Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur

Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš KřiklánTomáš Křiklán

Starosta Dolní Bělé

Více

Bohuslav ŠimekBohuslav Šimek

vysokoškolský učitel, bývalý vedoucí katedry FEK ZČU

Více

Petr KlásekPetr Klásek

Starosta Chanovic

Více

Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur

Šumava, 29.07.2016, aktualizováno 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Turistický webový portál, naučné stezky, česko-německé infocentrum na Modravě, obnova kaple v Novém Městečku i jednotné značení tras pro běžkaře v Bavorském lese jsou součástí nového česko-německého projektu za více než jeden milion eur s názvem Putování bez hranic srdcem Evropy. Náklady na projekt na české straně dosáhnou 539 319 eur a v Bavorsku 463 427 eur. Putování bez hranic srdcem Evropy je iniciativou Mikroregionu Šumava – západ a jeho 13 členských obcí a dále šesti obcí v rámci bavorského svazku ILE Nationalpark Gemeinden, města Grafenau a obce Schönberg.

„Projekt startuje v těchto dnech a potrvá po dobu tří let. Prostředky se podařilo získat z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. První aktivitou v rámci projektu za více než 200 tisíc eur, bude vytvoření turistického webového portálu a vznik devíti naučných stezek na Šumavě, které bude realizovat Mikroregion Šumava – západ,“ uvedl Jaroslav Tachovský předseda koordinační rady Mikroregionu Šumava západ.

Portál poskytne komplexní informace o území Šumavy a Bavorského lesa, které se bude prezentovat jako jedna destinace. Zájemcům nabídne informace z historie a současnosti regionu, o ubytování, dopravě, přírodě i akcích, které se zde konají, to vše v české, německé a anglické verzi. „Budou se využívat QR kódy vytvořené v rámci vzniku nových naučných stezek. Jedná se o zcela nekomerční aktivitu. Naším záměrem je, aby návštěvníci oblasti našli na těchto internetových stránkách všechny potřebné informace. Přípravy webu právě začínají, k dispozici bude zhruba za rok a půl,“ informoval Jaroslav Tachovský.

Portál bude prezentovat i nové naučné stezky, které se začlení do stávajícího systému turistických tras. V rámci projektu vznikne Sklářská stezka, Dřevařská stezka, Zlatá stezka a Zlatá cesta, Hadí stezka, Železná stezka, Naučná stezka Železná opona, Stezka strážců hranice a zlatokopů, Stezka na poutní místo Křížkov Hamry a trasa nazvaná Po stopách Zlaté stezky Dlouhá Ves. Obec Dlouhá Ves připravuje v rámci Sklářské stezky opravu novogotické kaple, hrobky významné sklářské rodiny Schmidů v Novém Městečku za téměř 32 tisíc eur.

Do aktivit v rámci projektu se zapojí samostatně také obec Modrava, která připravuje rozšíření již nedostačujícího informačního centra. „Počítá se s rozšířením spektra poskytovaných informací na téma sklářství a dřevařství a větším zaměřením na Bavorský les. Součástí infocentra bude expozice ve volné přírodě a naučná stezka Modrava – Hradlový most,“ dodává Jaroslav Tachovský. Rozpočet těchto aktivit přesáhne 300 tisíc eur.

Na německé straně vznikne síť turistických stezek s jednotným značením v němčině, češtině a angličtině, která návštěvníky provede regionem a dovede je k pozoruhodným místům. Jednotný systém značení s trojjazyčnými informacemi zajistí bavorské obce také v rámci nově připravované sítě běžkařských tras šetrné k životnímu prostředí.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.