ANO odstartovalo volební kampaň, krajský lídr kandidátky zůstane i nadále nestraníkem

ANO odstartovalo volební kampaň, krajský lídr kandidátky zůstane i nadále nestraníkem | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Martin WalterMartin Walter

Více

ANO odstartovalo volební kampaň, krajský lídr kandidátky zůstane i nadále nestraníkem

Plzeň, 06.09.2016, aktualizováno 07.09.2016 08:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nestraníkem zůstane i nadále Miloslav Zeman, lídr kandidátky hnutí ANO v Plzeňském kraji, který ani před volbami do ANO nevstoupí. Podle jeho slov jej lidé v ANO i veřejnost přijali jako nestraníka a on to nebude měnit, informoval u příležitosti zahájení ostré kampaně před krajskými volbami. Volební priority hnutí ANO vidí podobně jako jiné strany v oblasti dopravy, zdravotnictví a dále předpokládají přeskupení kompetencí pro jednotlivé radní. Zeman nevyloučil předběžně žádnou stranu pro případné povolební koaliční jednání.

Hnutí ANO zahájilo v Plzeňském kraji kampaň před krajskými volbami | Autor: Richard BenešHnutí ANO zahájilo v Plzeňském kraji kampaň před krajskými volbami | Autor: Richard Beneš

Předseda Okresní hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman, se domnívá, že v současné době mají někteří radní na starosti příliš mnoho klíčových oblastí, zatímco jiní jen málo. Podle něj je zhruba šest prioritních oblastí, z nichž každá by měla mít vlastního radního. „Nikdo například nemá v kompetenci zemědělství, přitom to je oblast, která je v některých částech kraje důležitá a nabývá na významu,“ řekl lídr ANO v Plzeňském kraji.

I nadále by chtělo hnutí ANO pokračovat v nastoupeném trendu předchozího i současného vedení hejtmanství, které udržovalo kraj bez dluhů. Nic špatného ovšem nevidí na krátkodobém zadlužení pro kofinancování projektů podpořených EU poslanec a krajský předseda ANO Jan Volný, který je na třetím místě kandidátky. Dvojka na kandidátce Ivana Mádlová připustila, že nadále bude zřejmě kraj muset dotovat nemocnice. Kraj ročně dává svým nemocnicím přes 200 milionů korun. Podle Mádlové je ztrátové hospodaření nemocnic z velké míry dané nespravedlivě nastavenými velmi nízkými úhradami výkonů. Do budoucna se chce věnovat i struktuře Zdravotnického holdingu.

Hnutí ANO plánuje zvýšení investic do vybavení a techniky základních profesionálních složek IZS a hodlá podpořit akceschopnosti všech těchto složek ve spolupráci se samosprávou měst a obcí, nadále chce budovat vysoce spolehlivý IZS. Podpořit chce také dobrovolné hasiče, kynology a spolky občanů, kteří se svou činností a zaměřením aktivně podílejí na činnosti IZS.

Čtyřkou na kandidátce hnutí ANO v Plzeňském kraji je plzeňský městský zastupitel Petr Fišer, s pětkou jde do voleb klatovský zastupitel Pavel Strolený. Na dalších místech v první desítce kandidátky figuruje důchodce Vladimír Kroc z Březiny, místostarosta Holýšova František Šefl, starosta Chodského Újezdu Jiří Dufka, regionální manažer Petr Vanka z Kaznějova, zastupitel Mladého Smolivce František Konvář a plzeňský podnikatel Ladislav Hora.

Náklady na kampaň, zahrnující mimo jiné asi stovku billboardů, další menší plakáty, setkání s občany či volební noviny, se budou podle Volného držet pod třemi miliony korun. Už asi měsíc kandidáti jezdí po kraji a setkávají se s občany, v příštím měsíci ANO plánuje mítinky v 11 větších městech. Zúčastní se jich i ministři, například do Klatov, které jsou nejblíže z okresních měst Šumavě, přijede ministr pro životní prostředí Richard Brabec. Do Domažlic, které trápí neustále sílící kamionová doprava ve směru na Německo, přijede ministr dopravy Dan Ťok. Závěrečný mítink kampaně je naplánován do Plzně.

Na různých místech Plzně se hnutí prezentuje mimo jiné i volebními dřevěnými poutači s dřevěným rámem, na kterých je vyobrazen Andrej Babiš a plzeňský lídr kandidátky Miloslav Zeman. Představují ovšem jisté bezpečnostní riziko pro chodce z důvodu jejich menší stability. Základna poutačů totiž není příliš zatížená a v současném větrném počasí se poutače umístěné na volnějším prostranství mohou zřítit k zemi, jako se tomu stalo u Rondelu. Tam se jeden z poutačů doslova rozpadl.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Hnutí ANO zahájilo v Plzeňském kraji kampaň před krajskými volbami | Autor: Richard Beneš
  • Poutač hnutí ANO u Rondelu se částečně rozpadl | Autor: Richard Beneš
  • Poutač hnutí ANO u Rondelu se částečně rozpadl | Autor: Richard Beneš
  • Poutač hnutí ANO u Rondelu se částečně rozpadl | Autor: Richard Beneš
  • Poutač hnutí ANO u Rondelu se částečně rozpadl | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

karel mach 16.09.2017 06:56, Reagovat

nedozvedel jsem se kdy prijedete do klatov
tel 704435921 dekuji

Roman 08.09.2016 00:37, Reagovat

Jenže co se stranou, která je kvůli moci ochotna v kraji spolupracovat s komunisty? Pro mě je jasnou volbou TOP 09, protože je to zodpovědná strana, která by s komunisty nespolupracovala, a pan Pikner je opravdu slušný člověk.

San 08.09.2016 08:14, Reagovat

Ať pan doktor dělá to co umí a necpe se do politiky.

KAB 07.09.2016 13:31, Reagovat

Program ANO by nebyl úplně zavrženíhodný, ale nelze zcela odpojit celostátní politiku od krajské, zvlášť ne u strany, která je v zásadě sektou s jedním vůdcem - to nemyslím nijak pejorativně, jak si kdo stranu řídí je mi ukradené, nejsem členem strany této ani jiné.

A na celostátní úrovni mám s ANO zásadní problémy:

- strana zavedla brutální cenzuru internetu a co smíme a nesmíme na internetu vidět posuzuje a okamžitě bez jakékoliv kontroly a možnosti revidování jeho rozhodnutí blokuje ministr financí, shodou okolnosti předseda ANO a majitel mediálního domu (cože? - vždyť to je naprosto absurní!)

- strana zrušila ochranu obydlí, kterou dosud garantovala Ústava ve své Listině práv a svobod, jakási komanda bez jakékoliv kontroly budou moci kdykoliv (zřejmě to bude vždy v 05:00 ráno jako za NKVD) vtrhnout do domu pod záminkou jakési kontroly kamen (cože? - takovou pravomoc neměly ani STB, NKVD a NSDAP dohromady)

ANO je stranou, která de facto zrušila Listinu práv a svobod a z Ústavy a lidských práv udělala ještě něco míň než cár papíru.

Mimochodem u obojího jí asistovala ČSSD a KSČM. Tudíž je zase o něco složitější si vybrat koho volit - zlodějskou ODS a nacistickou TOP09 jsem zavrhl ihned, většina ostatních je namočená v dalších věcech (STAN bez skrupulé spolupracovali s nacisty, mnou volitelným Svobodným to kupodivu nevadí a spolupracují zase se STAN) a pak už tam je snad jen Vandas, což je karikatura politiky. A víc nic. Možná bude lepší jít místo voleb na pivo, než nám ho spolu s kouřením, jídlem (a nevím co ještě plánují) ANO s ČSSD a KSČM taky zakážou.

Antonín 07.09.2016 10:19, Reagovat

Je az komicke prohlasovat, ze kraj budete ridit jako firmu. Celkem zabavne je se podivat, jak menil nemovitosti s mestem jejich lidr do kraje, zaroven tedy predseda hospodrske komory, ktery se nestiti spolupraci s komunisty.
Dalsich ze zajimavych postav je pan Volny, podrztaska majitele kasin, neuspesny zastupitel do male obce (na mistopredsedu dnes jedne z nejdulezitejsich stran je to celkem vtipny pocin) a take likvidator drobnych zemedelcu ve svem okoli.

Pravicak 07.09.2016 13:28, Reagovat

To jsem netsuil, ze se v tak male obci jako je Chodova Plana nedostal Volny do zastupitelstva a pritom je mistopredseda strany. Take jsem slysel, ze je pouze poslicek majitele nekolika kasin u hranic, takze on to asi nebude moc samostatny clovek, jak se tvari.

pepe 07.09.2016 19:38, Reagovat

To je pravda. Také se podívejte v kolika výborech sedí v Poslanecké sněmovně.Mimo jiné dělal ředitele ve firmě ADEX v Lomu u Tachova (firma šla do kytek).Viz následující.
Výbor

Rozpočtový výbor, člen od 4. 12. 2013
Zemědělský výbor, člen od 4. 12. 2013
Rozpočtový výbor, místopředseda od 4. 12. 2013
Zemědělský výbor, místopředseda od 5. 12. 2013

Podvýbor

Podvýbor pro daně, cla a loterie, člen od 26. 2. 2014
Podvýbor pro daně, cla a loterie, předseda od 26. 2. 2014
Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství, člen od 26. 3. 2014
Podvýbor pro potravinářství, veterinární činnost a živočišnou výrobu, člen od 26. 3. 2014
Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství, předseda od 26. 3. 2014

Komise

Stálá komise pro kontrolu činnosti Finančního analytického útvaru Ministerstva financí, člen od 7. 10. 2015

Klub

Poslanecký klub ANO 2011, člen od 30. 10. 2013

Meziparlamentní skupina v rámci MPU

Skupina ČR - Izrael, člen od 6. 2. 2014
Skupina ČR - státy Střední Asie (Kazachstán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Turkmenistán), člen od 6. 2. 2014
Skupina ČR - státy Středního východu (Kuvajt, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Jordánsko, Sýrie, Jemen, Libanon, Irák, Írán, Palestina), člen od 7. 2. 2014
Skupina ČR - státy jihovýchodní Asie (Thajsko, Malajsie, Singapur, Kambodža, Myanmar/Barma, Laos), člen od 13. 2. 2014
Skupina ČR - Filipínská republika, člen od 14. 4. 2015
Skupina ČR - Indonésie, člen od 14. 4. 2015

P.K. 07.09.2016 20:59, Reagovat

Jeste je v nekolika dozorcich radach velkych statnich podniku. Maji to vsichni... Bures, Faltynek... Ten dokonce i pro synatora

Jiří 07.09.2016 13:26, Reagovat

Muze byt zajimave se podivat na stav firem M. Zemana, jestli to nebude duvod jeho kandidatury, prohloubeni jiz dosavadni spoluprace z krajem.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.