Piráti jdou do krajských voleb v Plzeňském kraji se samostatnou kandidátkou, chtějí kraj nové generace

Piráti jdou do krajských voleb v Plzeňském kraji se samostatnou kandidátkou, chtějí kraj nové generace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Libor SteinerLibor Steiner

projektový manažer

Více

Josef LangmajerJosef Langmajer

provozovatel plaveckého a lyžařského areálu

Více

Piráti jdou do krajských voleb v Plzeňském kraji se samostatnou kandidátkou, chtějí kraj nové generace

Plzeň, 21.09.2016, aktualizováno 10:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rovněž i menší politické strany v regionu se již naplno zapojily do předvolební kampaně pro krajské volby. O křesla v krajském zastupitelstvu se uchází se samostatnou kandidátkou také Pirátská strana, kterou do voleb vede jako lídr plzeňský konstruktér a vědecký pracovník Lukáš Bartoň. Dvojkou na kandidátce je živnostník a muzikant Petr Vileta z Plzně, ze třetího místa kandiduje Petr Kašík, kvalitář z Neuraz. Plzeňské krajské sdružení Pirátů vyčlenilo na předvolební kampaň až 200 tisíc korun, tuto částku však nemá v úmyslu utratit celou.

Cílem Pirátů je podle jejich programu kraj nové generace, kde může každý člověk prožít svůj život svobodně a naplno. Klíčem k prosperitě společnosti je pak otevřenost, transparentnost, svoboda informací, kvalitní veřejné služby, použití nových technologií a zapojení občanů do rozhodování. „Nabízíme alternativu kraje bez korupce, nesmyslných dotací, politických trafik a klientelismu. Chceme, aby krajské úřady nebyly pro aktivní občany byrokratickou překážkou, nýbrž příležitostí zapojit se do veřejného dění a kultivace svého okolí,“ komentuje program lídr Pirátů Lukáš Bartoň.

Piráti by dále rádi zavedli otevřené účetnictví všude tam, kde to umožňuje zákon. „Bude tak možné porovnávat, kolik platí různé kraje za stejné služby, a zlodějiny budou vidět. Na hospodaření kraje bude moci dohlížet každý občan díky přehlednému rozklikávacímu rozpočtu,“ stojí v programu. V oblasti dopravy chtějí Piráti nabídnout jednotlivým přepravcům otevřený systém prodeje jízdného. Cílem je, aby si člověk při nástupu do místního autobusu mohl koupit lístek, který mu vydrží až do centra velkého města, a to i v případě, že během cesty využije vlak.

„I v dnešní internetové době plní knihovny funkci zásadního zdroje informací a kulturního střediska řady obcí. Jsme zásadně proti jejich zavírání. Podpoříme jejich modernizaci a umožníme jim zapojení do celostátního projektu digitalizace kulturního bohatství. Nechceme být zastupitelé uzamčení do slonovinové věže. Zřídíme web, na němž se bude každý občan kraje vyjádřit k aktuálním regionálním tématům a podílet se na vytváření budoucnosti kraje,“ dodal Bartoň.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.