Plzeňští radní odsouhlasili dotaci ve výši 4,5 milionu pro festival Živá ulice

Plzeňští radní odsouhlasili dotaci ve výši 4,5 milionu pro festival Živá ulice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VaněkPavel Vaněk

lékař – primář Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Jan HutterJan Hutter

Terchnolog

Více

Plzeňští radní odsouhlasili dotaci ve výši 4,5 milionu pro festival Živá ulice

Plzeň, 16.09.2016, aktualizováno 11:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzně odsouhlasili dotaci ve výši 4,5 milionu korun na letní plzeňský festival Živá ulice pro období 2017 až 2019, tedy 1,5 milionu korun na každý rok. Pokud poskytnutí schválí zastupitelé, stane se pořadatelem kulturní akce společnost ArtProm, jež festival organizuje v posledních čtyřech letech. ArtProm je jedním ze dvou žadatelů, kteří se o získání tříletého dotačního programu na podporu projektu „Živá ulice“ pro následující tři roky ucházeli. Jako vítěze ji doporučila Komise kultury Rady města Plzně.

„ArtProm realizuje kulturní a multižánrové akce nejen v České republice, ale v celé Evropě. Festival Živá ulice nabízel v období 2012 až 2016 v jejich produkci stovky hudebních vystoupení, divadelních představení, doprovodných aktivit dětského, rodinného či komunitního charakteru. Projekt i nadále počítá s propojením aktivit s ostatními kulturními akcemi, jako jsou například Divadelní léto pod plzeňským nebem či Barvy na ulici, novým a kreativním způsobem propojuje kulturu a umění s veřejným prostorem,“ přiblížil první náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Navrhovaný koncept festivalu podle slov náměstka Baxy zdůrazňuje významné zapojení plzeňské kulturní scény a využívání otevřeného veřejného prostoru města. „Živá ulice nadále zůstane příležitostí pro setkávání, rozvíjení kulturního života města a otevřenou platformou pro aktivní zapojení jak občanů města, tak plzeňských organizací včetně majitelů a provozovatelů restaurací, klubů a dalších gastronomických zařízení,“ doplnil Baxa. Festival Živá ulice má být nadále multižánrovým festivalem, v dramaturgii chce společnost ArtProm klást důraz nejen na aspekt možné publicity, ale také na návaznost fundraisingu. Část programu plánuje společnost rozšířit pomocí různých institucí, nadací.

Letní festival v ulicích města, jenž se dříve konal pod názvem Na ulici, je tradiční kulturní akcí ve městě Plzni. Do roku 2006 jej po dobu 13 let pořádala městská příspěvková organizace Esprit - plzeňský kulturní servis. Od roku 2007 je prostřednictvím Odboru kultury Magistrátu města Plzně vypisován dotační program na pořadatele letního festivalu v ulicích města. V letech 2007 až 2009 byla pořadatelem společnost Dominik centrum, v roce 2010 Zach´s Pub a v roce 2011 opět společnost Dominik centrum. V letech 2012 a 2013 se pořadatelem stalo občanské sdružení Art Prometheus a pro období 2014 až 2016 se stala pořadatelem společnost ArtProm.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 17.09.2016 04:17, Reagovat

Zase řev ve městě a úchylné umění. Že by se nám tady zase předváděla ožralkyně Krejsová? A to se dotuje 4.5 miliony. Když chtěl režisér Troška podporu na českou klasickou pohádku, nic mu nedali. Dechovkové koncerty na náměstí by stály podstatně méně a přinesly by lidem potěšení a zábavu daleko větší, než tyto úchylárny a nedej Bóže multikulturelní a performerské ohavnosti. Další důvod, proč zvěř, co za takovými perverznostmi stojí (Baxa) NEVOLIT !!!!!!!

Karlík 17.09.2016 19:04, Reagovat

On Vás někdo nutí to poslouchat?

Odvádění desátek 17.09.2016 10:12, Reagovat

Z každé podobné akce se odvádějí nemalé desátky do kasy a kapsy politikům. Nebuďme naivní, že tyhle šaškárny, které baví možná náctileté, jsou v takové výši.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.