Potvrzeno, o přízeň voličů se v krajských volbách v Plzeňském kraji uchází 17 kandidátek politických stran a dalších subjektů

Potvrzeno, o přízeň voličů se v krajských volbách v Plzeňském kraji uchází 17 kandidátek politických stran a dalších subjektů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří BisJiří Bis

Senátor PČR

Více

Martin SkálaMartin Skála

Více

Radek MrázRadek Mráz

Jednatel společnosti

Více

Potvrzeno, o přízeň voličů se v krajských volbách v Plzeňském kraji uchází 17 kandidátek politických stran a dalších subjektů

Plzeň, 19.08.2016, aktualizováno 12:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Z celkového počtu 17 kandidátek politických stran, hnutí i dalších uskupení si budou lidé v Plzeňském kraji vybírat při podzimních krajských volbách nové vedení kraje. Krajský úřad v Plzni registroval všechny podané kandidátky. Seznam všech registrovaných subjektů je na úřední desce kraje. V kandidátních listinách, které volební zmocněnci podávali na krajský úřad do 2. srpna, bylo jen minimum nepřesností nebo závad a zmocněnci je všechny stačili včas opravit.

V roce 2012 kandidovalo v krajských volbách 16 subjektů, v roce 2008 se o přízeň voličů ucházel stejný počet jako letos. Volby před čtyřmi lety vyhrála těsně ODS před ČSSD, po vzniku koalice ČSSD a KSČM se nakonec občanští demokraté ocitli v opozici. Kromě ODS, ČSSD a KSČM jsou v zastupitelstvu už jen zástupci z bývalé společné kandidátky TOP 09 a Starostů pro Plzeňský kraj a tři nezařazení zastupitelé, kteří v průběhu volebního období opustili ODS.

Kromě velkých stran, jako jsou ČSSD, ODS, KSČM a ANO, které kandidují samostatně, v kraji pro letošek ohlásily kandidaturu nově utvořené či změněné koalice. V Koalici pro Plzeňský kraj, kterou v minulých volbách tvořily KDU-ČSL, Strana soukromníků a hnutí Nestraníci, se letos pod stejným názvem spojily KDU-ČSL, Strana zelených a hnutí Nestraníci. TOP 09 jde letos do voleb sama, zatímco při minulých volbách měla společnou kandidátku se STAN. Starostové se pro letošek spojili s Občany patrioty, Stranou svobodných občanů a Stranou soukromníků.

Mezi registrovanými stranami a hnutími jsou tři subjekty, která se už svým názvem vymezují proti imigraci a islámu. Krajských voleb se zúčastní například i Dělnická strana sociální spravedlnosti - Imigranty a islám v ČR nechceme! dále pak Ne ilegální imigraci - peníze raději pro naše lidi, Úsvit s Blokem proti islamizaci, Koalice Republikánů Miroslava Sládka, Patriotů České republiky a hnutí Nestraníci, Koruna Česká (monarchistická strana Čech Moravy a Slezska), ale také Česká pirátská strana, Národní demokracie a PRO Zdraví a Sport.

Ať volby dopadnou jakkoliv, jisté je už nyní to, že v křesle hejtmana usedne nový politik, který bude v pořadí již pátým od vzniku krajů. Současný hejtman Václav Šlajs (ČSSD) už dlouho před volbami avizoval, že vzhledem k jeho věku už nebude kandidovat a ze stejného důvodu nekandiduje ani jeho pravá ruka, náměstek Jaroslav Bauer (ČSSD). Lídrem ČSSD se stal bývalý ředitel Škody Transportation Josef Bernard, KSČM opět vede poslanec Karel Šidlo. V čele kandidátky ANO je předseda Hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman, ODS vsadila na prvního náměstka primátora Plzně Martina Baxu. Jedničkou za TOP 09 je primář klatovské nemocnice Richard Pikner, Starostové s dalšími partnery mají v čele starostu Spáleného Poříčí Pavla Čížka (STAN), školní inspektorka a předsedkyně krajské KDU-ČSL Ivana Bartošová vede zase kandidátku Koalice pro Plzeňský kraj.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (34 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pro Jeřabovou a spol 24.08.2016 15:42, Reagovat

Sleduji, že Zlojedova strana dala všem svým 5 členům za úkol všude psát. Tak se ptám - když bojujete za sestřičky - proč se o ně Kalousek nepostaral, když byl ministrem financí? Stáhněte si pdf-soubory z této stránky http://www.nfpk.cz/kalousek

Kdokoliv se spojí s největším Zlojedem polistopadového vývoje - je slušnými lidmi nevolitelný.

David Zapletal 23.08.2016 23:18, Reagovat

Ze všech 17 subjektů je má volba jasná. Volím primáře Richarda Piknera za TOP 09, z kandidátů určitě nejlepší hejtman, kterého můžeme mít.

XX 24.08.2016 06:37, Reagovat

Pane Zapletale, ptáte se na koalici s komunisty - Váš příspěvek níže. Tak tedy - krajské volby 2012 dopadly takto: ODS 15, ČSSD 15, KSČM 12, TOP 09 a STAN 3. Vidíte, že mnoho možností na sestavení většinové koalice nebylo. Brzy potom opustili ODS 3 lidé, jeden z nich pan Pospíšil, a ten teď zase podporuje vaši stranu.

Petr 23.08.2016 14:12, Reagovat

Já jsem rozhodnutý volt v krajských volbách TOP 09. Mají bezkonkurenčně nejlepšího lídra kandidátky a tím je doktor Richard Pikner. Je tu slušný a férový člověk a takových je v politice poslední dobou poskrovnu. Jako primář dokázal, že lidem umí pomáhat a já vím, že by byl skvělým hejtmanem pro náš kraj. Mimochodem je také oblíbeným učitelem na lékařské fakultě. Má můj obdiv a respekt a tudíž i můj hlas ve volbách.

Muf 23.08.2016 23:59, Reagovat

Kdy vyndáte číra?

Soňa Jeřábová 23.08.2016 13:43, Reagovat

Já bych TOP 09 zařadila mezi velké strany, doufám, že se jí ve volbách bude dařit, protože mají rozumný program i kandidáty. Nejvíce fandím píli a ochotě pana Piknera řešit zdravotnický personál v Plzeňském kraji, který potřebujeme dobře zaplatit. Doktoři a sestřičky jsou to nejcennější, co máme. Fandím Vám!

Anton Špelec 21.08.2016 12:25, Reagovat

Duchcov - dříve si nikdo s nepřizpůsobivými nevěděl rady, dělali tam jen bordel, násilí, loupili. DSSS v zastupitelstvu tam udělala pořádek. V Plzni se nyní přepadá a dělá bordel i tam, kde byl klid odjakživa, např. sídliště Skvrňany. Snědí útočníci tam mají na svědomí nejeden zločin. Nebo dětičky z místní komunity hází kameny po trolejbusu v centru města a i kdyby došlo na jejich chycení, co by se dělo. Nic, vůbec nic, jsou to přeci děti. Chybí už jen, až tzv. dítě bude kudlou do vás bodat a nebudete moci nic. Proto DSSS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

David Zapletal 23.08.2016 23:21, Reagovat

Nevím, proč máte pocit, že to dělají pouze snědí útočníci. Opravdu nemají.
DSSS spolu s dalšími subjekty, které mají v názvu uprchlíky, snad skončí v propadlišti dějin.
Budu volit TOP 09, pan Pikner se zaměřuje na skutečné problémy, tj. hl. tragický stav zdravotnictví v kraji.

Anton Špelec 25.08.2016 22:58, Reagovat

Sluníčkáři Davide Zapletale. Sice se statistiky nevedou (jsou na toto téma zakázány), ale schválně si udělejte nezávislý vlastní průzkum, pokud to tedy nevidíte vlastníma očima, kolik % problémových je ve \\\"snědé\\\" populaci a kolik v bílé. A jestli Vám to nebude stačit, přestěhujte se do nějaké \\\"snědé\\\" kolonie. Pak uvidíte, jaké budete mít pocity a nebudete se divit. A ne, že to nastěhování odmítnete jako váš sluníčkářský guru Kocáb. Dávat rozumy zpoza hlídané a opevněné vily z vysokým plotem umí každý. Ale o reálném životě ví prdlajs. Radím každému nevolit profláklé strany(ODS, TOP 09, ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, Zelené...) . Doufám, že lidi budou mít více rozumu, než pár chudáků na tomto webu. A islám, muslimani, to už je vážně ta poslední kapka do tohodle našeho bordelu.

Anton Špelec 20.08.2016 06:34, Reagovat

Volím: Dělnická strana sociální spravedlnosti - Imigranty a islám v ČR nechceme!

MrDacz 23.08.2016 12:24, Reagovat

A IQ máš Tondo kolik?
Já jen, že ti toho stačí k životu docela málo.

XX 20.08.2016 09:51, Reagovat

Hm. Myslíte, že se o tom bude rozhodovat v Plzni? To je téma pro vládu a EU. Některé strany si dávají do programu to, o čem se na kraji nerozhoduje, je to od nich populismus. Kraj rozhoduje o středním a učňovském školství (ale ne o platech učitelů), krajských nemocnicích, krajských silnicích, dotacích pro hasiče a pod.

KAB 20.08.2016 17:33, Reagovat

To je právě to, že tohle ale nerozlišují politici - když budu volit ČSSD na kraji (což by mi nevadilo), tak se bude kasat vlastizrádce a šmejd Sobotka, jak dopadl dobře (a to by tedy zásadně vadilo). Takže nemohu volit třeba ČSSD právě z tohoto důvodu.

Já si z té plejády zatím nevybral, ale asi to bude někdo, kdo není v parlamentu anebo na to kašlu úplně, to se teprve rozhodnu. Docela se mi líbí současné vedení kraje, kraj funguje dobře, nic lepšího asi vymyslet nejde - ale kdyby holt ve vedení ČSSD nebyli takoví hajzlové jako vlastizrádce Sobotka, cizinec Dienstbier (v jaké zemi vůbec může být cizinec ministrem, ještě snad na Ukrajině, to tedy děkuji).

Soňa Jeřábová 23.08.2016 13:51, Reagovat

Kraj v čele s komunisty? Díky, to tu opravdu nechci! Já budu volit TOP 09, Richard Pikner je rozumný kandidát, který má mojí důvěru a strana má rozumný program. Na zdravotnictví mi záleží a je pro mě důležité. TOP 09 se chce zaměřit na zdravotnický personál, který kvůli současnému vedení utíká do Německa. Fandím panu Piknerovi!

Anton Špelec 25.08.2016 23:14, Reagovat

Soňo Jeřábková, do Německa utíkají nenažraní mladí doktoři, kteří toho zas moc neumí a chtěli by jen brát prachy. Když zjistí, že tam není práce jen o prachách, ale také o úplně jiném přístupu k pacientovi, většinou se honem rychle vracejí nebo putují jak kočovníci od kliniky ke klinice. Nikdo z nás tady nebere jako v Německu a doktoři jsou zaměstnanci jako každý jiný. A myslím si, že jsou placeni docela dobře. Nepoznal jsem chudého lékaře. Nedávno mi jedna známá, co má v Praze lékařský dům si stěžovala, že je to už neúnosné to udržet, že přijímá lékaře-praktika a chce na ní plat 80.000 korun. Lékaři, učitelé si vydíráním vyřvou vyšší platy, ale co ti ostatní. Máme tu i šikovné ostatní profese a za jakou mzdu dělají ani nechtějte slyšet. Založit odbory? To bere kapitalista pomalu jako teroristický útok. Je třeba dát důstojné podmínky práce a života také ostatním profesím a nejen učitelům, lékařům, soudcům, ústavním činitelům a policii. I proto DSSS !!

XX 23.08.2016 15:15, Reagovat

Prosím Vás, zjistěte si fakta a nepište nesmysly. Je tady řeč o ČSSD a ne o komunistech. Bernard (kandidát ČSSD)v r. 1989 vedl Škodováky na náměstí a aktivně se zapojil v akcích proti minulému režimu. Problémy ve zdravotnictví jsou celostátní, je potřeba vyšší platby od pojišťoven a úhradová vyhláška, která bude ke všem spravedlivá. Současné vedení kraje dotuje krajské nemocnice ročně více než 200 mil.Kč. Myslíte, že pan Pikner ty peníze navíc \\\"vykouzlí\\\"?

David Zapletal 23.08.2016 23:23, Reagovat

Fakta si zjistěte vy. ČSSD je na kraji dlouhodobě s komunisty, a jejich opětovné zvolení může znamenat opět to samé. A to opravdu nechceme.
Jinak to je právě ten problém, do čeho se ve skutečnosti ty peníze v nemocnicích investují. Pročtěte si ten program pana Piknera, přijdete na to, kde je problém.

XX 20.08.2016 18:48, Reagovat

Volím ty, kteří se osvědčili a \"umí\". Pan Bernard je pro mě zárukou, že kraj bude \"šlapat\" přinejmenším tak dobře jako dosud. Znovu opakuji, tohle jsou krajské volby, ne parlamentní.

MrDacz 23.08.2016 12:28, Reagovat

Myslíte toho pána co musí něco ČSSD dlužit, jinak by za takový kašpary v životě nekandidoval? Pan Bernard je pro mě zárukou, že peníze ze Škodovky skončí někde v daňovém ráji u neznámých vlastníků!

Muf 23.08.2016 23:51, Reagovat

Tam už snad skončily.....

MrDacz 24.08.2016 00:31, Reagovat

No tak tam, v veřejných peněz - rozumněj peněz nás všech, nemusí skončit další!!! Ale že se umí Bernard revanšovat!

Muf 21.08.2016 18:27, Reagovat

Máte na mysli toho samého Bernarda co je teď na na všech plakátech kam jen oko široko daleko dohlédne? Dejte si do Googlu Bernard Appian group. A pak hodnoťte!

KAB 21.08.2016 07:08, Reagovat

Tomu rozumím a kdyby v Praze ve vedení strany nebyli výše uvedení dva šmejdi, taky bych volil ČSSD - ale nyní bych nepřekousnul to, že úspěchem p. Bernarda by se chvástali ti, které bych viděl raději v kriminálu pro vlastizradu.

XX 21.08.2016 09:52, Reagovat

Vaší optikou by nešlo volit nikoho, protože v každé straně nebo uskupení se najdou lidi, kteří se názorově neshodnou s většinou. Vy ale, KABe, hojně o politice diskutujete, víte, že si kraj vede pod ČSSD dobře a nakonec k volbám nepůjdete? Nemůžete si vybrat? To je, promiňte, hodně pokrytecké. K volbám by měli lidé chodit a volit DEMOKRATICKOU stranu.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 13:56, Reagovat

Uvědomte si, s kým je ČSSD v koalici, s komunisty! To opravdu není normální. Myslíte si, že se kraji daří, když musí nemocnice v létě omezovat provoz kvůli nedostatku pracovního personálu? Že se lidem u lékařů prodlužují čekací doby, protože staří lékaři odcházejí do důchodu a noví utíkají do Německa? já volím TOP 09 v čele s Richardem Piknerem, jediná rozumná volba.

MrDacz 24.08.2016 00:34, Reagovat

Nelíbí se mi koalice na kraji ani na radnici!!!
Zdravotnictví má problém ale kvůli systému vzdělávání sester i lékařů, který nemá koncepci a stojí za starou bačkoru.

XX 23.08.2016 16:54, Reagovat

Je potřeba se kouknout trochu dál- za zdi jedné nemocnice a za hranice jednoho kraje. Situace, o které píšete, je i v jiných krajích a není to jen zdravotnictví.Na trhu práce chybějí i odborníci v technických oborech atd. Je to na dlouhou debatu.

David Zapletal 23.08.2016 23:26, Reagovat

To, že se to děje i v jiných krajích není ospravedlněním, aby se to dělo i tady. Právě proto si pana Piknera za jeho řešení vážím a ve volbách dám TOP 09 hlas.
Zato vy jste se k té vaší demokracii v koalici s komunismem nevyjádřil, pane XX.

KAB 22.08.2016 07:40, Reagovat

Souhlasím, že jsem dnes v situaci, že skutečně nemám koho volit :) Vedu si takový sešit s pro a proti a když to dnes sečtu, není už strana, kterou bych mohl volit alespoň jako nejmenší zlo.
Ale nesouhlasím s tím, že je třeba volit jedině demokratickou stranu - u nás jiné strany nejsou a nějak odvázaný z demokratických stran tedy rozhodně nejsem.

Pokud by dnes někdo navrhnul klidně i nedemokratické řešení jak obnovit svrchovanost země, jak se začít bránit útokům arabských válečníků a jak řešit podobné existenční problémy a zkusil zemi ještě na poslední chvíli zachránit, kde demokratické strany totálně selhaly a selhávají dál - tak tato strana moji podporu pravděpodobně dostane. Demokracie, to je i mafie ODS, nackovská TOP09, kolaborantská ČSSD - tedy nelze ji považovat za něco, co musíme mít, v řadě ohledů je to špatná volba řešení správy země. Demokracie je možná dobrá pro ty, kteří jsou ve vedení, pro občana je to zbytečnost, já z demokracie nic nemám, za jakékoliv jiné formy vlády bych se měl cca stejně.

Je to jako za starověkého Říma - pokud demokracie přestala fungovat (jejich senát řešil už jen své prebendy jako je tomu u nás dnes), tak si zvolili diktátora Césara (my nikoho takového sice nemáme, ale bylo by to možné řešení).

David Zapletal 23.08.2016 23:28, Reagovat

Máme i nedemokratické strany. DSSS, všechny strany s \"proti imigrantům\" v názvu, ANO nebo KSČM.
Jinak já budu volit tu vaši \"náckovskou\" TOP 09, jejíž program mi náckovský, na rozdíl od jejích názorových oponentů typu Úsvit, nepřijde. :)

Anton Špelec 25.08.2016 23:39, Reagovat

Davide Zapletale, je vidět, že opravdu na svět koukáte růžovými brýlemi. Pokud by v DSSS byla byť špetka \\\"nedemokracie\\\", to byste koukal ten kolotoč na její zakázání. Přečtěte si program a pak mluvte o nedemokracii. Najdete tam pouze pravdu a poctivé řešení nešvarů. Jeden za všechny: Když kdokoli zdravý, mladý a výkonný se bude vyhýbat pracovní příležitosti, nic od státu nedostane, i kdyby měl 10 dětí.Je to nedemokratické? Kdyby se darmojedům nevyplácelo za to, že nikdy dělat nebudou, pokud se nebudou podporovat ve vědomí, že jejich jediná povinnost je dělat děti a povinností nás ostatních je jim je živit, případně trpět jejich bordel, tak byste koukal, jak by se mohli mít královsky opravdoví potřební, co dělali a nyní ze zdravotních důvodů nemůžou či jsou v důchodu po celoživotní práci. A muslimy či další jiné vyžírky, to opravdu, ale opravdu NEE! Nějak moc se nám sem dostává takový nějaký totalitní zápach. Když s něčím, o čem možná i houby vím nesouhlasím, označím to za nedemokratické, případně fašistické, nacionalistické, xenofobní atd. A tento jev jde napříč médii. A kdeže je pak ta pravda o které kázal jakýsi uchrchlaný, ráčkující a ožralý prezident? Volte si koho chcete a já si budu volit také koho chci. Zatím nám Schwarzenberci a muslimové demokracii na volby ponechali, ale mám vážné obavy, jak to bude dál.

Pompeus Veliký 23.08.2016 16:21, Reagovat

Hledáte-li idiota, zkuste zrcadlo. Možná Vám vyhovuje diktátorský režim, ale normálním lidem ne. Pište si dál deníček hříchů politických stran a přejte si nástup diktátora. Jsem zvědav, co budete dělat, kdyby se ,nedej bože, jím stal Diensbier.

Pompeus Veliký 22.08.2016 16:45, Reagovat

Doporučuji si znovu přečíst učebnici dějepisu, než začnu tlachat pitomosti.César přitáhl do Říma s armádou, překročil řeku Rubikon a obsadil Řím. O volbě nemůže být řeč.

KAB 23.08.2016 07:53, Reagovat

Bylo to složitější, tak tady laskavě nešaškujte s útržky informací - zvolen ve svém důsledku byl a to několikrát a především to není předmětem diskuze.

Mám rád idioty, co sice nic neví, ničemu nerozumí, ale vytrhávají detaily ze souvislostí a na ty reagují, protože zásadním věcem nerozumí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.