Plzeň má nový územní plán, odsouhlasit ho ještě musí zářijové zastupitelstvo

Plzeň má nový územní plán, odsouhlasit ho ještě musí zářijové zastupitelstvo | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloslav ŠimákMiloslav Šimák

Více

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Plzeň má nový územní plán, odsouhlasit ho ještě musí zářijové zastupitelstvo

Plzeň, 30.08.2016, aktualizováno 11:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Návrh nového územního plánu, který stanovuje základní podmínky pro výstavbu a rozvoj města, odsouhlasili plzeňští radní. Pokud zastupitelé města na svém zářijovém zasedání tento dokument schválí, nahradí nový dokument stávající územní plán z roku 1995, aktualizovaný naposledy v roce 2010. Územní plán slouží především projektantům při zpracování návrhů staveb, stavebním úřadům při jejich posuzování a majitelům nemovitostí, kteří v něm naleznou informace o využitelnosti svého pozemku.

„Hlavním důvodem pro pořízení nového územního plánu byl požadavek vyplývající ze stavebního zákona, jenž ukládá povinnost upravit územní plány vydané před 1. lednem 2007. Dalším důvodem pro pořízení nového územního plánu bylo vyhodnocení platného územního plánu města z hlediska využitelnosti stávajících ploch, návrh nových rozvojových ploch včetně řešení dopravní a technické infrastruktury,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Na jaře roku 2012 schválilo zastupitelstvo města zadání územního plánu a výsledky ideové urbanistické soutěže na řešení vnitřní části města, která byla jedním z podkladů pro zpracování územního plánu. V prosinci 2013 byl návrh územního plánu dokončen. Proces projednávání územního plánu byl zahájen v září 2014. Jednalo se o dvoukolové projednávání. V říjnu 2014 proběhlo společné jednání, o rok později pak veřejné projednání.

V rámci projednání návrhu územního plánu se uplatnily připomínky a námitky občanů, vlastníků pozemků, dotčených orgánů a dalších subjektů. Často se opakovaly otázky týkající se dostavby sídlišť Severního Předměstí, ochrany území Bezovky před nevhodnou zástavbou a také návrhu tras nových komunikací. Největší počet námitek a připomínek se však týkal požadavku na rozšíření dalších ploch pro výstavbu. Všechny připomínky a námitky byly vyhodnoceny, řada z nich se dočkala zapracování do návrhu.

Územní plán je v tištěné podobě k nahlédnutí na Odboru stavebně správním Magistrátu města Plzně a na stavebních úřadech jednotlivých městských obvodů, elektronicky je přístupný na webových stránkách www.ukr.plzen.eu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.