Město Plzeň uzavřelo smlouvu s ČOV o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň

Město Plzeň uzavřelo smlouvu s ČOV o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František BláhaFrantišek Bláha

Starosta obce Břasy

Více

František ČurkaFrantišek Čurka

Starosta obce Halže

Více

Jiří JindraJiří Jindra

živnostník – informační technologie

Více

Město Plzeň uzavřelo smlouvu s ČOV o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň

Plzeň, 27.07.2016, aktualizováno 10:58 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Smlouvu o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň uzavřelo město Plzeň s Českým olympijským výborem (ČOV). S jeho přípravou nyní západočeská metropole finišuje, veřejnosti jej otevře při zahajovací show 5. srpna ve 20 hodin. Olympijský park Plzeň 2016 lidem nabídne sledování sportovního dění z brazilského Rio de Janeira, možnost zasportovat si v 11 sektorech rozdělených do 54 sportovních odvětví, připraven je i bohatý doprovodný program pro celou rodinu, to vše od 5. do 21. srpna za OC Plzeň Plaza.

Za Plzeň podepsal smlouvu o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň společně s Českým olympijským výborem primátor Martin Zrzavecký. Za ČOV podepsal smlouvu generální sekretář Petr Graclík | Autor: plze.euZa Plzeň podepsal smlouvu o spolupráci při uspořádání Olympijského parku Plzeň společně s Českým olympijským výborem primátor Martin Zrzavecký. Za ČOV podepsal smlouvu generální sekretář Petr Graclík | Autor: plze.eu

„Konání Olympijského parku Plzeň je významnou sportovní událostí, důležitou pro mezinárodní propagaci celého regionu, jakož i pro podporu zdravého životního stylu. Cílem města Plzně je podílet se dlouhodobě na rozvoji sportu a cestovního ruchu, zvyšovat úroveň provozování sportovišť, podporovat rozšiřování možností sportovních aktivit,“ řekl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který za město smlouvu podepsal. Akce se zúčastnil i Michal Dvořák (OPAT), radní pro oblast podpory podnikání a sportu a Helena Knížová, ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu Magistrátu města Plzně.

Město Plzeň vkládá do rozpočtu Olympijského parku částku necelé čtyři miliony korun na technické a organizační zajištění, doprovodný program, marketing a částku 3,25 milionu korun do zajištění sportovního programu a přímých dotací do sportovních klubů. Plzeň oslovuje i sponzory, zatím má více než deset partnerů z prostředí místních podniků, příjem do rozpočtu parku činí zhruba 450 tisíc korun. Projekt podpořil také Plzeňský kraj, poskytne částku jeden milion korun. Návštěvnost parku by se mohla pohybovat minimálně mezi pěti až sedmi tisíci lidí denně.

„Naším cílem je šířit mezi veřejnost olympijské hodnoty, sport a zdravý životní styl. Jsem proto velmi rád, že Plzeň se k této misi přidala a místní Olympijský park je toho důkazem. Přeji všem návštěvníkům, ať si park užijí naplno. Vždyť olympijské hry jsou největší světový svátek sportu a parky – jako český unikát – jsou zase největší domácí oslavou pohybu napříč mnoha sportovními odvětvími na jednom místě,“ řekl generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Uzavřená smlouva upravuje vzájemná práva a povinnosti související s přípravou a uspořádáním Olympijského parku Plzeň. Mimo jiné se v ní Český olympijský výbor zavazuje k tomu, že zajistí supervizi plzeňskému projektu i propojení s dalšími olympijskými parky, které budou na Lipně, v Ostravě a Pardubicích, pomůže také s propagací a prezentací projektu.

Plzeň nyní finišuje s přípravou projektu, již začala úprava areálu za OC Plzeň Plaza. Prostor město vybralo tak, aby vyžadoval co nejnižší investice. Fan zóna je umístěna v areálu amfiteátru, sportovní část v parku za řekou Mží. Tam bude upravena zeleň, vytvořena pláž, celý prostor se stane atraktivnější, využito bude potenciálu přirozeného napojení na cyklostezku, blízkosti centra, ale i ZOO a podobně.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 28.07.2016 10:07, Reagovat

Když toho nevzdělance vidím, dělá se mně zle. Ten komplot ČSSD a ODS tady v Plzni je do nebe volající a u voleb to snad ovčánci zohlední!

Radim 28.07.2016 12:06, Reagovat

Tím, že je tam opět zvolí. Korýtka volají.

KAB 29.07.2016 11:16, Reagovat

Lidé volí hodně setrvačně - a nakonec není divu, když se zachovali revolučně, zvolili si Kalouska a jeho zločinné spolčení TOP09 nebo Bártu a jeho sektu (už ani nevím jak se to jmenovalo) a jaký to byl v obou případech průser. U starých známých se sice ví, co to je zač a jak je to špatně, ale je to jistota, že nebudou ještě horší.

Jaroslav 29.07.2016 12:21, Reagovat

Jojo, částečně je to tak, ale co s tím?

KAB 29.07.2016 12:53, Reagovat

Myslím, že to se řeší už cca 2000 let od dob prvních republik a zatím nikdo na nic nepřišel :)

V zásadě tohle je blbě (do vedení se vždy dostanou výhradně hajzlové s ostrými lokty, kterým jde jen o jejich soukromé zájmy) a když někdo přijde s něčím (staro)novým, je to nakonec vždy taky blbě.

Takže na tohle neodpovím a asi to v tuto chvíli neví nikdo, vyjma pomatených mesiášů. Rád bych znal a ve svém životě ještě zažil nějaké vhodné a udržitelné řešení, ale jsem v tomto dost skeptik.

Jaroslav 29.07.2016 10:17, Reagovat

Máte pravdu Radime, dopadne to zřejmě přesně tak. Být občanem je výsada, ale u nás jich mnoho není. Ovšem nalezneme zde rozšířený poddruh ovčanů, který se infiltroval i do nejvyšších pater naší společnosti. No a jaký pán, takový kmán.

Chrocht, chrocht, kví, kví, kví...

Radim 29.07.2016 13:11, Reagovat

Dokud bude účast ve volbách tak tristní, těžko dojde k nějakým změnám. Většina nespokojených k volbám nechodí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.