Plzeň zůstává i nadále oblíbeným turistickým cílem domácích i zahraničních návštěvníků

Plzeň zůstává i nadále oblíbeným turistickým cílem domácích i zahraničních návštěvníků | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Evžen MencEvžen Menc

technik ČD

Více

Václav ŠlajsVáclav Šlajs

Hejtman Plzeňského kraje

Více

Jiří HemerleJiří Hemerle

místopředseda

Více

Plzeň zůstává i nadále oblíbeným turistickým cílem domácích i zahraničních návštěvníků

Plzeň, 10.08.2016, aktualizováno 10:56 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ve druhém čtvrtletí letošního roku navštívilo Plzeň 170 747 turistů, což je o jedno procento méně než loni ve stejném období. Do regionu přijelo 65 028 cizinců, tedy o tři procenta méně. Domácích turistů ve druhém čtvrtletí přibylo o tři desetiny procenta na 105 719. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Za pololetí stoupla návštěvnost Plzeňského kraje meziročně o 4,2 procenta. V počtech turistů je tak Plzeňský kraj za druhé čtvrtletí i za pololetí shodně na desátém místě mezi 14 regiony ČR.

Meziroční čtvrtletní snížení návštěvnosti kraje je dáno podle infocenter z regionu hlavně tím, že loňská návštěvnost Plzeňska byla vysoká díky tomu, že Plzeň byla hlavním evropským městem kultury. Turisté v kraji pobyli kratší dobu než loni. Ve druhém čtvrtletí se snížil počet přenocování na 397 441, to je meziročně o 4,1 procenta méně. Domácí turisté strávili v ubytovacích zařízeních v kraji 260 948 nocí, o 3,6 procenta méně než před rokem. Počet přenocování zahraničních turistů meziročně klesl o 4,9 procenta na 136 493. Počet přenocování rostl za druhé čtvrtletí ve všech krajích kromě Prahy a Plzeňského kraje.

Za první pololetí v Plzeňském kraji přespalo 288 121 hostů, meziročně o 4,2 procenta více. Počet návštěvníků vzrostl oproti loňským prvním šesti měsícům ve všech 14 krajích. Počet ubytovaných cizinců v regionu za pololetí vzrostl o 4,8 procenta na 109 633, českých hostů v kraji přespalo 178 488, meziročně o 3,8 procenta více.

Nejvíce cizinců přicestovalo ve druhém čtvrtletí do Plzeňského kraje z Německa, a to 31.746, což bylo meziročně o 7,2 procenta méně. Druzí skončili Slováci s 3725 turisty, jejich počet proti loňsku meziročně rostl o tři procenta. Další skončili Poláci, jichž přicestovalo za tři jarní měsíce 2662, proti loňsku o 9,3 procenta více. Následovalo Rakousko (2527 turistů) a Jižní Korea (2337 turistů).

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (20 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.08.2016 17:57, Reagovat

Tento klip od Olivie Žižkové je také dobrý:

https://www.youtube.com/watch?v=tVCbYVVwZ5Y

KAB 16.08.2016 13:34, Reagovat

Mám rád protestsongy co psal Karel Kryl nebo dnes píše Tomáš Ortel, nastavují zrcadlo mocným - ti si z toho sice houby dělají, ale postupně to může lidi zvvednout z křesel, i když dnes už o tom skoro začínám pochybovat.

Nicméně tahle holka má větší ambice než schopnosti, text dost infantilní a podání snad netřeba ani popisovat - prostě se chopila příležitosti, něco málo na tom vydělá, ale její schopnosti jsou tak mizivé, že to bude fakt jen kometa, co za měsíc bude pryč a zase se stane zcela neznámou :)

Ono to není žádná sranda, Tomáš Ortel byl neznámým 10 let, hrál zadarmo na Šídlováku apod., k úspěchu se propracovával pomalu a dnes je vidět, že to má dobře postavené, narvané sály, občas připosraný pořadatel stornující koncert pod nátlakem pražské lůzy mu nechtěně udělá další reklamu a další koncert je o to narvanější.

To nestačí dát na youtube jednu písničku, která je sice trendy, ale na úrovni básniček ze školky.

Volič 14.08.2016 00:03, Reagovat

Je to brak. Naopak k doporučení je rozhovor Žižkové v DVTV. Tam se ukazuje, kolik o tom všem tahle blbka ví

Vosí Hnízdo 14.08.2016 06:42, Reagovat

Tak z Voliče se nám vyklubal sluníčkář jak poleno. No, tak to už se nedivím ničemu. Doufám, že jsi byl včera na buziprůvodu v Praze. Tam takoví jako ty rádi chodí. KOlik už máš doma v obýváku přilezlíků? Žádného? Tak si pospěš nebo drž klapačku. Ono už to označení cikánů za \"romy\" stačí. Havlista, sluníčkář a kavárenský povaleč. Ten ani jinak psát nemůže. Píseň \"Evropo dýchej\" přesně vyjadřuje pravdu dnešních dnů a to se samozřejmě přiteplené sluníčkářské havěti líbit nemůže.

Vylezzprdele 15.08.2016 22:14, Reagovat

Ti trapákůůů jeden...vipadnii. Volíme nažeho Boha, pana doktora Hájka!!!

San 14.08.2016 22:14, Reagovat

V podstatě bych to podepsal, jen bych to napsal kultivovaně.

Plzeň plná protikladů 11.08.2016 13:33, Reagovat

Plzeň je velmi zajímavá turistická destinace a Vosí Hnízdo ji nemůže znát, jinak by nemohl psát takové nesmysly, že není v Plzni, co obdivovat. Celé historické jádro je kulturní památkou se sv.Bartolomějem a Plzeňskou Madonou, renesanční radnicí a Morovým sloupem, Masnými krámy a Černou věží, druhou největší synagogou v Evropě, divadlem J.K.Tyla, Měšťanskou Besedou, Loosovými interiéry. To všechno je pro Plzeň specifické. Rovněž je však specifické, že městská policie neřeší bezdomovce, feťáky a prostitutky, rušení nočního klidu, prodej kradeného zboží cikány v centru města, opíjení se mladistvých v barech do ranních hodin atd. To však není vina měšťáků, ale vedení města, která jim dovolí tuto nečinnost praktikovat. Blíží se volby, sice krajské, ale sami vidíte, že ten, kdo sedí na radnici, by se rád dostal i na kraj. Proto se můžeme zeptat sami sebe, co pro nás tito naši zaměstnanci udělali za poslední léta kromě rozprodávání městského majetku kamarádíčkům a církvi, finančního podporování církve a neziskových organizací napojených na místní politiky, prznění města pseudomoderními stavbami a plastikami a rozkrádání rozpočtu a dotací za bílého dne? Např. jak se konkrétně dnes starají o naši bezpečnost před uprchlíky a že je v Plzni máme, již všichni vidíme. A pan Baxa a jeho soukmenovci z ODS jsou typickým produktem shnilého politického prostředí, ke kterému jsme dopomohli my všichni jako občané svým nezájmem tyto škůdce města dávno odstranit.

Vosí Hnízdo 10.08.2016 17:34, Reagovat

To vážně nevím, co ti turisté na Plzni obdivují. Ty feťáky, bezdomovce, cikánské gangy, ožraly, gastarbeitery, prostitutky, věčné hospodské rvačky, krádeže v centru města, přepadání, výtržnosti.... Vážně nevím, co je na Plzni k obdivování. To je mi milejší hasičský bál na vesnici s hezkou dechovkou a ráno za rozbřesku procházka v nedalekém lese. Než se dívat na ty \"krásy Plzně\".

Volič 10.08.2016 19:53, Reagovat

Vosáku, ty seš stejně ujetej jako ta Olivie Žižková. NIc z toho, co píšeš, rozhodně v Plzni není. Ano, občas se objeví nějaký bezdomovec, romská skupina, krádež, ale nic co by nebylo v každém jiném městě.

San 11.08.2016 09:04, Reagovat

Voliči, jestli chceš vidět bezdomovce a opilce, tak otevři oči až někdy půjdeš Plzní. A nemusí to být ani v noci. A píseň Evropo dýchej si pozorně poslechni. Zatím se vyjadřuješ, jako bys žil někde hodně daleko od dění u nás. Možná jsi také jeden z těch, co stále říkají „zatím se nic neděje“. Až to přijde, pak bude ale pozdě. Typický postoj českých politiků. Vono to nějak dopadne, tak co si pálit prsty.

Radim 11.08.2016 07:54, Reagovat

Pane Baxo, já vím, že jste i volič, ale zkuste se někdy taky podepsat.

Volič 11.08.2016 14:39, Reagovat

Nejsem Baxa, Radime. :-)

KAB 11.08.2016 07:19, Reagovat

Tak na Plzni rozhodně je co obdivovat a je to hezké město, byť jako člověk žijící v Plzni mě to zas až tak nebere, protože to není nic nového pro mě a jako turista jezdím zas naopak na vesnice a do přírody.

Ale říct, že v Plzni nejsou popsané negativní jevy, to je zas druhý extrém :) Kvůli bezdomovcům se nedá dostat na hlavní nádraží bez toho, abych byl obtěžován bezdomovci a jejich psy násilím si vynucujících dary; sednout si v Sadech na lavičku po bezdomovci, ze kterého odpadávají červi, bych asi taky už dnes nedokázal. Nějaké loupežné přepadení se odehraje v centru města téměř každý den (naposled teď o víkendu mladou holku násilím napadl a okradl příslovečný \"snědý mladí\".

Tohle je prostě třeba řešit (a obě policie se snaží a v Plzni jsou v tom dobré, ale je tu strašné množství cizinců z problematických zemí jako jsou Bulhaři, Ukrajinci apod. a k tomu se sem stahuje verbež i z celé ČR) - popírání reality není správná cesta, tím se řešení nedosáhne.

Vosí Hnízdo 11.08.2016 06:29, Reagovat

PS: A jestli se vlastenectví říká ujetost, tak eurohujerství by se měla řákat prasárna. Asi tak!

Vosí Hnízdo 11.08.2016 06:26, Reagovat

Olivie Žižková je mj. jedna z mála solidních českých interpretek - vyzdvihuji píseň Evropo dýchej - https://www.youtube.com/watch?v=DfaXxx1aOZE Poukazuje na zvrácenost multikulturel, což se samozřejmě úchylákům tvé ráce asi nelíbí. Věřím, že tě brzy nějaký ten \\\"rom\\\" přepadne a dá co proto, aby se ti rozsvítilo, případně si zajdi k očnímu, abys lépe kolem sebe viděl. Jinak za mých mladých let jsme jim říkali cikáni a u mne to tak zůstává doposud a u všech slušných lidí také, když už jsme u toho. Díky za připomenutí vynikající české zpěvačky.

Volič 11.08.2016 14:40, Reagovat

solidní česká interpretka? :D bože! Radši už neříkej nic :D :D :D: D: D :D

Vosí Hnízdo 11.08.2016 17:17, Reagovat

Naštěstí se kulturní a vlastenecké povědomí neřídí jen tvými obludnými názory. A to je dobře! Co takhle vyvěsit tibetskou vlajku. To by bylo žůžo pro takové cvoky, co?

Volič 12.08.2016 12:07, Reagovat

Ono se to naštěstí neřídí ani tvým ujetým názorem, což je jedině dobře :D

Jaroslav 14.08.2016 10:13, Reagovat

Vosak si zase nekde prihnul pri cetbe Kapitalu a poslechu hudebniho odpadu jako je Zizkova a Ortel. To jen potvrzuje ze komanci a fasouni jsou stejna jedna a ta sama verbez.

Vosí Hnízdo 15.08.2016 07:52, Reagovat

Máš na mysli například takový \"hudební odpad\", který vyhrává Slavíky? Sice k nelibosti sluníčkářské havěti, ale prostě je to tak. To ostatní od tebe ani nemá smysl komentovat.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.