Plzeňský kraj vykázal i červenci nejnižší míru nezaměstnanosti v ČR, dosáhla hodnoty 3,8 procenta

Plzeňský kraj vykázal i červenci nejnižší míru nezaměstnanosti v ČR, dosáhla hodnoty 3,8 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Milan VyskočilMilan Vyskočil

Více

Jiří DrobnýJiří Drobný

poradce ve stavebnictví, trenér bojových mění

Více

Plzeňský kraj vykázal i červenci nejnižší míru nezaměstnanosti v ČR, dosáhla hodnoty 3,8 procenta

Plzeň, 08.08.2016, aktualizováno 10:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O jednu desetinu procenta v porovnání s předchozím měsícem stoupla v červenci v Plzeňském kraji míra nezaměstnanosti na hodnotu 3,8 procenta. I nadále vede plzeňský region celorepublikový žebříček jako kraj s nejmenším počtem obyvatel bez práce. K 31. 7. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 544 uchazečů o zaměstnání, což je o 513 více, než na konci června. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 14 564 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v pondělí server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během července 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2375 uchazečů o zaměstnání, což je o 327 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 1862 uchazečů, tedy o 539 méně než v červnu. Do nového zaměstnání naopak v červenci nastoupilo 1093 osob, což je o 347 méně než v červnu. Bez umístění jsme vyřadili 769 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu červenci bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8883 žen, což představuje přesně 56,8 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2949 osob se zdravotním postižením, tedy rovných 19 procent ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v červnu celkem 4454 uchazečů o zaměstnání, tedy 28,7 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,4 procenta vykázaly shodně okresy Rokycany a Plzeň jih, kde stoupla míra nezaměstnanosti o dvě desetiny a ve druhém případě o jednu desetinu procenta. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši pěti procent vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci zvýšily rovněž o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,4 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,1 procenta a od minulého měsíce stoupla o jednu desetinu. Na Klatovsku je 3,7 procenta lidí bez práce a zde stoupla nezaměstnanost podobně jako v jiných regionech o dvě desetiny procenta. Stejně se zvýšila míra nezaměstnanosti také v Plzni, kde její hodnota činí 3,8 procenta.

Na severním Plzeňsku stoupla nezaměstnanost v červenci o jednu desetinu na hodnotu 3,6 procenta. Jak už jsme uvedli, i v červenci kraloval Plzeňský kraj celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti. O druhé a třetí místo se dělí Královéhradecký kraj s Prahou, tyto regiony vykázaly míru nezaměstnanosti ve výši 3,9 procenta. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,3 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,4 procenta.

K poslednímu červnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 795 volných pracovních míst, což je o 193 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 1082 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3318 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče. „Záměr hromadného propouštění jsme neobdrželi od žádné společnosti,“ dodal na závěr Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.