Slovanskou třídu a Mikulášské náměstí v Plzni uzavře v srpnu oprava tramvajové trati

Slovanskou třídu a Mikulášské náměstí v Plzni uzavře v srpnu oprava tramvajové trati | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ŠteklVáclav Štekl

Radní PK pro životní prostředí, zastupitel města Plzně

Více

Radek MrázRadek Mráz

Jednatel společnosti

Více

Marek TěšínskýMarek Těšínský

Manipulační dělník

Více

Slovanskou třídu a Mikulášské náměstí v Plzni uzavře v srpnu oprava tramvajové trati

Plzeň, 26.07.2016, aktualizováno 15:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Oprava tramvajové trati na Mikulášském náměstí a Slovanské ulici a oprava vodovodů i kanalizace, to jsou dva důvody úplné uzavírky Slovanské třídy a Mikulášského náměstí pro veškerou automobilovou dopravu. Uzavírka potrvá od 1. do 31. srpna, ve dnech od 13. do 22. srpna musí cestující počítat i s výlukou tramvajového provozu.

„Každá i sebekratší oprava tramvajové tratě má velký vliv na celou MHD v Plzni. Z toho důvodu jsme pro rekonstrukci tramvajového kolejiště v Mikulášské ulici zvolili období prázdnin, kdy se MHD nevyužívá pro cesty do škol. Kromě toho v období prázdnin nejezdí po Mikulášské ulici ani školní autobusy příměstské linkové dopravy z jižního Plzeňska, které mají zastávku na Mikulášském náměstí,“ vysvětluje Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Oficiální objízdná trasa pro individuální automobilovou dopravu povede Částkovou a Lobezskou ulicí na ulici U Prazdroje. V Plzenecké ulici bude pro zajištění průjezdu místní obsluhy vyblokováno parkování. „Výluka odřízne tramvajovou vozovnu od zbytku Plzně, vozy tak budeme muset odstavovat na konečných, kde se bude provádět i základní údržba, jako je například úklid,“ popisuje dopady uzavírky Michal Kraus, předseda představenstva PMDP.

Výluka zasáhne především tramvajový provoz na linkách číslo 1 a 2, ale dotkne se také trolejbusové linky číslo 12. Noční autobusová doprava se bude operativně odklánět v závislosti na jednotlivých etapách výstavby. „Po dobu výluky provozu tramvají, tedy od 13. do 22. srpna, bude jezdit linka náhradní autobusové dopravy, která obslouží obě tratě na Slovany a Světovar jednosměrným objezdem. Výluka bude náročná nejen pro nás, ale především pro naše cestující,“ informoval Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP

Náhradní autobusová doprava pojede z náměstí Republiky, kde bude probíhat vzájemný přestup mezi tramvajovými linkami číslo 1 a 2 od Bolevce a Skvrňan a autobusy náhradní dopravy číslo 1/2A. Následně pojede po trase zastávek - Náměstí Republiky – Františkánská – Goethova – Prokopova – U Trati – Koterovská – Plzenecká – Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sirková – U Zvonu – Náměstí Republiky. Zastávky Anglické nábřeží a Hlavní nádraží nebudou ve směru na Slovany a Světovar obsluhovány!

Přestup z trolejbusových linek na autobusy náhradní dopravy směrem na Slovany a Světovar doporučuje dopravní podnik u Mrakodrapu – autobusy budou odjíždět ze zastávky Prokopova. Pro cestující z vlakového nádraží bude zřízena obousměrná zastávka v Koterovské ulici poblíž křižovatky s Železniční ulicí a vyústění podchodu pod nádražím. V závěru srpna, kdy budou ještě probíhat práce na tramvajové trati linky číslo 1 ve směru do centra, povede tato linka na Slovany jednosměrným objezdem po trase Mikulášské náměstí - Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sladkovského – Mikulášské náměstí.

Důvodem opravy je zejména nevyhovující technický stav tratě a dotčené vodohospodářské infrastruktury. V části na Mikulášském náměstí bude na tramvajové trati provedena pouze výměna stávajících BKV panelů, na Slovanské ulici se trať postaví z celé nové konstrukce. Součástí stavby je i oprava vodohospodářské infrastruktury, doplnění napájecího kabelu trakčního vedení a výměna řadičů v křižovatkách se světelným signalizačním zařízením. PMDP dále avizuje, že od 1. září 2016 zahájí výluku na lince číslo 4 v úseku Sokolovská – Košutka.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.