Za 40 milionů korun město Plzeň kompletně opraví tři objekty v lokalitě Plac

Za 40 milionů korun město Plzeň kompletně opraví tři objekty v lokalitě Plac | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Irena RottováIrena Rottová

Více

Miroslav PazderaMiroslav Pazdera

starosta obce Babylon

Více

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

Za 40 milionů korun město Plzeň kompletně opraví tři objekty v lokalitě Plac

Plzeň, 12.09.2016, aktualizováno 15:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň poskytne 40 milionů korun na kompletní revitalizaci svých objektů na adrese Plachého 44, 46 a 48 v lokalitě zvané Plac. Cílem je zlepšit stav bytů a zklidnit problémovou část města. V každém ze tří vchodů vznikne 12 nebo 13 bytů, osm nebo devět z nich bude mít dispozici 1+1 o velikostech 39 a 45 metrů čtverečních. Čtyři budou garsoniéry o ploše 24 metrů čtverečních. Byty budou určeny pro seniory, zdravotně postižené, rodiny pečující o postižené dítě, pro samoživitelky s nízkými příjmy a pro další občany. O revitalizaci rozhodlo minulý týden plzeňské zastupitelstvo.

„Letos chceme vysoutěžit zhotovitele, revitalizaci bychom rádi zahájili na jaře 2017 a skončili na jaře 2018. Úpravy se dotknou společných prostor, nově firma zhotoví vnitřní rozvody všech instalací, budou vyměněny kuchyně, okna, dveře, udělána fasáda,“ přiblížil David Šlouf (ODS), radní pro oblast správy městských nemovitostí.

Opravené byty město nabídne žadatelům, kteří splňují podmínky dané Směrnicí pro nakládání s byty, ale i dalším občanům, zejména seniorům, zdravotně postiženým nebo samoživitelům s nízkými příjmy. Kandidáty na ubytování může navrhovat nejen bytový odbor, odbor sociálních služeb, odbor státní sociální péče, ale i sociální odbory jednotlivých městských obvodů a Obytná zóna Sylván. Odsouhlasení má na starost bytová komise.

Součástí bloku je i vchod Plachého 42, na jaře roku 2017 chce mít město tento vchod již zrevitalizovaný. Objekt Plachého 42 bude určen pro takzvané tréninkové bydlení, z něhož lidé dodržující pravidla budou mít možnost dostat se ke standardnímu nájemnému bytu. Obyvatele doporučí magistrátní odbor sociálních služeb, který bude garantovat i sociální práci, zajištěna bude i terénní služba.

Rekonstrukce zahrne nahrazení příček novými, opravy stropů, položení podlah, výměnu oken, zavedení a instalaci koupelen i wc do všech bytů, nové rozvody vody, kanalizace i ústředního topení, zateplení objektu a vyjde na zhruba 8,5 milionu korun. Správcem bytů se stane městem vlastněná akciová společnost Obytná zóna Sylván, jež se stará i o další městské nemovitosti. S žadateli bude uzavírat ubytovací smlouvy. Město Plzeň počítá se snížením nájemného oproti ostatním městským bytům s koeficientem 1.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.