Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů

Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lucie MoravcováLucie Moravcová

Sociální pracovnice a ochránkyně zvířat

Více

Rudolf VoldřichRudolf Voldřich

Více

Petr SuchýPetr Suchý

Člen krajského předsednictva TOP09

Více

Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů

Plzeň, 15.09.2016, aktualizováno 13:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ještě během září se v Plzni zahájí další dopravní stavby, na kterých společně pracuje stát, kraj i město. Stavět se bude například v Samaritské ulici či v centru na křižovatce v sadech Pětatřicátníků. Investiční akce ovlivňují dopravu, motoristé musí počítat s omezeními. Aktuálně město vyzývá řidiče k respektování základních pravidel silničního provozu, neboť například zastavování vozů v zálivech městské hromadné dopravy či nedodržování takzvaného ZIP řazení výrazně zhoršuje provoz ve městě.

„V posledním období se realizovalo 12 větších staveb, z nichž některé stále ještě probíhají, týkají se například horkovodu v Husově ulici nebo rekonstrukce napájení trolejbusové trati ve Štefánkově ulici v Černicích a další,“ uvedl Václav Lacyk, jenž má na starost koordinaci dopravních staveb na území města. Řadu staveb se již podařilo ukončit v zadaných termínech o prázdninách.

K dopravním omezením v Plzni přispívají i akce zahájené během září, kdy zejména v oblasti Košutka aktuálně ovlivňují automobilovou dopravu tři velké investiční dopravní projekty. Omezení souvisí s třetí etapou rekonstrukce tramvajové trati v Gerské ulici v úseku od zastávky Severka až po točnu na končené tramvaje linky číslo 4, dále s opravou Studentské ulice a menší nepříjemnost obyvatelům lokality způsobí také úprava přechodu přes Gerskou ulici na konečné linky číslo 4, která by měla začít v termínu po 15. září.

„K dalším akcím, které v nejbližších dnech zasáhnou do dopravy v Plzni, patří výměna části výhybky u tramvajové trati na výjezdu z Palackého náměstí do křižovatky u pošty. Stavba začala 14. září a vyžádá si uzavření levého jízdního pruhu pro odbočení vlevo ve směru Skvrňany – Lochotín. V případě, že to aktuální stavební práce dovolí, bude jízdní pruh uzavírán pouze v pracovní době. Dále by 19. září měly odstartovat stavební práce v Samaritské ulici, kde je v plánu obnova vozovky, sanace krajnice, termín dokončení byl stanoven na 2. října 2016,“ přiblížil Václav Lacyk.

„Hotová je obnova vodovodu a přípojek v Klatovské ulici, povrchová úprava vozovky v Klatovské v úseku Americká – Divadelní, vyměněna byla část výhybky na křížení v sadech Pětatřicátníků, před pár dny se podařilo dokončit opravu tramvajové trati Slovanská ulice – Mikulášské náměstí. Zprůjezdněná je Štefánikova ulice, jež bude kompletně dokončena do 31. října. Do 30. září počítáme s dokončením horkovodu v Husově ulici, do 30. listopadu bude zprůjezdněna silnice I/26, na níž se na Rokycanské opravují mosty,“ připomněl Václav Lacyk.

Aktuálně probíhají práce také v režii Správy železniční dopravní cesty, tedy akce nazvaná Modernizace trati Rokycany – Plzeň s předpokladem dokončení v srpnu 2018 a akce nazvaná Uzel Plzeň 1. stavba – přestavba pražského zhlaví s předpokladem dokončení v dubnu 2017. Dopravu ovlivňuje dále také nedávno zahájená rekonstrukce Letkovské ulice v Plzni – Božkově, jež zahrne 700 metrů dlouhý úsek před mostem přes Úslavu na Božkovském náměstí až po konec města.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.