Plzeň stustila nový web, zájemcům o stavby domů usnadní výrazně běhání po úřadech

Plzeň stustila nový web, zájemcům o stavby domů usnadní výrazně běhání po úřadech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,87%
Spokojený43,82%
Zklamaný21,91%
Zdrcený12,36%
Šokovaný14,04%

Celkový počet hlasů: 178

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Luděk SefzigLuděk Sefzig

člen Zastupitelstva města Rokycany

Více

Gabriela LevorováGabriela Levorová

Mateřská dovolená

Více

Plzeň stustila nový web, zájemcům o stavby domů usnadní výrazně běhání po úřadech

Plzeň, 15.08.2016, aktualizováno 14:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Chystáte stavbu rodinného domu v Plzni nebo jako developer plánujete vybudovat svůj projekt? Tak právě pro vás spustilo město Plzeň nový web, jehož prostřednictvím můžete požádat o vyjádření k již existujícím sítím. Do projektu se nyní zapojilo pět městských správců, od nichž lidé vyjádření potřebují. Město má snahu postupně rozšířit službu i o mimoměstské správce sítí. Žadatelům by tak zcela odpadla nutnost obíhat jednotlivé subjekty.

Za první měsíc a půl pilotního provozu už web https://gis.plzen.eu/vfe/ využilo přes sto lidí. Novinka, za níž stojí Správa informačních technologií města Plzně, je součástí konceptu Smart City Plzeň. Ten využívá moderní technologie k usnadnění a zpříjemnění života Plzeňanů. „Dlouhodobě se snažíme zjednodušovat komunikaci občanů s úřady, i tato nová služba k tomu přispěje. Jsem přesvědčen, že Plzeň je už nyní chytrým městem, například aplikace Plzeň - občan lidem srozumitelně popisuje co, jak a kde mají v Plzni řešit. Pomocí aplikace Plzni.to mohou hlásit závady na městském majetku a podobně. V rámci koncepce Smart City Plzeň aktuálně připravujeme řadu dalších projektů,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS), pod kterého Správa informačních technologií města Plzně spadá, nový projekt zjednoduší občanům vyřizování věcí na úřadě. „Dosud to fungovalo tak, že když člověk potřeboval vyjádření, musel navštívit osobně postupně všechny městské správce sítí, tedy Vodárnu Plzeň, Plzeňskou teplárenskou, Správu informačních technologií města Plzně, Plzeňské městské dopravní podniky a Správu veřejného statku města Plzně. To nyní odpadá,“ vysvětlil Pavel Šindelář. Zájemce si podá elektronickou žádost přes web.

„Průvodce podáním žádosti umožňuje zadat údaje žadatele, popřípadě investora, popsat žádost, vybrat správce infrastruktury, přidat přílohu a zakreslit lokalitu, přičemž k jedné žádosti jich může být více. Vybraní správci se pak samostatně vyjádří přímo žadateli ve lhůtě do 30 dnů,“ přiblížil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně. Ten by rád službu v další etapě rozšířil tak, aby bylo pomocí aplikace možné požádat o vyjádření ke všem sítím i ostatní správce. Postupně také počítá s tím, že správci začnou využívat i toho, že systém dokáže řešit žádosti automatizovaně, tedy ve standardních případech odpoví sám.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.