Motoristé budou potřebovat pevné nervy, dopravu na Košutce pořádně zkomplikuje rekonstrukce tramvajové trati

Motoristé budou potřebovat pevné nervy, dopravu na Košutce pořádně zkomplikuje rekonstrukce tramvajové trati | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MichálekJan Michálek

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Jan VyskočilJan Vyskočil

Ekonom

Více

Alois MachAlois Mach

Hudebník

Více

Motoristé budou potřebovat pevné nervy, dopravu na Košutce pořádně zkomplikuje rekonstrukce tramvajové trati

Plzeň, 07.09.2016, aktualizováno 15:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Automobilovou dopravu v plzeňské oblasti Košutka v následujících dnech významně ovlivní tři velké investiční dopravní projekty. Řidičů se dotknou omezení, která souvisí s třetí etapou rekonstrukce tramvajové trati v Gerské ulici v úseku od zastávky Severka až po točnu na končené tramvaje linky číslo 4. Další omezení souvisí s opravou Studentské ulice a menší nepříjemnost obyvatelům lokality způsobí také úprava přechodu přes Gerskou ulici na konečné linky číslo 4.

Již od půlnoci ze čtvrtka na pátek 9. září do pátku 7. října se uzavřou levé odbočovací pruhy v obou směrech do sídliště Košutka a Bolevec. Důvodem je oprava obou přejezdů přes tramvajovou trať v křižovatkách s Kralovickou ulicí a U Jam (Manětínská), přejezdy budou uzavřeny. „Při těchto stavebních pracích nebude možné levé odbočení z Gerské ulice do Kralovické a Manětínské ulice. Rovněž tak nebude možno odbočit z Kralovické a Manětínské doleva směrem na Záluží. Stejně tak nebude možné odbočit z ulice U Jam a Gerské ulice doleva, směrem do centra,“ přiblížil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně, který má městskou akci za 65 milionů korun na starost.

Na Košutku se tak řidiči jedoucí ve směru z města dostanou pouze přes křižovatku u Remusu. Pokud řidiči pojedou od Záluží směrem na Bolevecké sídliště, budou muset využít trasy přes Kralovickou ulici do Studentské a následně odbočit vlevo do Gerské.

V souvislosti s druhou investiční akcí, kterou je oprava konstrukce vozovky ve Studentské ulici, tedy silnice I/20, bude od 15. září uzavřen jízdní pruh směrem od Gerské ulice k Plaské ulici. „Bude se jezdit pouze v jízdním pásu, jenž vede ke Gerské ulici a nebude možné odbočení do Manětínské ulice, omezení potrvá do konce roku 2016,“ vysvětlil David Malán. Oprava v úseku 840 metrů zahrne zejména výměnu konstrukčních vrstev vozovky, zajištění odvodnění, opravu kanalizace, výměnu obrub, úpravu zastávkových zálivů, přilehlých zelených pásů a chodníků.

Třetí investiční akcí, jež zasáhne lokalitu Košutka v nejbližších dnech a týdnech, bude úprava přechodu pro chodce v Gerské ulici přes krajskou silnici III/1808 na konečné linky číslo 4. Akci za 1,7 milionu korun má na starost Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, finančně se na ní podílí také město Plzeň a začne v termínu po 15. září. Cílem je zvýšit bezpečnost chodců v místě točny tramvajové linky. „V tomto případě nebude akce znamenat výrazné omezení pro řidiče, tedy pro automobilovou dopravu, nicméně stavební práce znepříjemní život obyvatelům lokality,“ doplnil David Malán. Stávající ochranný ostrůvek pro chodce bude rozšířen, dojde k úpravě vedení jízdních pruhů silnice, k úpravě chodníků a výstavbě nového veřejného osvětlení pro nasvícení přechodu pro chodce.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.