Svazu měst a obcí ČR jednal s Českou poštou o zlepšení fungování klíčového projektu Pošta Partner

Svazu měst a obcí ČR jednal s Českou poštou o zlepšení fungování klíčového projektu Pošta Partner | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef HumlJosef Huml

živnostník – stavební práce

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Svazu měst a obcí ČR jednal s Českou poštou o zlepšení fungování klíčového projektu Pošta Partner

Plzeň, 16.08.2016, aktualizováno 14:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Samosprávy českých obcí usilovaly o to, aby byly poštovní služby České pošty byly dostupné na celém území republiky. Proto se na základě podnětů měst a obcí od září upraví motivační a sankční systém, který souvisí s projektem Pošta Partner. Podstatou tohoto projektu je změna poboček České pošty na franšízy. Díky dohodě představitelů měst a obcí s vedením České pošty se rovněž zjednoduší smluvní dokumenty, které s projektem souvisí. Jednání s vedením České pošty se zúčastnili představitelé Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Spolku pro obnovu venkova ČR.

Česká pošta počítá s tím, že se 2500 poboček ze stávajících 3200 převede na Poštu Partner. A to do roku 2025. Vychází tak z usnesení vlády z dubna loňského roku. Ke konci loňského roku bylo celkem 129 zasmluvněných Pošt Partner, původní plán pro rok 2015 počítal se 60. Ten byl překonán o 12 uzavřených smluv. Na začátku letošního srpna existovalo celkem 189 Pošt Partner, z toho přibližně polovinu provozují přímo obce.

„S novými partnery jsme připraveni okamžitě uzavírat smlouvy v nové podobě a současně dle nových pravidel změnit smluvní vztahy uzavřené dříve,“ říká generální ředitel České pošty Martin Elkán. Pokud se stávající provozovna České pošty mění na Poštu Partner, poskytuje jí Česká pošta potřebné služby, systém i metodiku. Díky dohodě se samosprávami budou moci provozovatelé Pošty Partner nově v rámci poštovních služeb prodávat dálniční známky. Také lze podávat daňové složenky pro daň z nemovitosti nebo prodávat tisk, losy, nabízet dobíjení mobilů apod.

„Spolupráci České pošty s městy a obcemi je třeba kontinuálně rozvíjet. Tak, aby se se zdravým rozumem nejen v kontextu s novým zákonem o poštovních službách vždy společně vydefinovalo, co je možné a co je třeba,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) František Lukl.

„Spolek pro obnovu venkova vítá, že do nového znění smlouvy o provozování poštovních služeb byly zapracovány připomínky územních partnerů a jsou otevřeny dveře pro kontinuální diskuzi o transformaci pošt,\\\" říká místopředseda Spolku pro obnovu venkova ČR (SPOV ČR) Stanislav Rampas.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.