Plzeň bude mít za Plazou dvě pláže, do olympijského parku nechalo město navézt 400 tun písku

Plzeň bude mít za Plazou dvě pláže, do olympijského parku nechalo město navézt 400 tun písku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan PoduškaJan Poduška

Zastupitel PK, starosta Blovic

Více

Jiří UhlíkJiří Uhlík

Místostarosta MO Plzeň 1

Více

Václav VokatýVáclav Vokatý

revmatolog

Více

Plzeň bude mít za Plazou dvě pláže, do olympijského parku nechalo město navézt 400 tun písku

Plzeň, 02.08.2016, aktualizováno 14:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Celkem 400 tun písku nechalo během pondělí a úterý navézt město Plzeň k řece Mži do lokality za OC Plzeň Plaza. Materiál se použije pro vybudování dvou velkých pláží, které se mají stát lákadlem Olympijského parku Plzeň. Ten se lidem otevře 5. srpna ve 20 hodin slavnostním ceremoniálem. Pláže o objemu 100 tun písku a druhá o objemu 300 tun písku budou sloužit k relaxaci, návštěvníkům mají přiblížit atmosféru brazilského Rio de Janeira.

„Menší pláž vznikne v takzvané Fan zóně, tedy v části u amfiteátru, kde budou lidé na velkoplošné obrazovce sledovat přenosy z olympiády, dále tam budou besedy se sportovci a doprovodný program. Pláž má zhruba 150 metrů čtverečních, její součástí bude plážový bar, návštěvníci si tam mohou vychutnat drinky a atmosféru her, současně z ní uvidí i na sektor vodních sportů,“ přiblížila Jana Komišová z Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Druhá pláž na ploše 600 metrů čtverečních se nachází ve sportovní části parku, přiléhá k řece Mži. „Z ní návštěvníci uvidí nejrůznější akrobatické figury v rámci takzvaného rodeokajaku, připraveno je zázemí pro wakeboarding. Lokalita nabídne také sekci pro paddelboarding, při němž jezdec na prkně používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny velké rafty pro projížďku na vodě v klidnější části. Přístup na řeku umožní čtyři menší mola a jedno velké,“ uvedl sportovní manažer projektu Petr Hanzlík.

Úprava parku, vyměřování a instalace jednotlivých prvků ve sportovní části i ve Fan zóně potrvají do pátku, vrcholit budou ve čtvrtek a v pátek. Ve sportovní části tak vznikne v 11 sportovních sektorech zázemí pro 54 sportovních disciplín, mimo jiné pro jezdectví, šerm, sportovní gymnastiku, letní biatlon, tenis, florbal, box a další. V části Fan zóna se bude stavět pódium, infocentrum, backstage, brána olympijského parku, dětský koutek a další zázemí pro návštěvníky. Osazeny budou i zásobníky pro udržování olympijského ohně.

Slavnostní otevření parku se uskuteční v pátek 5. srpna ve 20 hodin, kapacita Fan zóny je kolem dvou tisíc diváků. Zahájení bude patřit sportovním klubům, na programu je jejich defilé, zapálí se olympijský oheň, součástí bude módní přehlídka olympijského oblečení, brazilská show a slavnostní ohňostroj. Poté si lidé mohou vychutnat atmosféru v plážovém baru, na velkoplošnou obrazovku se bude vysílat přímý přenos slavnostního zahájení olympiády z brazilského Rio de Janeiro.

Město Plzeň vkládá do rozpočtu Olympijského parku částku necelé čtyři miliony korun na technické a organizační zajištění, doprovodný program, marketing a částku 3,25 milionu korun do zajištění sportovního programu a přímých dotací do sportovních klubů. Oslovuje také sponzory, příspěvek od více než deseti subjektů z prostředí místních podniků činí zhruba 450 tisíc korun. Projekt podpořil také Plzeňský kraj částkou jeden milion korun. Návštěvnost parku se očekává minimálně mezi pěti až sedmi tisíci lidí denně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Hm 07.08.2016 11:48, Reagovat

Ty prachy mohly jít do oddílů na pravidelný sport dětí ....

Jarous 03.08.2016 10:57, Reagovat

Tak si aspoň bezďáci užijí pláž, když nemohou k moři.

KAB 03.08.2016 07:17, Reagovat

Tak jako chápu systém chléb a hry, který se v demokraciích provozuje, aby se vybraní jedinci dostali ke korytům - ale tohle už je podle mě poněkud za hranou toho, co je ještě přijatelné a akceptovatelné.

Vosí Hnízdo 03.08.2016 05:44, Reagovat

Tak ta takovou šaškárnu je...! Alespoň občan vidí, za co se vyhazují jeho peníze. Ale někde se zase vzít musí, tak se občane nediv, že ti zdraží MHD, vodu, teplo, na opravy bytů není (raději se dají cikánům k vybydlení), jesle nejsou, školky nejsou..., hlavně že město má óóólympijský park s 2 plážemi, které za měsíc zarostou pejrem a bejlim stejně jako před léty pláž na Doubravce.

jaroslav 02.08.2016 17:04, Reagovat

Trochu vyhazovani penez, ne?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.