Rekord: 73 milionů na kotlíkovou dotaci stačili zájemci z Plzeňského kraje vyčerpat za pouhé dvě hodiny

Rekord: 73 milionů na kotlíkovou dotaci stačili zájemci z Plzeňského kraje vyčerpat za pouhé dvě hodiny | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr HakenPetr Haken

student historie na ZČU, pomocná vědecká síla na fakultě

Více

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Jan MichálekJan Michálek

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Rekord: 73 milionů na kotlíkovou dotaci stačili zájemci z Plzeňského kraje vyčerpat za pouhé dvě hodiny

Plzeň, 19.09.2016, aktualizováno 06.10.2016 11:40 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pouze dvě hodiny stačily v pondělí k tomu, aby zájemci o kotlíkové dotace v Plzeňském kraji vyčerpali částku ve výši 73 milionů korun vyčleněných pro tuto, letos již druhou výzvu. Obyvatelé regionu toužící pořídit si nové a ekologičtější zdroje vytápění, podali v rekordně krátké době celkem 582 žádostí prostřednictvím elektronického systému eDotace. Informovala o tom mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová.

Podávání žádostí v rámci dotačního titulu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech I/2“ se odstartovalo na webových stránkách Plzeňského kraje v pondělí 19. září v 8:00 hodin. „Kapacitu tohoto dotačního titulu se podařilo naplnit už v 10.13 hodin, kdy se muselo podávání žádostí uzavřít,“ popsala bleskovou akci mluvčí Alena Marešová.

„Předpokládáme, že v průběhu ledna budeme vyhlašovat ještě speciální výzvu na tepelná čerpadla kotle na biomasu s alokací kolem 23 milionů korun,“ nastínil další šance o dotaci radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Václav Štekl (KSČM). Už dříve uvedl, že mezi zájemci o kotlíkovou dotaci překvapivě převládají žadatelé, kteří si chtějí pořídit nové vytápění prostřednictvím tepelného čerpadla. V první výzvě, která se v Plzeňském kraji uskutečnila začátkem letošního roku se schválilo 1309 žádostí v celkovém objemu 149 milionů korun. Kraj ji vyhlásil 20. ledna, už 29. února byly přidělené peníze vyčerpané.

Cílem dotačního programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností, podílející se na nadlimitních koncentracích znečišťujících látek na území Plzeňského kraje. Výše dotace pro fyzické osoby v rodinných domech může dosáhnout až 85 procent způsobilých výdajů, maximální výše způsobilých výdajů je stanovena ve výši 150 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.