Koalice pro Plzeňský kraj cílí v kampani pro krajské volby na prorodinnou politiku

Koalice pro Plzeňský kraj cílí v kampani pro krajské volby na prorodinnou politiku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan MichálekJan Michálek

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Radim LisenkoRadim Lisenko

Právník

Více

Koalice pro Plzeňský kraj cílí v kampani pro krajské volby na prorodinnou politiku

Plzeň, 07.09.2016, aktualizováno 14:22 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rovněž i Koalice pro Plzeňský kraj, kterou tvoří KDU-ČSL, Strana zelených a hnutí Nestraníci, zahájila svoji předvolební kampaň pro krajské volby. Od ostatních politických stran, které se ve svých volebních programech zabývají tradičními tématy se prý odlišují koncepcí prorodinné politiky. Ta není podle členů jen o dětech, ale i o seniorech a týká se i vzájemného vztahu mezi generacemi. Koalice chce mimo jiné podpořit také malotřídní venkovské školy, navrhuje také, aby občané starší 70 let mohli cestovat za korunu denně prostředky veřejné dopravy v tarifní zóně Integrované dopravy Plzeňska.

Kandidáti Koalice pro Plzeňský kraj, zleva Svatava Štěrbová, Ivana Bartošová a Tomáš Rada | Autor: Richard BenešKandidáti Koalice pro Plzeňský kraj, zleva Svatava Štěrbová, Ivana Bartošová a Tomáš Rada | Autor: Richard Beneš

„Chceme, aby kraj začal koordinovat prorodinnou politiku včetně pomoci neúplným rodinám ve spolupráci s neziskovým sektorem, církvemi, příspěvkovými organizacemi kraje a soukromými subjekty. Hodláme pomáhat matkám vracejícím se do zaměstnání po rodičovské dovolené, a to s umožněním práce na zkráceny úvazek či podporou mikrojeslí a dětských skupin. Budeme aktivně rozvíjet kampaň Společnost přátelská k rodině, Firma přátelská k rodině a tím oceňovat vstřícný přístup společnosti a komerční sféry k rodičům,“ uvedla Ivana Bartošová (KDU-ČSL), která je lídrem koalice a kandidátkou na hejtmana.

Koalice chce dále prosadit systém rodinných pasů, které přinášejí rodinám slevy na jízdném, vstupném a na některé služby. Systém rodinných pasů převzatých z Rakouska zavedl jako první Jihomoravsky kraj a po jeho vzoru pět dalších krajů. S představiteli Jihomoravského kraje už vedl jednání o propojení systému Plzeňské karty a projektech rodinné pasy a seniorpasy náměstek plzeňského primátora Petr Náhlík (KDU-ČSL) spolu s náměstkem primátora Pavlem Kotasem (ČSSD).

V oblasti dopravy má Koalice pro Plzeňský kraj svou vizi, jak dále rozvíjet veřejnou dopravu i dopravní infrastrukturu. „Naším záměrem je zavedení nového typu předplatného ve veřejné dopravě za 365 korun ročně za jednu tarifní zónu Integrované dopravy Plzeňska, které by umožnily občanům starším 70 let cestovat za korunu denně. Mimoplzeňští studenti středních a vysokých škol mají na rozdíl od Plzně, kde je sleva 50 procent, nyní slevu na jízdném v krajské dopravě jen 25 procent. Jsme přesvědčeni, že pro rozpočet Plzeňského kraje je reálná a únosná padesátiprocentní sleva pro studenty po celý rok, a to nejen pro cesty do školy,“ uvádí Svatava Štěrbová (SZ), starostka obce Kladruby, která kandiduje ze druhého místa.

„Značný problém spatřujeme v tranzitu kamionů, který trápí obyvatele velkých i menších obcí. Chtěli bychom proto být iniciativní nejen legislativně ale i prakticky a dokázat zabránit tomu, aby kamiony jezdily tranzitně přes města a obce, když jsme jeden z mála krajů České republiky, kde je zcela dokončena dálniční síť,“ konstatuje Svatava Štěrbová.

Záměrem koalice je rovněž podpora spolkové činnosti v obcích a městech na celém území kraje. „Právě spolky jsou na mnoha místech jediným partnerem obecní samosprávy a hlavním motorem řady aktivit,“připomíná Tomáš Rada (Nestraníci), první místostarosta Rokycan, který je trojkou na kandidátce koalice. K prioritám podle jeho slov patří i zachování vyrovnaného hospodaření kraje. „Chtěli bychom ale docílit změny struktury rozpočtu. Naším záměrem je posílit sociální oblast, 91 milionů korun vyčleněných na letošní rok, považujeme za nedostatečnou částku,“ dodává Tomáš Rada.

Koalice sází na kontaktní kampaň ve formě zábavných odpolední pro děti, která se uskuteční na 17 místech po celém kraji. Záměrem je, nabídnout rodinám možnost příjemně strávit svůj čas s kandidáty, kteří je seznámí s programovými prioritami.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

nechápu 08.09.2016 16:20, Reagovat

absolutně nechápu, jak se mohla konzervativní strana spojit s extremisty ze zelených. Dnes došlo k odsouzení nevinných ex-primátorů Prahy - Svobody a Hudečka. Až na jednoho - VŠICHNI politici, bez ohledu na stranictví tento rozsudek kritizují. Ten, kdo ho schvaluje je prominentní nemakačenko - předseda strany zelených (jinak zarudlý) Stropnický - a to má být partner Lidovců - že se nestydíte pane Náhlíku.

Ale tak zas tak nelogické to není 08.09.2016 16:30, Reagovat

Možná kdyby postupovali v souladu se zákonem a nedali zakázku jedné podvodné firmě s neznámými majiteli (možná těmi samými co jí tu zakázku dali), tak by je neodsoudili :)

Byť je fakt, že odsouzen měl být Bém jako první v řadě a ten se jen směje, tihle už jen pokračovali. Ale zas podmínka za 25 mega škody, to není nijak drastický trest, spíš něco jako důtka, s tím se jistě dá žít :)

Nicméně v názoru na Zelené teroristy se shodujeme, ze solárního tunelu se budeme sbírat stovky let a škody už se stejně nahradit nepodaří nikdy.

Radim 09.09.2016 08:12, Reagovat

Pokud ty tresty nebudou zrušený, tak jaou navždy provařený. Tak to je. Bém je myslím hlavní a jediný viník a ten z toho solidně utekl.

Soňa Jeřábová 08.09.2016 00:32, Reagovat

Můj favorit na hejtmana je stejně doktor Richard Pikner za TOP 09.

Ne gaunerům z TOP09 09.09.2016 10:44, Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=5odXLuRKbd8

už jste mi scházela 08.09.2016 15:04, Reagovat

... Pirkner bezpochyby slouží zlojedům jako lákadlo pro bl6ce. Tak jako před časem v Praze Tůma nebo Hudeček. Až se Kalouskovo parta dostane k penězovodům - půjde Pirkner do pihele.

KAB 08.09.2016 08:06, Reagovat

Recesistko :))

komici 07.09.2016 16:02, Reagovat

Tak jsem viděl billboard - nižší daně pro rodiny s dětmi - řekl někdo těm nedoukům, že krajský zastupitel dně neovlivní?

San 08.09.2016 08:12, Reagovat

Spoléhají na to, že ti co by je chtěli volit to neví.

Ale tak co mohli dělat 07.09.2016 17:18, Reagovat

A hlavně rodiny s dětmi už po odečtení všech odečitatelných položek daně neplatí dnes :) Ale něco si na plakáty napsat musí, jejich program je rozplizlý a bez reálného obsahu vyjma několika populistických ptákovin jako doprava za korunu, tak co z toho mohli na billboard vybrat, že jo.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.