Plzeňský kraj měl i v srpnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR

Plzeňský kraj měl i v srpnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav RaisVáclav Rais

Student

Více

Libor HoraLibor Hora

dělník, truhlář

Více

Jana ProcházkováJana Procházková

Více

Plzeňský kraj měl i v srpnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR

Plzeň, 08.09.2016, aktualizováno 13:51 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji zůstala v srpnu na hodnotu 3,8 procenta, stejně jako v předchozím měsíci. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejmenším počtem obyvatel bez práce. K 31. 8. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 363 uchazečů o zaměstnání, což je o 181 méně, než na konci července. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 14 403 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve čtvrtek server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během srpna 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2009 uchazečů o zaměstnání, což je o 366 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2190 uchazečů, tedy o 328 více než v červenci. Do nového zaměstnání naopak v srpnu nastoupilo 1345 osob, což je o 252 více než v červenci. Bez umístění jsme vyřadili 845 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu srpnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8784 žen, což představuje přesně 57,2 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2929 osob se zdravotním postižením, tedy 19,1 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v srpnu celkem 4386 uchazečů o zaměstnání, tedy 28,5 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,4 procenta opět vykázaly shodně okresy Rokycany a Plzeň jih, kde zůstaly hodnoty stejné jako před měsícem. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši pěti procent vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci rovněž nezměnily,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,3 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti rovná čtyři procenta a od minulého měsíce klesla o jednu desetinu. Na Klatovsku je 3,6 procenta lidí bez práce a i zde klesla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o jednu desetinu procenta. Stejně klesla míra nezaměstnanosti také v Plzni, kde její hodnota činí 3,7 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala čísla o nezaměstnanosti stejná jako v červenci, tedy 3,6 procenta lidí bez práce. Jak už jsme uvedli, i v srpnu kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti. O druhé, třetí a čtvrté místo se dělí Královéhradecký kraj s Prahou a Jihočeským krajem, tyto regiony vykázaly míru nezaměstnanosti ve výši 3,9 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,2 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,3 procenta.

K poslednímu srpnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 759 volných pracovních míst, což je o 36 méně než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 1002 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3291 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti zabývající se hutním zpracováním. Ta byla nucena omezit výrobu v některých provozech a propouští proto více než 60 zaměstnanců,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.