ODS odstartovala kampaň pro krajské volby, zaměřuje se na venkov a slibuje stavbu krajské galerie i domovů pro seniory

ODS odstartovala kampaň pro krajské volby, zaměřuje se na venkov a slibuje stavbu krajské galerie i domovů pro seniory | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman ČerníkRoman Černík

kandidát na hejtmana, člen RKO SZ Plzeňského kraje

Více

Karel KvitKarel Kvit

zastupitel MO Plzeň 2 Slovany

Více

Lumír AschenbrennerLumír Aschenbrenner

Senátor, starosta Plzně - Slovan

Více

ODS odstartovala kampaň pro krajské volby, zaměřuje se na venkov a slibuje stavbu krajské galerie i domovů pro seniory

Plzeň, 05.09.2016, aktualizováno 07.09.2016 08:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ostrou volební kampaň zahájila také ODS v Plzeňském kraji, která je posledních osm let v opozici. Po vzniku krajů však osm let vedla Plzeňský kraj. ODS na prvních místech kandidátky vsadila většinou na ostřílené straníky, kteří už mají bohatou zkušenost nejen v řadách krajských zastupitelů, ale i krajských radních. Lídrem kandidátky je první náměstek primátora Martin Baxa. Do krajských voleb jde ODS s programem, který chce věnovat velkou pozornost venkovu a jeho obnově, dále se občanští demokraté chtějí zaměřit na opravy a údržby krajských silnic, stavbu nových domovů pro seniory a slibují vybudovat novou budovu krajské galerie v Plzni.

„Vytvoříme speciální dotační program pro místní podnikatele, zrušíme nesmyslnou centralizaci veřejných služeb a zajistíme více zakázek lokálním formám. Do opravy silnic hodláme investovat dvakrát více peněz než současná koalice ČSSD a KSČM, nebudeme rušit vlakové a autobusové spoje, ale zlepšíme konkurencí dopravní obslužnost. Naším cílem je odpolitizování krajského zdravotnictví, hodláme zrušit zdravotnický holding, jehož provoz stojí ročně deset milionů korun. Ušetřené finanční prostředky věnujeme do rozvoje stávajících nemocnic a následné zdravotní 0 péče pro seniory,“ shrnul Martin Baxa nejdůležitější body programy, kterým chce ODS získat přízeň voličů.

Velkým cílem ODS je stavba nové budovy Západočeské galerie v Plzni, kterou občanští demokraté prosazovali už před léty. Od města má kraj pro galerii už léta blokovaný lukrativní a atraktivní pozemek U Zvonu v centru Plzně, kraj má i projekt stavby vzešlý z architektonické soutěže. „Stavba navíc získala před 14 dny platné stavební povolení. Západočeská galerie má úžasné sbírky, které bohužel nemůže prezentovat lidem. Proto chceme novou galerii vybudovat,“ uvedla Marcela Krejsová, která kandiduje z pátého místa. Současné vedení kraje z ČSSD se netají tím, že stavba galerie pro něj není prioritou.

„ODS chce objekt galerie s odhadovanými náklady kolem tři čtvrtě miliardy korun zaplatit z vlastních prostředků kraje,“ řekl poslanec Vladislav Vilímec, který je čtyřkou na kandidátce ODS a na kraj kandiduje už po páté v řadě. „Chceme kraj personálně štíhlý, aby dobře hospodařil a nepřekážel obcím. Za posledních osm let se kraj začal vzdalovat od reálného života obcí,“ konstatoval Vilmec.

Dále ODS slibuje, že bude prosazovat vybudování obchvatů, a to i na státních silnicích. Kromě dokončení západního obchvatu Plzně, chtějí občanští demokraté prosadit obchvat Babylonu, Boru, Přeštic či Stodu a připravit trasy obchvatu Domažlic. Slibují také zlepšit dopravní dostupnost Sušicka a Železnorudska. Za zlepšení dostupnosti služeb ve venkovských okresech bude bojovat dvojka kandidátky ODS, kterou je ředitelka Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje Radka Trylčová. Ta by chtěla také dosáhnout vyčištění vody v Hracholuské přehradě, která by se opět měla stát centrem oddychu pro celý region.

V první desítce kandidátky ODS figuruje dále na třetím místě starosta Klatov Rudolf Salvetr, místostarosta Rokycan Jan Šašek, starosta Blovic Jan Poduška, bývalý primátor Plzně Jiří Šneberger, starosta Vejprnic Pavel Karpíšek a novou tváří je zastupitel Tachova Pavel Sklenář.

ODS plánuje kontaktní kampaň a setkávání s voliči bez velkých mítinků či rozdávání volebního guláše. Kromě webu, sociálních sítí a plakátovacích ploch bude mít strana v kraji 50 billboardů. Náklady na krajskou kampaň se vejdou do 3,5 milionu korun. Do voleb jde ODS s heslem: „Vrátíme kraj do pravých rukou.“  

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (22 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

NE gaunerům z TOP09 a ODS 09.09.2016 10:43, Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=5odXLuRKbd8

Ultras 09.09.2016 08:14, Reagovat

Nevolte zločince z ODS a Starostů a patriotů!! Je to stejná svoloč.

Roman 08.09.2016 01:10, Reagovat

Kdepak ODS, kmotry já nepodporuji. ODS tu bylo již přespříliš. Já v krajských volbách volím TOP 09.

pepe 09.09.2016 13:05, Reagovat

To jo, ale kde berete jistotu, že nebudou spolupracovat s ODS. Za TOP přeci kandiduje Pospíšil a ten se dál kamarádí s Baxou a spol.Tady se jasně jeví po volbách koalice a případně přiberou i ČSSD.

Radim 07.09.2016 12:41, Reagovat

Internet - Baxa, budovy po městě - Baxa, billboardy - Baxa, zastávky - Baxa, ulice v centru - Baxa, tramvaje - Baxa. Všude vidím Baxu. Zajímalo by mne, kde tenhle lhář a sluníčkář bere takové peníze, že jsem prakticky na každém rohu v Plzni. Všude vidím ten jeho přitroublý úsměv a vedle toho hloupé sliby o návratu kraje na západ nebo dostavbě západního obchvatu. Naprosto nesmyslné sliby, které bud jsou zcela irelevantní, nebo by se dořešily i bez nich.
Pevně doufám, že se tento vítač muslimů, gay a bohužel i velký lhář nestane hejtmanem.

Kde vzal Baxa peníze na volby? 07.09.2016 14:44, Reagovat

Vždyť pět let společně s krejsovou tuneloval městskou neziskovku EHMK Plzeň 2015. Copak nevíte, kolik se rozkradlo do kapes ODS?

KAB 06.09.2016 07:11, Reagovat

Za pojmem \"zrušíme centralizaci veřejných služeb\" nelze vidět nic jiného, než že budou opět rozkrádat veřejné prostředky ve velkém jako když vládli poprvé - děkuji, to skutečně nechci, to chtějí jen zloději.

Miroslav Jaroš 06.09.2016 09:00, Reagovat

Novináři odhalovali korupci na krajích a toto zjistili:
http://zpravy.aktualne.cz/doma ci/korupce-kraj-po-kraji-vime- jak-snadno-se-u-vas-uplaci/r~i :article:683687/
K tomu je dovětek, který se již přes archivaci článků bohužel neotvírá, ale můžete si ho v redakci ověřit a zní:
\"V éře hejtmana Petra Zimmermanna z ODS se prokázalo, že se při veřejných soutěžích může korupce úplně vyloučit.Po nástupu hejtmanů z ČSSD jsou soutěže průměrně úspěšné. Zatím jich neproběhlo tolik, aby korupční index kraje výrazně zhoršily\".

KAB 06.09.2016 11:11, Reagovat

No mě bohatě stačí, že si krajští politici z ODS během osmi let vlády ulili více než půl miliardy na tajný a nikde neevidovaný účet pro pozdější odklonění a čekali, jestli si toho někdo všimne - naštěstí se na to přišlo a peníze tak kraji zůstaly. Otázka je, na co vše se nepřišlo.

Dodatek: za přípravu takto závažného trestného činu nebyl nikdo potrestán (když pominu trapný trest v podobě odvolání jedné úřednice).

Už nejsem nejmladší, ale nezapomínám jako ostatní voliči, kteří za koblihu nebo buřta či dokonce jen slib ano.

Miroslav Jaroš 06.09.2016 14:13, Reagovat

Tohleto již p.KABovi bylo vysvětlováno před 4 roky, jeho mantrou jsou stále \\\"zloději\\\" z ODS. Bohužel pro něho a bohudík pro zbývající obyvatele našeho kraje nikdo nic neodkláněl, účet vždy patřil kraji, jinak by ČSSD nemohla utratit 1,44 mld. Kč, který tam \\\"zloději\\\" z ODS nechali. Proto je Plzeňský kraj jediným nezadluženým. Takovéto \\\"zloděje\\\" je třeba zvolit, aby kraj zase více investoval a lépe hospodařil.

KAB 06.09.2016 18:24, Reagovat

Vy popisujete co bylo potom, když se na to přišlo - ano, peníze byly utraceny na věci, které má kraj na starosti a také díky tomu je kraj jediný v zemi nezadlužený. Paradoxně tedy i díky penězům, které chtěli politici z ODS ukrást, to je pravda a to uznávám.

Ale celé to přece vzniklo tak, že zloději z ODS ty peníze schovali na tajný účet, který schválně nebyl nikde uveden, aby si je mohli po čase stáhnout. To se jim naštěstí nepovedlo a tak peníze nezmizely a kraj s nimi mohl nakládat - ale kdyby se na to ODSce nepřišlo, peníze by byly pryč a nikdo by to ani nezjistil - plán to byl geniální, ale zločinný.

Miroslav Jaroš 07.09.2016 08:26, Reagovat

Pane KABe, lituji Vaší těžké duševní choroby. Pokud byste byl zdráv a logicky uvažoval, pak přece volič umí na chování politiků dobře reagovat a nezvolí ho, což se mnohokráte prokázalo. Vy neskonale urážíte občany Kdyně, kteří p. Vilímce znají podstatně více než Vy a každé volby dostane nejvíce preferenčních hlasů. Proto tam dělá od roku 1990 nepřetržitě místostarostu a p. Loffelmann starostu, proto je zvolen i z nevolitelného místa.
Ušetřené peníze byly celé připraveny na Klatovskou nemocnici, kraj by nežádal o evropskou dotaci a peníze, které ČSSD použila z EU, tak mohli využít pro svoje investice obce. Vaše fikce o ukradení je těžká paranoia.

KAB 07.09.2016 09:29, Reagovat

Pořád reagujete na něco jiného :) Mě vůbec nezajímá nějaký Vilímec, nikdy jsem to jméno neslyšel a ve Kdyni jsem nikdy nebyl, co si vybavuji - předmětem mého příspěvku je to, že politici z ODS připravovali velmi sofistikovaným způsobem krádež 600 miliónů Kč (to je přece prokázáno a je to fakt, ne paranoia).

Prošlo jim to (naštěstí se na to přišlo a nemohli to dokončit), nebyli potrestáni a ještě mají tu drzost znovu kandidovat.

Moje duševní zdraví bych neřešil, svými urážkami mojí osoby se dostáváte někam k politickému dnu, což mě ovšem u ODS zas tak nepřekvapuje - strana je tvořena lidmi a když víme co je v ODS zač, těžko očekávat něco jako slušnost nebo dokonce poctivost, že.

Miroslav Jaroš 07.09.2016 13:11, Reagovat

Když se stokrát opakovaná lež stává pravdou, je těžké s Vámi diskutovat. S tou slušností a poctivostí si to rád s Vámi rozdám. Vy neznáte Vilímce, který byl ekon.náměstkem, a tvrdíte, že připravoval krádež. Vůbec nic nebylo prokázáno, protože žádné důkazy neexistují. Pokud je máte, pošlete mi je prosím.

pepe 07.09.2016 19:48, Reagovat

Pane Jaroši, prosím Vás přestaňte ho bránit. Vždyť jste naivní a nebo vůbec nevíte, co se děje ve Vaší straně. Vás přeci také odsunuli, když jste kandidoval za ODS v roce 2012 jako jednička. Místo Vás tam tehdy Pospíšil, Baxa a další nastrčili Šaška z Rokocyn. Nechápu proč bráníte tuto stranu, která Vás odstranila. Už jste někdy slyšel mnluvit Vílímce na ZPK? Vůbec mu nikdo nerozumí co říká, velmi špatně komunikuje a není to žádný rétor. Každý se chytá za hlavu. Také sedí na několika židlích, ale to Vám jako straně ODS vůbec nevadí.

KAB 07.09.2016 14:03, Reagovat

Tady jde o fakt, to se prostě stalo - tajný účet tam byl, na něm 600 miliónů, tečka, můžete to zakecávat jak chcete.

Stačí použít logiku - pokud ODS převede 600 miliónů na tajný účet, který není nikde evidován a pak ani nedutá, tak proč asi? No protože čeká, jestli to projde a pokud ano, tak si peníze stáhne, jiné vysvětlení NEEXISTUJE - neprošlo jim to a tak se to snaží bagatelizovat, jako že nic.

Na tuto diskuzi nemám dál náladu ani čas, nejsem zloděj a musím pracovat, nemám ani přístup k veřejným rozpočtům jako politici z ODS, abych je mohl vykrádat.

Za mě vše - tím, že nejste schopni přiznat pravdu a postavit se k tomu čelem, jsme mi jen potrvrdili můj názor na ODS.

pepe 06.09.2016 17:19, Reagovat

Ještě jste zapomněl, že to vedl pan Velímec. Samostná ODS o tom také nevěděla, protože jim to Vilímec totiž pozapomněl říci, že si schoval peníze. Pane Jaroši, Vy jste také byl na kraji jako radní přes dopravu a moc jste tam toho neudělal.Z těch peněz co tam potom našli, šli peníze na dostavbu nemocnice v Klatovech. Takto jsem se to dozvěděl.

XX 06.09.2016 12:36, Reagovat

Taky si vzpomínám. Peníze byly tehdy uloženy \"nestandardně\". Nepočítalo se s tím, že po volbách před osmi lety už nebude ODS v čele kraje. Bylo tam těch \"podivných\" věcí víc, např. dva hodně odlišné znalecké posudky na starý mlýn Horažďovicích.

Vosí Hnízdo 06.09.2016 06:45, Reagovat

Sluníčkář BAXA. Jen aby nám všude nerozvěšel tibetské vlajky, vlajky zcestného tmářského režimu. Stačí, když je věší na radnici. A jinak, venkov si žije svým životem, co si lidi nezajistí, to nemají, tak jaképak zaměřování, galerie opravdu nevím k čemu řadovému občanovi bude. A domov důchodců? Bude tam nájemné zdarma na vrub města, jako odměna za celoživotní dřinu a placení daní? To bych i podpořil a souhlasil. Jenže on to bude takový typ domova důchodců, kde na nájem nestačí ani běžný důchod. Takže taky děkujeme, NEVOLÍME !!

MrDacz 06.09.2016 14:17

Komentář byl odstraněn

Václav Dušek 06.09.2016 00:00, Reagovat

\"Vytvoříme speciální dotační program pro místní podnikatele\"
\"Nebudeme rušit vlakové a autobusové spoje\", ač třetinou z nich nikdo nejezdí
potvrzení toho, že nepoučitelná ODS rezignovala na návrat k pravicovým hodnotám

dvě poznámky 05.09.2016 19:00, Reagovat

1)
jestli chce Baxa utratit miliardu krajských peněz za ten šílený propletenec tří kvádrů, který se do historického jádra vůbec nehodí - tak mu přeji nezvolení.
2)
ODS odstartovala celostátní kampaň pod heslem -volte nás, nejsme v koalici- což je zejména z pohledu bratříčkování se socanama v Plzni více než komické.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.