Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur

Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vladimír SmolíkVladimír Smolík

Starosta Pačejova

Více

Bianca JuhováBianca Juhová

důchodkyně, účetní, daňová poradkyně

Více

Dita PortováDita Portová

Více

Mikroregion Šumava bude součástí česko-německého turistického projektu za milion eur

Šumava, 29.07.2016, aktualizováno 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Turistický webový portál, naučné stezky, česko-německé infocentrum na Modravě, obnova kaple v Novém Městečku i jednotné značení tras pro běžkaře v Bavorském lese jsou součástí nového česko-německého projektu za více než jeden milion eur s názvem Putování bez hranic srdcem Evropy. Náklady na projekt na české straně dosáhnou 539 319 eur a v Bavorsku 463 427 eur. Putování bez hranic srdcem Evropy je iniciativou Mikroregionu Šumava – západ a jeho 13 členských obcí a dále šesti obcí v rámci bavorského svazku ILE Nationalpark Gemeinden, města Grafenau a obce Schönberg.

„Projekt startuje v těchto dnech a potrvá po dobu tří let. Prostředky se podařilo získat z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. První aktivitou v rámci projektu za více než 200 tisíc eur, bude vytvoření turistického webového portálu a vznik devíti naučných stezek na Šumavě, které bude realizovat Mikroregion Šumava – západ,“ uvedl Jaroslav Tachovský předseda koordinační rady Mikroregionu Šumava západ.

Portál poskytne komplexní informace o území Šumavy a Bavorského lesa, které se bude prezentovat jako jedna destinace. Zájemcům nabídne informace z historie a současnosti regionu, o ubytování, dopravě, přírodě i akcích, které se zde konají, to vše v české, německé a anglické verzi. „Budou se využívat QR kódy vytvořené v rámci vzniku nových naučných stezek. Jedná se o zcela nekomerční aktivitu. Naším záměrem je, aby návštěvníci oblasti našli na těchto internetových stránkách všechny potřebné informace. Přípravy webu právě začínají, k dispozici bude zhruba za rok a půl,“ informoval Jaroslav Tachovský.

Portál bude prezentovat i nové naučné stezky, které se začlení do stávajícího systému turistických tras. V rámci projektu vznikne Sklářská stezka, Dřevařská stezka, Zlatá stezka a Zlatá cesta, Hadí stezka, Železná stezka, Naučná stezka Železná opona, Stezka strážců hranice a zlatokopů, Stezka na poutní místo Křížkov Hamry a trasa nazvaná Po stopách Zlaté stezky Dlouhá Ves. Obec Dlouhá Ves připravuje v rámci Sklářské stezky opravu novogotické kaple, hrobky významné sklářské rodiny Schmidů v Novém Městečku za téměř 32 tisíc eur.

Do aktivit v rámci projektu se zapojí samostatně také obec Modrava, která připravuje rozšíření již nedostačujícího informačního centra. „Počítá se s rozšířením spektra poskytovaných informací na téma sklářství a dřevařství a větším zaměřením na Bavorský les. Součástí infocentra bude expozice ve volné přírodě a naučná stezka Modrava – Hradlový most,“ dodává Jaroslav Tachovský. Rozpočet těchto aktivit přesáhne 300 tisíc eur.

Na německé straně vznikne síť turistických stezek s jednotným značením v němčině, češtině a angličtině, která návštěvníky provede regionem a dovede je k pozoruhodným místům. Jednotný systém značení s trojjazyčnými informacemi zajistí bavorské obce také v rámci nově připravované sítě běžkařských tras šetrné k životnímu prostředí.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.