Plzeň uspěla na ministerstvu vnitra se žádostí o dotaci na pět projektů z oblasti prevence kriminality

Plzeň uspěla na ministerstvu vnitra se žádostí o dotaci na pět projektů z oblasti prevence kriminality | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana CísařováJana Císařová

ředitelka ZŠ a MŠ

Více

Petr HoraPetr Hora

Lékař

Více

Vlastimil JežíkVlastimil Ježík

středoškolský učitel

Více

Plzeň uspěla na ministerstvu vnitra se žádostí o dotaci na pět projektů z oblasti prevence kriminality

Plzeň, 11.08.2016, aktualizováno 15:28 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Se žádostí o dotaci na pět svých projektů v oblasti prevence kriminality uspělo město Plzeň díky Programu prevence kriminality ministerstva vnitra. Dotaci město využije pro asistenty prevence kriminality i na domovníky – preventisty, na projekt nazvaný I prevence může být legrace. Dále se dotace využije na rozšíření kamerového systému na území prvního městského obvodu i na vybavení prostor nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Vzducholoď. Rozpočtové opatření související s některými projekty schválila ve čtvrtek Rada města Plzně.

„Celková podpora z ministerstva vnitra na našich pět projektů činí 1,5 milionu korun, spoluúčast města Plzně je zhruba 620 tisíc korun,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Díky projektu Asistent prevence kriminality se v lokalitě Plac, což je blok ulic Plachého a Korandova, výrazně zklidnily stávajících problémy sociálně slabších obyvatel žijících v této oblasti. I z tohoto důvodu se koncem roku 2015 mohla činnost asistentů více směřovat také do okolí dané lokality, tedy do okolí CAN Plzeň a ostatních přilehlých ulic. Dotace činí 516 tisíc korun, podíl města je 150 tisíc korun.

Projekt nazvaný I prevence může být legrace cílí na děti ve věku osm až 20 let ze sociálně vyloučeného prostředí, připravuje pro ně celkem dva šestidenní táborové pobyty. Během pobytu se u dětí a mladých lidí systematicky posilují hodnoty a dovednosti, jako je odpovědnost za vlastní jednání, umění říci ne, rozpoznání rizikových situací a schopnost se v nich včas orientovat. Dotace je ve výši 120 tisíc korun a podíl města v tomto případě činí 31 650 korun.

Další projekt Domovník – preventista cílil na vytipované bytové domy v majetku města na adrese Plachého 44 a 46, v rizikové lokalitě Plac a. Domovník – preventista se stává klíčovou osobou v komunikaci mezi nájemníky, asistenty prevence kriminality, Městskou policií Plzeň a bytovým odborem magistrátu, při řešení základních otázek bezpečnosti, pořádku v domě i v jeho okolí.

Cílem projektu je zavedení pozice pěti domovníků – preventistů v každém z vybraných bytových domů. Jednou z podmínek bylo, aby domovník bydlel přímo ve vybraném bytovém domě. Dotace je 213 tisíc korun, podíl města 45 tisíc korun.

„Rozšíření kamerového systému na území Městského obvodu Plzeň 1 počítá s osazením dvou kamerových bodů v sídlišti Lochotín, a to v oblasti parku U Bazénu a v lokalitě Roudná – u křižovatky ulic Na Roudné a Plánská. V uvedených místech se často narušuje veřejný pořádek. Umístění kamer pomůže státní i městské policii v odhalování přestupkové a trestné činnosti, zejména té majetkové,“ dodal primátor Zrzavecký. Dotace ministerstva je ve výši 550 tisíc korun, podíl města je 367 197 korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.