Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů

Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ChroustVáclav Chroust

místostarosta Klatov

Více

Ivana ŠiftováIvana Šiftová

Manažerka

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Město Plzeň zahájí během září další dopravní stavby, které ovlivní plynulost provozu a prověří nervy motoristů

Plzeň, 15.09.2016, aktualizováno 13:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ještě během září se v Plzni zahájí další dopravní stavby, na kterých společně pracuje stát, kraj i město. Stavět se bude například v Samaritské ulici či v centru na křižovatce v sadech Pětatřicátníků. Investiční akce ovlivňují dopravu, motoristé musí počítat s omezeními. Aktuálně město vyzývá řidiče k respektování základních pravidel silničního provozu, neboť například zastavování vozů v zálivech městské hromadné dopravy či nedodržování takzvaného ZIP řazení výrazně zhoršuje provoz ve městě.

„V posledním období se realizovalo 12 větších staveb, z nichž některé stále ještě probíhají, týkají se například horkovodu v Husově ulici nebo rekonstrukce napájení trolejbusové trati ve Štefánkově ulici v Černicích a další,“ uvedl Václav Lacyk, jenž má na starost koordinaci dopravních staveb na území města. Řadu staveb se již podařilo ukončit v zadaných termínech o prázdninách.

K dopravním omezením v Plzni přispívají i akce zahájené během září, kdy zejména v oblasti Košutka aktuálně ovlivňují automobilovou dopravu tři velké investiční dopravní projekty. Omezení souvisí s třetí etapou rekonstrukce tramvajové trati v Gerské ulici v úseku od zastávky Severka až po točnu na končené tramvaje linky číslo 4, dále s opravou Studentské ulice a menší nepříjemnost obyvatelům lokality způsobí také úprava přechodu přes Gerskou ulici na konečné linky číslo 4, která by měla začít v termínu po 15. září.

„K dalším akcím, které v nejbližších dnech zasáhnou do dopravy v Plzni, patří výměna části výhybky u tramvajové trati na výjezdu z Palackého náměstí do křižovatky u pošty. Stavba začala 14. září a vyžádá si uzavření levého jízdního pruhu pro odbočení vlevo ve směru Skvrňany – Lochotín. V případě, že to aktuální stavební práce dovolí, bude jízdní pruh uzavírán pouze v pracovní době. Dále by 19. září měly odstartovat stavební práce v Samaritské ulici, kde je v plánu obnova vozovky, sanace krajnice, termín dokončení byl stanoven na 2. října 2016,“ přiblížil Václav Lacyk.

„Hotová je obnova vodovodu a přípojek v Klatovské ulici, povrchová úprava vozovky v Klatovské v úseku Americká – Divadelní, vyměněna byla část výhybky na křížení v sadech Pětatřicátníků, před pár dny se podařilo dokončit opravu tramvajové trati Slovanská ulice – Mikulášské náměstí. Zprůjezdněná je Štefánikova ulice, jež bude kompletně dokončena do 31. října. Do 30. září počítáme s dokončením horkovodu v Husově ulici, do 30. listopadu bude zprůjezdněna silnice I/26, na níž se na Rokycanské opravují mosty,“ připomněl Václav Lacyk.

Aktuálně probíhají práce také v režii Správy železniční dopravní cesty, tedy akce nazvaná Modernizace trati Rokycany – Plzeň s předpokladem dokončení v srpnu 2018 a akce nazvaná Uzel Plzeň 1. stavba – přestavba pražského zhlaví s předpokladem dokončení v dubnu 2017. Dopravu ovlivňuje dále také nedávno zahájená rekonstrukce Letkovské ulice v Plzni – Božkově, jež zahrne 700 metrů dlouhý úsek před mostem přes Úslavu na Božkovském náměstí až po konec města.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.