Krátce před volbami v kraji jako obvykle politici defilují u slavnostního stříhání pásek, nejvíce frčí opravené silnice

Krátce před volbami v kraji jako obvykle politici defilují u slavnostního stříhání pásek, nejvíce frčí opravené silnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

David ProcházkaDavid Procházka

Místostarosta MO Plzeň 3

Více

Josef LangmajerJosef Langmajer

provozovatel plaveckého a lyžařského areálu

Více

Krátce před volbami v kraji jako obvykle politici defilují u slavnostního stříhání pásek, nejvíce frčí opravené silnice

Plzeň, 20.09.2016, aktualizováno 14:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jako obvykle se i tentokrát krátce před termínem krajských voleb doslova roztrhl pytel s akcemi, kdy se stříhají pásky, slavnostně se otevírají opravené úseky silnic a různá zrekonstruovaná zařízení, to vše v režii Plzeňského kraje. U každé takové akce pokaždé asistuje celá řada politiků, nejčastěji pak z ČSSD a KSČM. Hejtman Václav Šlajs (ČSSD) společně se svými kolegy z rady kraje už otevíral nový pavilon v Domově klidného stáří v Žinkovech, další radní v září otevírali silnici mezi obcemi Kostelec a Ostrov u Stříbra, nebo zrekonstruovanou část průtahu v Zahořanech. A tím výčet zdaleka nekončí, ve čtvrtek se bude otevírat nový úsek silnice vedoucí ze Zadního Chodova ke státní hranici.

Hejtman stříhal pásku u nového pavilonu domova v Žinkovech | Autor: Plzeňský krajHejtman stříhal pásku u nového pavilonu domova v Žinkovech | Autor: Plzeňský kraj

Stavba nového pavilonu domova v Žinkovech pro téměř čtyři desítky klientů vyšla včetně vybavení na 30 milionů korun, 15 milionů hradil Plzeňský kraj, zbylých 15 milionů korun šlo z investičního fondu domova DKS Žinkovy. Komfortnější ubytování zde najde celkem 37 klientů. Plzeňský kraj přistoupil ke stavbě nového pavilonu z důvodu vysokých nákladů na rekonstrukci původní budovy. „Prostory domova byly nevyhovující, proto jsme přistoupili na řešení stavbou nového pavilonu, který skvěle dokresluje tvář domova,“ uvedl radní Zdeněk Honz (ČSSD).

Po celkové opravě se mezi Kostelcem a Ostrovem u Stříbra otevíral úsek silnice dlouhý 2549 metrů. Oprava povrchu komunikace stála téměř 12 milionů korun. Rekonstrukce se uskutečnila z velké části za úplné uzavírky s mimořádnými opatřeními pro zajištění místního provozu, což prý pro zhotovitele stavby nebylo úplně snadné. Podle slov náměstka hejtmana Jaroslava Bauera (ČSSD), který se slavnostního otevření silnice zúčastnil, zvolené technologie opravy silnice a kvalita provedení zajistí dlouhodobé bezproblémové užívání tohoto úseku silnice.

Celá řada politiků, mezi nimiž nechyběl vedle náměstka hejtmana pro dopravu Jaroslava Bauera senátor Jan Látka (ČSSD) nebo poslanec Karel Šidlo, se sešla u otevření 1. etapy rekonstruované části průtahu silnice III/1836 až k silnici III/1839 v Zahořanech. Jedná se o úsek v celkové délce 750 metrů. Hlavním cílem projektu byla v tomto případě stavební úprava komunikace za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Cena za stavební práce byla 10,9 Kč milionu korun. Na financování se částkou 7,8 Kč milionů korun podílela krajská SÚS PK, zbývajících 3,1 Kč milionu korun dala obec Zahořany.

Hojnou účast politiků u pásky lze předpokládat i na čtvrtek 22. září, kdy se slavnostně ukončí projekt opravy silnice II/201 Zadní Chodov – státní hranice ČR. V tomto případě se jedná o úsek dlouhý 800 metrů.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Hejtman stříhal pásku u nového pavilonu domova v Žinkovech | Autor: Plzeňský kraj
  • Politici nechyběli u stříhání pásky na opravené silnici v Zahořanech | Autor: Plzeňský kraj
  • Další opravená silnice se slavnostně otevírala mezi Kostelcem a Ostrovem | Autor: Plzeňský kraj

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karlos 21.09.2016 10:31, Reagovat

Zajímalo by mě, co pro nějakou silnici udělal pan senátor Látka, který nechybí při žádné takové akci, kde se stříhají pásky a podává občerstvení

pepe 23.09.2016 16:50, Reagovat

Senátor Látka neudělal nic a na Zastupitelstvu PK mlčí čtyři roky. A pokud se tam zase dostane, tak bude mlčet další čtyři roky. Ten se stará sám o sebe, jako většina zastupitelů PK.

Muf 21.09.2016 13:11, Reagovat

Pomáhá s občerstvením?

KAB 21.09.2016 16:53, Reagovat

Kdyby ho nesežral, tak by se zkazilo - takže souhlasím, pomáhá s občerstvením :)

Muf 20.09.2016 19:42, Reagovat

A kdo by tam tak měl být? Je logické, že na konci úspěšně dokončeného projektu je vidět ten, kdo se na něm podílel. Proto tam není Pospíšil, či Baxa, ač by si to evidentně autor článku přál!

KAB 20.09.2016 18:13, Reagovat

Dobrý postřeh, docela by mě zajímal výsledek seriozního průzkumu na toto téma - jestli to lidi fakt tak žerou a hlasují pro politiky, kteří někde přestřihovali nějakou pásku :) Moc se mi to nezdá...

Já osobně to vnímám naopak tak, že taková šaškárna s chlebíčky, šampaňským, fotografy, hosteskami, limuzínami na místo a zpět stojí odhadem tak 200-300000 Kč a o to ta stavba mohla být levnější - takže tohle prodražení stavby politikovi s nůžkami připočítávám jako mínus do jeho charakteristiky, dle které ho hodnotím a pak se rozhoduji.

Holub 21.09.2016 11:27, Reagovat

200 - 300 tisíc? Sílite? To fakt ne. Uberte nulu a tak nějak to trefíte.

KAB 22.09.2016 07:38, Reagovat

Mám trošku povědomí o tom, jak se nakupuje ve veřejné správě - normálně stojí chlebíček 20 Kč, ale když je plátcem veřejný rozpočet, ten samý chlebíček dle faktury stojí 200 Kč a tak je to se vším. Všichni zúčastnění mají nárok na cestovní náhrady atd. atd - je třeba sečíst skutečně všechny náklady spojené s takovou soukromou prezentací politiků placenou z veřejných zdrojů. Těch 200-300000 Kč na akci je reálných a osobně bych raději ty peníze viděl utracené smysluplněji - při desti akcích za rok jsou to milióny, které pak chybějí jinde.

Vacík 21.09.2016 08:48, Reagovat

Když se u nás přestřihávala páska při opravě, tak udělali akci pro děti a rodiče, takže ono to tak špatné není. Během toho samozřejmě rozdali i předvolební letáky a bylo to:).

KAB 21.09.2016 09:19, Reagovat

Jasně, byl jsem před měsícem na Chodských slavnostech a tam prasata z TOP09 taky rozdávala letáky - ti se neštítí znesvětit úplně cokoliv :(

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.