VOLBY 2016: Do krajských voleb jde v Plzeňském kraji 17 politických stran a subjektů

VOLBY 2016: Do krajských voleb jde v Plzeňském kraji 17 politických stran a subjektů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PrantnerJiří Prantner

Radní města Plasy, předseda Finančního výboru města Plasy

Více

Michal KandlerMichal Kandler

Sociální pracovník

Více

Jan BenešJan Beneš

Člen Městského výboru KSČM Plzeň, člen Plzeňského krajského výboru

Více

VOLBY 2016: Do krajských voleb jde v Plzeňském kraji 17 politických stran a subjektů

Plzeň, 03.08.2016, aktualizováno 11:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Celkem 17 politických stran a uskupení podalo na krajský úřad kandidátní listiny pro podzimní krajské volby. Nechybí tam ani tři populistické subjekty, které se už svým názvem vymezují proti migraci a islámu. Oproti posledním krajským volbám z roku 2012 se tentokrát zvýšil počet kandidujících stran o jednu, stejný počet subjektů jako nyní šel do voleb v roce 2008. Volby před čtyřmi lety vyhrála těsně ODS před ČSSD, po vzniku koalice ČSSD a KSČM se nakonec občanští demokraté ocitli v opozici.

Vedle tradičních stran, jako jsou ČSSD, ODS, KSČM a úplně poprvé také hnutí ANO, které kandidují samostatně, už dříve v kraji ohlásily kandidaturu některé nově utvořené či změněné koalice. V Koalici pro Plzeňský kraj, kterou v minulých volbách tvořily KDU-ČSL, Strana soukromníků a hnutí Nestraníci, se letos pod stejným názvem spojily KDU-ČSL, Strana zelených a hnutí Nestraníci. TOP 09, která ve volbách v roce 2012 kandidovala společně se Starosty pro Plzeňský kraj, jde letos do voleb sama. Naopak Starostové letos spojili své síly s Občany patrioty, Stranou svobodných občanů a Stranou soukromníků.

Současný hejtman Václav Šlajs (ČSSD) už dříve avizoval, že vzhledem ke svému věku už kandidovat nebude. Lírem ČSSD se tak stal bývalý ředitel Škody Transportation a poměrně nový člen sociální demokracie Josef Bernard. Kandidátku ODS vede první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa, lídrem KSČM je i tentokrát poslanec Karel Šidlo. V čele kandidátky hnutí ANO je předseda Hospodářské komory Plzeňsko a známý plzeňský podnikatel Miloslav Zeman. Za TOP 09 kandiduje z prvního místa primář klatovské nemocnice Richard Pikner, Starostové s dalšími partnery mají v čele krajského předsedu STAN a starostu Spáleného Poříčí Pavla Čížka, školní inspektorka a předsedkyně krajské KDU-ČSL Ivana Bartošová povede kandidátku Koalice pro Plzeňský kraj, která je složena z jiných subjektů než v roce 2012.

Krajských voleb se zúčastní například i Dělnická strana sociální spravedlnosti - Imigranty a islám v ČR nechceme! dále pak Ne ilegální imigraci - peníze raději pro naše lidi, Úsvit s Blokem proti islamizaci, Koalice Republikánů Miroslava Sládka, Patriotů České republiky a hnutí Nestraníci, Koruna Česká (monarchistická strana Čech Moravy a Slezska), ale také Česká pirátská strana, Národní demokracie a PRO Zdraví a Sport.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (23 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:02, Reagovat

V krajských volbách budu volit TOP 09. Je to strana s rozumným programem a v čele kandidátky stojí Richard Pikner, pro mě symbol slušnosti a skromnosti. Líbí se mi jeho píle zlepšit situaci ve zdravotnictví, protože si uvědomuje, jak moc potřebujeme kvalitní zdravotnický personál. Panu Piknerovi i TOP 09 fandím!

KAB 04.08.2016 06:43, Reagovat

No ještě že v době voleb nejsou zavřené hospody, jako to bylo dřív :) Místo voleb je asi lepší se jít napít něčeho ostřejšího a na volby raději zapomenout, protože to je tedy výběr.

Po zklamání už úplně všemi jsem chtěl volit Svobodné - a hle, oni kandidují se Starosty, což jsou ti, co tak úporně bojovali za Kalouskovo a Schwarzenbergovo nacistickou stranu. Takže volbou Svobodných bych ve skutečnosti volil i spolupracovníky nácků a na to žaludek fakt tedy nemám.

A zbytek? ODS jsou zloději a mafiánská strana (v normálni zemi by taková strana byla zakázána), ČSSD sem dle svého předsedy a dalších chce za každou cenu i nelegálně dovážet ve velkém teroristy (vedení strany by mělo sedět pro podporu terorismu a vlastizradu v krimunále), KSČM je poslední dobu neviditelná a nevím co vlastně chtějí a zbytek je odpad, to nemá cenu ani zkoumat co a kdo to je.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:06, Reagovat

Moje volba je jasná: TOP 09 v čele s Richardem Piknerem. Na kraji mají rozumný program i kandidáty. Na celostátní úrovni mi taky přijde rozumná, nepřijde mi jako nacistická strana. Je to naopak demokratická strana, která má rozumný program: prozápadní a proevropské směřování, snižování státního dluhu... nevidím problém.

Václav Dušek 04.08.2016 14:04, Reagovat

Vážený KABe,
máte pravdu, že strany mají být ve svých názorech konzistentní ve všech oblastech. Každé volby jsou však svým způsobem jiné. Koalice čtyř stran je do sněmovních voleb nereálná, zatímco u voleb krajských má svůj význam a je řešením k tomu, být silnou alternativou k zavedeným stranám. V koalici to nikdy nefunguje tak, že výsledný volební zisk se rovná součtu případného volebního zisku všech subjektů. Vždy bude někdo někomu vadit. Někomu tam budou vadit Starostové, jinému Svobodní, jinému zase někdo jiný. Nicméně v souhrnu je pak síla těchto subjektů, které mají velmi blízký program, mnohem vyšší, když táhnou za jeden provaz a nikoliv, když drolí hlasy mezi menší strany. V našem kraji nemám problém spolupracovat s pány Čížkem, Sýkorou a dalšími úspěšnými starostami či starostkami (mezi které mj. patří paní Opltová a paní Němečková), kteří pracují nebo pracovali na nejnižší obecní úrovni a byli vždy nápomocni svým občanům.

KAB 04.08.2016 14:11, Reagovat

Tomu rozumím, já jsem prostě z těch, kterým ti ostatní v koalici vadí :)

Tak uvidíme někdy příště, ovšem to už zase Svobodní budou pro mě těmi, co spolupracovali se stranou, která předtím spolupracovala s nacisty - ta nákaza se rozšiřuje.

Ale je pravda, že většina voličů asi neposuzuje svoji volbu tak zeširoka jako já, stačí nějaká ta kobliha a jdou za svým koblihodárcem :) Případně mají kratší paměť.

XX 04.08.2016 10:11, Reagovat

Budou krajské volby, ve kterých se rozhoduje, jak bude vypadat kraj.Je potřeba se zamyslet, který lídr je schopný řídit kraj ku prospěchu obyvatel. Nemyslím, že je potřeba řešit celostátní témata. Kromě toho hodně přeháníte. Viz vyjádření Chovance:\"Do konce roku žádné uprchlíky nepřijmeme\".

KAB 04.08.2016 10:26, Reagovat

Já strany nerozlišuju podle toho, co říkají do kraje a co do země nebo třeba do záchodu - je to jedna politická strana a má být konzistentní ve všech oblastech.

Pokud jde o Chovance, jedna věc je co kecá a jiná co dělá - a vedení ČSSD se sice účelově rozdělilo pokud jde o kecy (to ANO nakonec taky), ale pak jednotně podporují dovoz teroristů.

Jak může ČSSD strpět ve svém vedení člověka, který svoje projevy posílá k odsouhlasení do Berlína Merkelové? To by muselo přece přijít úchylné i Husákovi, aby posílal svoje projevy k odsouhlasení Brežněvovi - a tady se to děje a všem je to jedno - to já podporovat nebudu.

Zasloužíme si svrchovanou zemi a proto bych volil Svobodné, pokud by se nespřáhli s podporovateli nácků.

svobodný 04.08.2016 10:47, Reagovat

Je tu možnost využít čtyř preferenčních kroužků na kandidátce. Třeba si vyberete.

KAB 04.08.2016 10:59, Reagovat

To jistě, o tom jsem přemýšlel - ale výsledkem by pořád bylo, že STAN (s koalicí) má tolik a tolik procent a to i díky mě.

A představa, že budu volit cokoliv, co má něco společného s takovým mentálním odpadem jako je třeba Gazdík a co spolupracovalo s NSDAP (ať se to v ČR fiktivně jmenuje jak chce), to bych prostě nepřekousnul.

Takže zatím to sleduju, ale spíš to vypadá, že volit nepůjdu, protože letos si nedokážu vybrat ani to pověstné nejmenší zlo, které volím jindy.

svobodný 04.08.2016 18:23, Reagovat

Na kandidátce je pouze jedinný člen STANu a to starosta Čížek

XX 04.08.2016 10:46, Reagovat

Vždyť tady téměř žádné uprchlíky nemáme, taky díky tomu, že se u nás zaplaťpánbůh dodržují zákony. Mě zajímá nejen to, co kdo říká, ale hlavně, co dělá, a co je za ním vidět. A hlavně - nenávidím populistické výkřiky! Rozhodně chci, aby se kraj dál rozvíjel (zatím se to daří - viz různé statistiky) a aby ho vedli lidé schopní a důvěryhodní.

KAB 04.08.2016 11:01, Reagovat

Ale v tom si asi rozumíme všichni (jakožto voliči, nemyslím politiky či kmotry a podobně), že chceme, aby kraj vedli lidé schopní a důvěryhodní. Jenže z mého pohledu nikdo takový nekandiduje, v tom je ten problém.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:13, Reagovat

Pro mě je jasným leaderem Richard Pikner za TOP 09. Lékař v klatovské nemocnici, který má vizi, jak pomoci našemu zdravotnictví, aby doktoři a sestry neutíkali do Německa. To je pro mě důležité.

XX 04.08.2016 12:39, Reagovat

Za schopného a důvěryhodného považuji Josefa Bernarda. Je za ním vidět hodně práce - viz např. Techmánie.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:14, Reagovat

Myslíte tu ČSSD, která na kraji vládne s KOMUNISTY?! To snad ne, jak taková strana i její kandidát mohou být důveryhodní?!? :-D

Jojojo 04.08.2016 13:47, Reagovat

Ja taky...
Vysvihnout se s vyucnim listem na GŘ Škodovky nebo primatora mesta jde pouze u socanu :-))))

XX 04.08.2016 14:32, Reagovat

Pane,
nejspíš je pro Vás problém si zjistit pravdu. Kopíruji z Wikipedie:V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, od roku 2014 studuje obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

PEUzwP 04.08.2016 22:17, Reagovat

Prominte, ale udelat Open Univerzity ci Metropolitni lze i za par vikendu.
Obe skoly jsou placene a obe se daji \\\"vystudovat\\\" rychleji nez zelinar umi udelat prava ;-)

Frantisek 04.08.2016 10:35, Reagovat

Presne tak.
Vzdyt CSSD je kmotrovska odnoz:
Nesplaci dluhy Altnerovi
Chovanec smeli statni zakazky za byt
Hasek tuneluje kraj pro lobisty
Sobotka sem vali uprchliky - btw.v tomto kraji budou v Balkove
Mladek dolejva ze statniho OKD, ktere pred tim Sobotka s Bakalou vytuneloval
Bernard je lokalni oligarcha, kteremu penize sype Martin Roman
Atd
Atd
Atd

populisté? 03.08.2016 13:02, Reagovat

Nevím, dle čeho soudí autor populisty/nepopulisty - ale číslo 1 mezi populisty jsou starostové/potrati - mají sice sbírku kandidátů - ALE NEMAJÍ ŽÁDNÝ PROGRAM.
Pokud program není -ZÍSKAT PLNÉ KORÝTKO-.

Zuzana 03.08.2016 22:38, Reagovat

Velmi souhlasim.
Doporucuji napr. Facebookove stranky Obcanu patriotu.
Od rijna 2014, tedy od voleb nulova aktivita.
A ty kecy pred tim... Velka legrace. Chaloupek, Dvorak, Rosh

Jen delaji z volicu blbce. A u koryt je jim dobre.

google 04.08.2016 10:44, Reagovat

Zkuste stránku www.starostoveapatrioti. Jinak díky za propagaci.

Radim 03.08.2016 10:56, Reagovat

Tím nazváním \"populistické\" strany se autor článku příliš nestranně neuvedl.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.