ČSSD láká voliče na jízdné zdarma pro seniory i žáky v celém Plzeňském kraji, diskutovat chtějí i o vybudování akvaparku v Plzni

ČSSD láká voliče na jízdné zdarma pro seniory i žáky v celém Plzeňském kraji, diskutovat chtějí i o vybudování akvaparku v Plzni | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan BozděchJan Bozděch

výzkumný pracovník strojního oboru ZČU v Plzni

Více

Oldřich RozšafnýOldřich Rozšafný

obchodní ředitel HC PLZEŇ 1929

Více

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

ČSSD láká voliče na jízdné zdarma pro seniory i žáky v celém Plzeňském kraji, diskutovat chtějí i o vybudování akvaparku v Plzni

Plzeň, 20.09.2016, aktualizováno 11:45 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sociální demokraté, včetně primátora Plzně Martina Zrzaveckého i dalších starostů a místostarostů podpořili záměr prosazení jízdného zdarma pro seniory a žáky v Plzeňském kraji a následně i v Plzni. Společně také chtějí diskutovat s občany záměr výstavby akvaparku v Plzni. Zaznělo na úterní předvolební tiskové konferenci ČSSD. Bez zajímavosti není fakt, že loni v prosinci zastupitelstvo Plzně smetlo návrh opoziční TOP 09 na usnesení, kterým chtěli zavázat radu města, aby se aktivně vrátila k projektu dosud nerealizovaného akvaparku, jenž v Plzni dosud chybí.

Volební lídr ČSSD a kandidát na hejtmana Josef Bernard během předvolební kampaně v ulicích Plzně | Autor: Richard BenešVolební lídr ČSSD a kandidát na hejtmana Josef Bernard během předvolební kampaně v ulicích Plzně | Autor: Richard Beneš

„Tím, že chceme prosazovat jízdné pro seniory a žáky zdarma, jednoznačně deklarujeme, že ČSSD chce primárně podpořit rodiny s dětmi. Všichni víme proč, a přesto o tom jenom mluvíme. Seniory chceme podpořit vzhledem k všeobecně známé problematice nízkých důchodů,“ vysvětluje Josef Bernard, kandidát na hejtmana za ČSSD. „Po volbách chceme s krajem jednat o podmínkách zavedení stejného systému slev i pro Plzeň. Důležitá bude míra případné kompenzace kraje na poskytnuté slevy,“ dodává Martin Zrzavecký, primátor Plzně.

Jednou z nejdůležitějších priorit sociální demokracie v Plzni je dostavba nového napojení Lochotína, tedy II. etapy západního obchvatu a nového silničního tahu I/20. „Další naše krajské plány se týkají především dopravy, která je klíčovou oblastí nejen pro rozvoj kraje, ale také proto, aby se zpomalilo vylidňování menších obcí a vesnic. Zásadní je pro nás dostavba obchvatů a modernizace hlavních silničních tahů v kraji. Některá města dnes připomínají spíš obydlené silnice, než místa pro spokojený život,“ říká Bernard.

Důležité téma pro ČSSD v nadcházejících krajských volbách bude také udržení kvalifikovaných a zkušených lidí v nemocnicích a postavení transparentního systému financování nemocnic. „Chceme i nadále udržet vysokou úroveň zdravotnických služeb bez ohledu na jejich ziskovost. Zdravotní péče musí být především dostupná pro všechny. Chci ale v řízení nemocnic zavést manažerský přístup, tak abychom transparentně viděli, kam peníze putují,“ zdůrazňuje Josef Bernard.

ČSSD se ve svém krajském programu samozřejmě věnuje i tradičním sociálním tématům, tedy například výstavbě dostupných nájemních bytů pro rodiny s dětmi, službám pro seniory přímo v jejich domovech nebo dopravnému zdarma pro žáky a seniory. „Vím, že výchova dětí a péče o nejbližší je náročná, a právě proto jakékoliv zvýhodnění pro rodiny s dětmi a seniory vnímám především jako investici do rozvoje našeho kraje, potažmo státu. Potřebujeme více dětí, jsou budoucností našeho kraje. Zároveň se ale musíme dokázat postarat o naše seniory, péče o ně je totiž vizitkou úrovně vyspělosti naší společnosti,“ doplňuje Josef Bernard.

„Chtěli bychom také vyvolat diskusi s občany o novém akvaparku v Plzni. Jsem přesvědčen, že takové sportoviště si naše město zaslouží,“ říká Zrzavecký. Po jednání loňského prosincového zastupitelstva však primátor Zrzavecký konstatoval, že samostatné akvaparky na zelené louce v České republice ekonomicky nefungují. Pokud mají fungovat, musí být spojeny s byznysem, například, že někdo postaví obchodní centrum a v rámci toho i akvapark. Dále před rokem primátor k tomuto tématu zdůraznil, že akvapark by znamenal konkurenci pro městské bazény.

V programu ČSSD je kladen velký důraz na sportování a rekreaci. Nedaleko Plzně, v oblasti Vysoká chce sociální demokracie vybudovat tzv. single track, což je cyklistická oáza pro nejmenší děti, rodiny i zkušené bikery. „Tento záměr připravujeme několik měsíců. Už proběhla jednání především se zástupci státního podniku Lesy ČR a Dobřan, kteří jsou nejvýznamnějšími majiteli dotčených území. Single track by mohl přivést nejen větší turistický zájem pro Plzeňský kraj, ale i nové podnikatelské příležitosti v kraji,“ řekl Josef Bernard.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Muf 20.09.2016 19:52, Reagovat

To už také slibovali \"zatočit\" s církevními restitucemi. A dnes? Ticho po pěšině a ba co hůř. V Plzni v tichosti připravují předání pozemků města pro stavbu kostela!!

Bernard? 20.09.2016 18:23, Reagovat

Tímto plácnutím do vody u mne hodně ztratil. Jako významný kapitalista a akcionář, (na Kypru sídlící firmy), by měl vědět, že NIC NENÍ ZADARMO. Základní poučka zní - there is no free lunch. Takž otázka pro slibující socánky - KDO to zaplatí?

XX 20.09.2016 20:02, Reagovat

Zaplatí se to z rozpočtu kraje, zrovna tak, jako se z rozpočtu města platí MHD seniorům. Takových příkladů bychom mohli uvést víc.

?? 21.09.2016 14:12, Reagovat

... a tomu kraji ty peníze spadnou z nebe? Evidentně nechápete, že tyto všechny sliby jsou z Vašich peněz.

XX 21.09.2016 16:08, Reagovat

Chápu to velice dobře. Je potřeba taky chápat slovo SOLIDARITA. Solidarita bohatých s chudými, zdravých s nemocnými, mladých se starými,.....No a v tomto případě třeba městských s venkovskými.

Ikon 20.09.2016 19:27, Reagovat

Pane vy jste naivka?
Socanci dluhy prece neplati. Ani Altner se nedocka

XX 20.09.2016 12:46, Reagovat

Pravdou je, že lidé na vesnicích jsou proti lidem ve městech v nevýhodě. Rodiny s dětmi utratí za cesty dětí do škol dost peněz, někde je to za měsíc v řádu několika stokorun. Se seniory je to podobné. Městská doprava je pro ně v některých městech zadarmo, ale staří lidé z vesnic tuhle vymoženost nemají.

KAB 20.09.2016 14:20, Reagovat

Na druhou stranu to nebylo zdarma ani před rokem 1989 a to byl stát velmi sociální - nějaká symbolická spoluúčast výchovného charakteru asi je na místě (klidně ať je sleva 90%), aby si děti nemyslely, že je to jako fakt zdarma (někdo to nakonec přece zaplatí a to by si měly uvědomit).

Spíš mě zaujal dnešní návrh KDU-ČSL, že lidé z vesnic budou mít nižší sociální odvody, což je fajn - větší blbost jsem sice ještě neslyšel, ale už si hledám někoho známého či příbuzného na vesnici, ke komu si napíšu trvalý pobyt.

Předvolební ptákoviny politiků jsou úžasné, kam se hrabe Ivan Mládek s jeho zábavnými pořady :)

starosta 21.09.2016 07:28, Reagovat

Na třetí stranu bychom to na vesnici uvítali, protože by za každým dalším trvale hlášeným občanem přišlo do rozpočtu obce každý rok z RUD více peněz!

KAB 21.09.2016 09:14, Reagovat

Ano, to mě taky napadlo a bylo by to dobře, vítám jakoukoliv podporu venkova, sám pocházím z vesnice a vím, že dnes už tam nikdo nežije kromě těch, co tam chtějí už dožít (kromě nás tehdy mladých se později odstěhovali i naši rodiče, protože si tam ani nemohli nakoupit jídlo a neměli se jak dostat k lékaři).

Ale tohle je samozřejmě extrémně nesystémový krok, protože dělat podporu venkova cestou sociálního pojištění je absurdita.

Problémem vesnic je, že tam už skoro nejezdí autobusy (děti nemají jak jezdit do školy a lidé jak do práce či senioři k lékaři, bez auta se nehnou a stát jim na starší auta dokonce kontraproduktivně uvaluje likvidační ekologické daně) - když jsem chodil do školy, jezdilo k nám 5 autobusů denně tam a zpátky, dnes jeden a to ještě jen zkrácenou trasu. Na vesnici není kde nakoupit, protože Jednota byla zavřená a nikdo jiný tam obchod pro pár lidí neotevře. Kulturák je zdevastovaný a zavřený, kino zavřené. A až debilové z Prahy zakážou kouřit v hospodě, zavře se i ta, pokud už ji někde nezavřeli dřív.

Je třeba řešit to, aby se na vesnicích dalo zase žít - jezdit do práce a školy či k lékaři, nakupovat, pro mladé možnost bavit se. A tohle rozhodně populistický blábol lidovců o snížení sociálního pojištění neřeší vůbec, jen se z měst přehlásíme do obcí, ty pak budou mít víc obyvatel než kolik jich smí být kvůli slevě na dani a tak se zase hromadně přehlásíme zpět do města.

Místo aby problém skutečně řešili, tak před volbami vymyslí typickou lidoveckou ptákovinu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.