STŘELNICE PLZEŇ- LOBZY: \"Je třeba zažít řešit brokovou střelbu ve městě\"

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Josef RousekJosef Rousek

Starosta Strážova

Více

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

STŘELNICE PLZEŇ- LOBZY: \"Je třeba zažít řešit brokovou střelbu ve městě\"

21.08.2016, aktualizováno 18:22 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Byl jsem fanda střelců, dnes jsou pro mě každodenní černou můrou, zvláště ty komerční. Střelnice Plzeň - Lobzy obtěžuje hlukem, a to velmi intenzivně. Střílí se každý den (cca. od 8.00 - 20.00 hod.),včetně víkendu. Střelba je slyšet v Lobzích, Doubravce, Božkově i na Slovanech. ŘEŠME NAŠE ZDRAVÍ!!!

Autor: Petr

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (21 příspěvků)

K tomuto článku můžete přidat pouze jeden komentář.

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Milan 06.10.2019 15:16

Střelci, reaguji taká na pana Vaška, zvedněte prdele a jezděte si střílet někam za město a nemusíte stříle ve městě. Pac a pusu, lovu zdar

Jisej 06.10.2019 15:09

Pane Vašek plkáte nesmysli o tom kdo tam byl dříve. Božkov je dnes vyhlášen za rezervaci venkovského typu. Usedlosti jsou tam z 16.stol. a kluci si tam tak v té době mohli hrát tak s prakem a ne střílet na střelnici. Jedno je jisté, v dnešní moderní době úžasných zbraní, je tam šílený nepřiměřený hluk. Obyvatelům se nedivím, zkuste procházku zvláště v sobotu a neděli. Katastrofa na zavření.

Vašek 22.04.2019 08:59

Vážení co tu plkáte proti střelnici si uvědomte,že ta střelnice tam stála dříve než jste si tam postavili baráky.Chceme,aby děti se neváleli u počítačů,ale pokuď chtějí dělat nějaký sport,tak jenom bože,aby nás neotravovali.Prodáváme terénní motorky,ale jenom aby nebyla dráha někde poblíž nás.Pak se divíme,že se děti flákaj po městech,stříkaj po fasádách nesmysli a vymýšlej kraviny.Pokuď si stavím barák u střelnice a pak mi to vadí,tak jsem pěknej blb a nezasloužím si pochopení.Zvedněte prdele od televizí,počítačů a zkuste si najít nějakou sportovní činost.Pak pochopíte co to dá práce a usilí něco dokázat.Zákazů a omezení je od revoluce plná republika a jako by nestačili ty bláboly od vlády,tak i samy lidi si to ještě komplikují

Vašek 09.03.2018 17:28

Blbost - protihluková opatření musí stavět stavbaři z dálnic i železnic, a to účinná. Do protihlukových opatření střelnice Plzeň-Lobzy byly nainvestovány miliony a výsledek nula. Nestáčí jen platit, chce to i důkladnou zpětnou kontrolu, kam a komu tekli peníze daňových poplatníků. Paní ministryně Šlechtová bude mít zase co dělat. Ach jo.

Jirka 07.01.2018 13:48

Všichni co se nastěhují do okolí střelnice, a dělají pak hrozně překvapený, že se tam střílí, by se měli nad sebou zamyslet. Stěžujou si snad lidi u nádraží, že jim tam jezdí vlaky a žádají zákaz ježdění vlaků? Proč tam bydlíte, když se vám tam ve skutečnosti nelíbí?

Míra 17.12.2017 12:58

Jak jsem chtěl udělat hezkou třetí ADVENTNÍ NEDĚLI svým vnoučatům. Místo vysedávání u televize jsme šli hledat Ježíška. Naplánovaná trasa Plzeň - Lobzy - Božkov - Slovany (jesličky u ÚMA 2). Myšlenka dobrá, skutečnost HRŮZA. Děti se mne ptají: "Dědečku to začala VÁLKA". S nesmírným vztekem jsem začal vysvětlovat, že si někdo na blízké střelnici jen tak bezohledně střílí. V okamžiku mě napadá, jak je to možné, kdo to mohl povolit, že si je jedna zájmová skupina či armáda, dělá co chce. Tomuto území si říká sportovně - relaxační centrum. Střílení bych tedy chápal pro vzduchovkovou a malorážkovou střelbu. Ale tak nepříjemný, intenzivní a hlavně dlouhotrvající střelba z kulových zbraní (byla slyšet až u vánočního stromu ÚMA2), je to hodně SMUTNÉ. Vždyť jsme ve městě a nebo se snad mýlím!? Politikům, radním pro sport a relaxaci a hygienikům bych doporučil, aby se touto problematikou začali aktivně zabývat a NESTRKALI HLAVU DO PÍSKU. Nám HLUK ZE STŘELBY zkazil jedno nedělní dopoledne, ale vůbec se nedivím, že Vás lidi z obvodu Slovan a Doubravky PROKLÍNAJÍ a STŘELNICI ZA TO NENÁVIDÍ. Mám pro ně pochopení, protože naše armáda aj. organizace mají i jiné možnosti, kde trénovat a nemají zapotřebí ze sebe dělat chudinky, jak jim lidé z okolí ubližují. CHCE TO JEN DOBROU VŮLI. Přeji všem krásné a klidné vánoční svátky

Jana 13.12.2017 13:14

Plně souhlasím s názorem, že střelba z kulových zbraní do města - byť je to sportovně relaxační zóna města, do tak krásného města jako Plzeň NEPATŘÍ. Armáda i ostatní střelci by měli trénovat tam, kde nikoho neruší. Dotační miliony investované do modernizace střelnice, by se měly prověřit - špatné plánování, bezohlednost k okolí.

James Nowák 19.11.2017 01:45

Ano musím dát roztrpčeným občanům za pravdu. Jen jsem projížděl Plzní,a normálně jsem se z toho hluku zbláznil. Momentálně jsem v psychiatrické léčebně. Navrhuji udělat na místě střelnice letiště, a bude konečně klid...:-)

Standa 26.09.2017 06:48

SOBOTA 23.9.2017 je dnem pracovního volna a práva lidí na odpočinek.
Situační hlášení z dnešního dne pro hodně velké okolí STŘELNICE LOBZY (caa 100 ha možná i více), 8.00 do 18.00 hod., každých 30 sekund se ozývá nekontrolovatelné velmi intenzivní střílení. Pro představu obrovská rána, rána, rána, rána, rána a zase jen rána. To není normální. Hygienici, policie a představitelé města Plzně zaspali. Je to neomluvitelné. Je třeba pozvat pana Klímu z televize, ať prověří skutečnost. Za vynaložené miliony by měla armáda a sportovci hledat trochu jiné řešení než je současný stav. Takový zbytečný hluk ve městě nikdo nepamatuje. Drahá protihluková opatření střelnice jsou NEúčinná, stojí za to to prověřit!!!

Petr 28.08.2017 12:47

"Pane Marku,
tady přece vůbec nejde o pozemky a o to, jak dlouho střelnice stojí..."
Paní Aleno, přesně o to tu jde v první řadě. Kdyby si lidi nestavěli domy v blízkosti již existující střelnice, dnes nemuseli řešit žádné hlukové limity. :)

Franta 21.07.2017 14:07

Dnes jsem si vyšel na procházku směrem ke střelnici. Střílelo se tak strašně, že jsem z toho byl za chvilku vyřízený a raději se vrátil na zlatý Lochotín. Vůbec nechápu, jak si to lidi můžou nechat líbit. Měli by zbourat půlku města, protože ten hluk skutečně obtěžuje a jak je vidět střílení ze zbraní ve městě má přednost před spokojeným bydlením a relaxací lidí. V Plzni je to fakt nějak pošahaný.

Milan 18.07.2017 09:08

Otevřený dopis - obvod Slovany a hlukové limity střelnice Plzeň - Lobzy

Pane starosto prosíme začněte řešit hlukové limity střelnice Plzeň - Lobzy, to znamená celý protisvah ke Koterovské třídě a okolí. Už se to nedá vydržet, máme svých starostí dost a tento katastrofálně šířící se zvuk nás úplně odrovnává. Není nám jasné, jak jste to mohli povolit nebo vůbec dopustit. Bohužel to vypadá jako pomsta občanům měst. obvodu Plzeň 2 - Slovany. Občané kteří Vás volili od Vás dostali "pěkný dárek". Neříkejte, že se to nedá řešit. Současná protihluková řešení jsou na nic.
Prosím hledejte cestu, jak z toho ven. Chce to jen trochu dobré vůle.

Jarda 13.06.2017 14:05

PROMRHANÉ INVESTICE A VÝMLUVY:
A tak si představte, že na "údajné" odhlučnění střelnice Plzeň - Lobzy bylo již vyčleněno asi 35 milionů Kč. Konečný výsledek se zcela bohužel míjí s účinkem. Investice se jeví jako zbytečná - HLUK A BEZOHLEDNOST K POČTU OBTĚŽUJÍCÍCH HODIN PŘETRVÁVÁ, nikdo konkrétně NEZVEŘEJNÍ MOŽNOU HRANICI ÚNOSTNOSTI pro občany, kteří již v okolních lokalitách bydlí. Někde je stále chyba? Za tyto proinvestované peníze mohla stát špičková střelnice za městem a nikoho by HLUK neobtěžoval. Začne se snad konečně někdo ze zastupitelstva touto problematikou zabývat? Vždyť jde o problém jedné zájmové skupiny, která obtěžuje velký počet občanů města Plzně. Vůči obyvatelům (daňovým poplatníkům) je to "NEFÉR" jednání i ošklivě rozehraná hra. A armáda? Ta má jistě možnost trénovat i jinde. Určitě není závislá jen na plzeňské střelnici .

Alena 09.06.2017 14:34

Pane Marku,
tady přece vůbec nejde o pozemky a o to, jak dlouho střelnice stojí a zda je špičková nebo ne. Střelnice vědomě překračuje limity hluku ve městě!!! Existuje velký nepoměr klidových hodin a aktivního střílení!!! Problém hluku je neadekvátní a do města nepatří a pokud si myslíte, že ano,tak už nikdo nemusí dodržovat žádné limity protihlukových opatření (např. protihlukové stavby u železničních tratí, dálnic a silnic, rušení hlučnou hudbou - technoparty aj.). Mělo by se měřit stejným metrem a zákony by měly platit pro každého stejně, tedy i pro hluk z Lobezské střelnice - z brokové střelby. Jejich draze vybudovaná, protihluková opatření jsou NEFUNKČNÍ. Bylo by dobré zadat oficiální projekt - studii pro měření hluku pro rok 2017/2018 (zvláštní pozornost věnovat víkendům a po 15.00 hodině odpolední). Asi bychom jsme se divili, jaká je to stále opakující se hrůza. Hrůza, která z lidí z okolí střelnice vychová psychopaty. Soucítím s nimi, že volají o pomoc a je třeba je vyslyšet a ne se jim posmívat, či si zacpávat před tímto problémem uši. Nedivím se obyvatelům Slovan, Lobez, Božkova i Doubravky, že si jdou za svým a na tuto skutečnost poukazují. Nelze přece protekčně udělovat hlukové výjimky, vymlouvat se na terorismus a jiné. S dnešními bohatými investicemi do sportu, se může střelnice pro brokovou střelbu vybudovat oddálené sídlo, dál od obydlí občanů. Asi zde chybí dobrá vůle a čisté svědomí vedení sportovců, vojáků možná i představitelů města.

Marek Strádal 01.06.2017 02:09

Střelnice je na svém místě, co pamatuji. Jen hlupák si koupí pozemek vedle a bude doufat, že po postavení jeho domku a dalších okolo bude střelnice zrušena. Je to špičková střelnice. MS

Frantisek 03.01.2017 17:34

Pane Petre,nemusel jste si tam stavet dum,ci se tam stehovat.To je jako kdyby jste si postavil dum u dalnice a stezoval si na to,ze tam moc jezdi auta
a ze je tam velky hluk.Mimo jine,tohle je zas smecko.Ty pozemky se vubec nemely vyjmmou s pudniho fondu.Hlavne ze si kupujete sracky z dovozu,co?

Marie 11.10.2016 13:48

Plzeňská, lobezská střelnice je jediná v republice co si může dělat co chce. Ó ta se má, zákony ani doporučení nemusí dodržovat. Je třeba si na ni posvítit. Určitě to není normální, střílet ve městě. A kde zůstal rozum? Naštvaným lidem se nedivím a fandím jim.

Josef 06.10.2016 13:36

Je přece jasné, že město Plzeň by se mělo co nejvíce snažit eliminovat nadměrný hluk ve svém městě, a to v centru i v okrajových částech. Broková střelba prostě do města nepatří. Plzeňská, Lobezská střelnice se tím stává nepochopitelnou republikovou raritou, kde se obchází nařízení a doporučení hlavního hygienika (pan Petr má pravdu,šel jsem se tam několikrát podívat, doopravdy se tam střílí každý den od rána do setmění včetně víkendů). Jsem laik, ale zastupitelé města by měli tuto problematiku okamžitě řešit a při trochu dobré vůle, by se to řešit dalo. Střelnice patří za město nebo alespoň její odloučená část patří za město... Až někdo nechá zhotovit hlukovou studii a tuto problematiku více otevře, možná se konečně roztočí kola správným směrem.JE TO DOOPRAVDY DOBRÉ TÉMA PRO POLITICKÉ STRANY, JAK ZAUJMOUT A ZÍSKAT VOLIČE.

Olina 27.08.2016 11:33

VÝZVA K ČINNOSTI PRO POLITIKY REGIONU PLZEŇ - MĚSTO
Zajímejte se o zpracovaní hlukové studie pro Lobzy, starý Božkov, protilehlá stáň Božkov, Slovany. Zajímejte se půdu \\\\\\\"prošpikovanou\\\\\\\" olovem - dlouhodobé rozkládání těžký kovů v půdě povede k znečištění podzemních vod (tj.námět pro ekology, Stranu zelených, životní prostředí).
Obtěžující vliv hluku se projevuje tam, kde hluk působí na celkový emocionální stav člověka – mluvíme o rozmrzelosti – pocitu nebo postoji, kterým člověk dává najevo, že je mu hluk nepříjemný a že ho odmítá. Intenzivní, po celý den i víkend stále opakující se zvuk z brokové střelby se tak může stát silným stresovým faktorem pro lidi žijící v okolních čtvrtích střelnice Plzeň - Lobzy.
Budou VOLBY - politici probuďte se, Plzeň se sice pyšní největší střelnicí v Evropě, ale téma \\\\\\\"STOP HLUKU Z BROKOVÉ STŘELBY\\\\\\\" směrem k občanovi by se mělo stát PRIORITOU. Broková střelba patří dál za město, vždyť i myslivecký svaz problematiku tohoto nespecifického zvuku řeší. Ve srovnání s požadavky občanů na protihlukové stěny u silnic a železnic je tato problematika silně opomíjena.
Téma brokové střelby ohledně zdraví občanů je dobrým politickým tématem pro VOLBY - POLITIKOVÉ - CHOPTE SE HO, ŽÁDÁTE NAŠE HLASY - PŘEDVEĎTE NÁM VAŠE VOLEBNÍ PROGRAMY.

Pavel 27.08.2016 07:47

Jen pro zajímavost.
Ing. Pokorný informoval o stanovisku hygienika Armády ČR ke střelnici Plzeň – Lobzy, kterým pozastavil provoz vzhledem k překročení stanovené hladiny hluku zejména brokové střelnice, kterou provozuje ČSS. Je doporučen provoz (střelba) jen v běžné pracovní době (tj. do 14,30 hod.).
Pokud se na střelnici střílí i v době určené pro víkendový a odpolední odpočinek, tak se veškerým doporučením hlavního hygienika prakticky jen vysmívají.
To je námět pro televizi.

Jana 21.08.2016 18:50

Souhlas, na vesnicích se nesmí ani o víkendu vyjet se sekačkou. A v Plzni..., se velmi intenzivně střílí o sto pryč až do zblbnutí. A jak je známo nepřirozený, stále opakující se zvuk ze střelby vyvolá negativní emoční stavy možná i agresi. Hygienici by měli okamžitě začít měřit hlučnost, jinak se nám třetina občanů zblázní .......

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.