Premiér cestoval s lídrem kandidátky ČSSD nabitou plzeňskou tramvají, zahajovali kampaň pro krajské volby

Premiér cestoval s lídrem kandidátky ČSSD nabitou plzeňskou tramvají, zahajovali kampaň pro krajské volby | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lenka ŠímováLenka Šímová

sekretářka Léčebna tuberkulózy a respiračních nemocí Janov

Více

Kateřina ČedíkováKateřina Čedíková

Středoškolská učitelka

Více

Alena RatajováAlena Ratajová

vedoucí sociálního odboru MÚ Stříbro, zastupitelka OZ Heřmanova Huť – předsedkyně finančního výboru,

Více

Premiér cestoval s lídrem kandidátky ČSSD nabitou plzeňskou tramvají, zahajovali kampaň pro krajské volby

Plzeň, 30.08.2016, aktualizováno 20.09.2016 11:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Tak to tu ještě nebylo. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) cestující v odpolední špičce „na stojáka“ z centra Plzně přeplněnou tramvají číslo 4. až na konečnou zastávku na Košutce. Stalo se tak u příležitosti zahájení předvolební kampaně ČSSD pro krajské volby. Premiéra doprovázel v tramvaji lídr kandidátky ČSSD a horký kandidát na post hejtmana Josef Bernard. V tramvaji samozřejmě nechyběla ani početná ochranka premiéra. Nutno podotknout, že se všichni chovali k běžným cestujícím naprosto korektně, nedocházelo k žádným strkanicím a nikdo nikoho neomezoval. Jak premiér, tak i lídr kandidátky i všichni lidé z početného doprovodu měli řádně označenou jízdenku.

Lídr kandidátky ČSSD Josef Bernard svezl premiéra Bohuslava Sobotku plzeňskou tramvají v dopravní špičce | Autor: Richard BenešLídr kandidátky ČSSD Josef Bernard svezl premiéra Bohuslava Sobotku plzeňskou tramvají v dopravní špičce | Autor: Richard Beneš

Samotné jízdě tramvají předcházela procházka Josefa Bernarda a premiéra Bohuslava Sobotky po plzeňských sadech v centru města. Oba pánové pilně rozdávali ženám růže. V minulosti se při podobných akcích sociální demokraté zaměřovali především na starší ročníky. Teď tomu bylo jinak. Oba politici totiž s květinami bodovali i u výrazně mladých žen. Sám Josef Bernard následně během cesty tramvají uvedl, že jízda prostředky MHD mu rozhodně není cizí. „Jezdím hlavně v Praze, kde parkuji vždy na Andělu a do centra dál jezdím hlavně tramvají nebo metrem. V Plzni jezdím MHD méně, tady dávám přednost kolu a samozřejmě i autu,“ řekl Bernard.

Na konečné tramvajové linky očekával s dárky v ruce svého stranického šéfa Sobotku starosta Lochotína Miroslav Brabec, který premiéra seznámil s problematikou budování Západního okruhu, jenž je zcela zásadní pro občany Lochotína. „Večer v Plzni oficiálně zahajujeme kampaň ČSSD pro krajské a senátní volby. Plzeň jsme si vybrali proto, že to je tradiční sociálnědemokratické město. ČSSD je zde silná nejen na kraji, ale i ve vedení města. Přijel jsem také podpořit novou krev na kandidátkách ČSSD, pan Bernard je nový lídr a kandidát na hejtmana. Je to velmi kompetentní kandidát na funkci hejtmana.,“ uvedl Sobotka.

Premiér uvedl, že pozitivní kampaň ČSSD bude probíhat formou tradičních mítinků, ale hodně se využijí i sociální sítě, k dispozici je i omezený počet bilboardů. Na nich se nebude sociální demokracie vymezovat proti svým politickým konkurentům. „V našem programu jasně říkáme, že nebudeme privatizovat veřejné služby jak je zdravotnictví, budeme bojovat s každým, kdo by chtěl něco takového udělat. Chceme garantovat dostupnost těchto služeb pro všechny. Ale jsou zde i lokální témata. Například Západní okruh Plzně. Primárně slouží pro Plzeň, ale garantem té investice je kraj a počítá se s využitím evropských prostředků. A to je i jeden z důvodů, proč tlačíme na to, aby se co nejdříve rozjelo čerpání z evropských fondů. I tato plzeňská investice je závislá na tom, jak rychle se podaří administrovat žádosti, které dnes leží na IROP na ministerstvu pro místní rozvoj,“ konstatoval Sobotka s tím, že to bude úkol pro nového hejtmana, který vzejde z nových voleb.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Lídr kandidátky ČSSD Josef Bernard svezl premiéra Bohuslava Sobotku plzeňskou tramvají v dopravní špičce | Autor: Richard Beneš
  • Lídr ČSSD se zaměřoval i na mladší voličky | Autor: Richard Beneš
  • Premiér Bohuslav Sobotka se před jízdou plzeňskou tramvají vybavil jízdenkou | Autor: Richard Beneš
  • Ani premiér nechce riskovat setkání s revizorem | Autor: Richard Beneš
  • Starosta Lochotína Miroslav Brabec seznámil premiéra s plány Západního okruhu | Autor: Richard Beneš
  • Rovněž i premiér bodoval u mladých žen | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Anton Špelec 01.09.2016 05:09, Reagovat

Rozfofrovat peníze daňových poplatníků umí kdejaký trouba. Takže na mne neplatí nějaké budování olympijských parků, Techmanií, divadel, EHMK, nákupních center... Ať se když tak pochlubí, kolik peněz se jim podařilo získat a co opravdu prospěšného pro obecné každodenní blaho udělali. Plzeň je prý nejlepší místo pro život. Myslím si, že s tím by nesouhlasili lidi bydlící v centru města v okolí Tylovy a Husovy ulice, v Nerudově ulici, v Koperníkovce a vůbec v okolí nádraží JIžní předměstí, nesouhlasili by ani majoritní občané Petrohradu, části Vinic nebo třeba Plzně-Zátiší. Vytváření cikánských ghet je fakt vážně opravdu nádherným místem pro život. Ptám se, co se udělá s cikánskou rozpínavostí a drzostí a s každodenním obtěžováním slušných lidí cikány? Kdo zastaví bezbřehé vyplácení tučných dávek těmto tvorům? Kdo zastaví kriminalitu v centru města, řádění gangů a přepadávání. Kdo zastaví islamizaci, multikulturelismus a rasismus naruby, kdy jedna skupina snědých obyvatel je zvýhodňována před obyvateli ostatními? Z těch, co se pyšní na biboardech ve městě nikdo!!!!! Volím Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. Tam šance je!!

KAB 31.08.2016 10:43, Reagovat

Jen jestli to nebyl polibek smrti :) Osobně bych i ČSSD/Bernarda volil, pokud by ČSSD nebyli i lidé jako vlastizrádci Sobotka či Dienstbier a jim podobní, kteří nenávidí Českou republiku a její občany.

Václav Dušek 31.08.2016 08:09, Reagovat

Vážím si toho, že pánové měli řádně označenou jízdenku. V jejich partaji to nebývá standard.

Klimt 30.08.2016 22:14, Reagovat

No ty vole!!!!!!!
Bernard jakš takž, ale ten sliz slizkej Bohúš. Otřesné!!!

Petr 30.08.2016 20:36, Reagovat

Plzeň a \\\"tradičně sociálně demokratické město\\\"? :-D To má být jako co za tvrzení? V Plzni se volí pravice TOP 09, ODS a někteří, co vůbec nerozumí politice volí mylně ANO v domnění, že je to pravicová strana. Premiér Zrzavecký se dostal k postu primátora díky politickým kompromisům a spíše jakýmsi \\\"omylem\\\", takže fakt ne, v Plzni ČSSD nevyhraje :-) Já dávám hlas TOP 09 a to hlavně díky bezkonkurenčně nejlepšímu kandidátovi na hejtmana Richardu Piknerovi.

MrDacz 30.08.2016 22:28, Reagovat

To jako Pikner stihne dělat doktora a hejtmana zároveň!
Takže z něho bude další s vrtulí v zadku, to je úžasný, to si bude s Bohouškem a ostatními nenažranci rozumět.

XX 30.08.2016 22:17, Reagovat

Plzeň byla vždy považována za dělnické město, protože Škodovka v minulosti patřila k největším strojírenským podnikům v Evropě. A s těmi volbami jste trochu vedle. Ve volbách před 4 lety získaly ODS a ČSSD shodně po 15 mandátech a TOP a STAN pouhé 3.

San 31.08.2016 08:16, Reagovat

Souhlasím, ale ti ODS, to s dělnickým městem nejde moc dohromady. Doufám, že už to letos bude jinak. Jak mohlo dělnictvo volit ODS nechápu.

XX 31.08.2016 09:30, Reagovat

Na tu dobu a situaci si dobře vzpomínám. Nečas tehdy vyhodil Pospíšila z vlády, ten se postavil do čela kandidátky v Plzeňském kraji, rozjel megalomanskou kampaň a měl úspěch.Myslím, že tenkrát s ním hodně lidí sympatizovalo a mělo vztek na Nečase. A dnes? Z ODS je Pospíšil dávno venku, teď zase podporuje TOP 09. Sledujte, jak příznivci TOP diskutují. Tipuju, že jim zas radí Pospíšil.

MrDacz 30.08.2016 17:42, Reagovat

To jsou kasparci. Jeden plesatejsi nez druhej.
Hajzl a nastrcena figurka, ktera splaci svuj dluh dablu...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.