ROP Jihozápad zařídil na projekty v cestovních ruchu 3,3 miliardy z peněz EU

ROP Jihozápad zařídil na projekty v cestovních ruchu 3,3 miliardy z peněz EU | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Oldřich KodedaOldřich Kodeda

Architekt

Více

Jaroslava HessováJaroslava Hessová

Učitelka

Více

Libor SteinerLibor Steiner

projektový manažer

Více

ROP Jihozápad zařídil na projekty v cestovních ruchu 3,3 miliardy z peněz EU

Plzeň, 25.07.2016, aktualizováno 11:08 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Více než 3,3 miliardy korun z Evropské unie napomohly v uplynulých letech rozvoji cestovního ruchu v Plzeňském a Jihočeském kraji. Zasloužil se o to pro oba kraje společný Regionální operační program ROP Jihozápad. Finanční podporu díky němu získalo celkem 344 projektů z oblasti rozvoje infrastruktury i služeb cestovního ruchu, revitalizace památek nebo využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu.

„Právě nyní, v letním období, mohou návštěvníci krajů i jejich obyvatelé ocenit přínos ROP Jihozápad podpoře cestovního ruchu. Finance z tohoto programu byly využity ke zvýšení potenciálu území a posílení ekonomického významu udržitelného cestovního ruchu. Byly z nich například vystavěny a rekonstruovány turistické cesty, opraveny památky, vybudovány doprovodné informační systémy, připraveny a realizovány cílené marketingové kampaně,“ řekl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner (ČSSD).

Nejvíce financí mířilo na rozvoj infrastruktury cestovního ruchu, kde bylo podpořeno 222 projektů za více než 2,2 miliardy korun. „V rámci této oblasti získala v Plzeňském kraji podporu například plzeňská zoologická zahrada, sportovně rekreační centrum v Přešticích, koupaliště v Kralovicích, nebo muzeum v Dešenicích. Dalším příkladem jsou pak pěší stezky, jedna se nachází v Plzni na Božkovském ostrově,“ připomněl Ivo Grüner.

ROP Jihozápad dále podpořil v Plzeňském a Jihočeském kraji 82 projektů revitalizace památek a využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu za téměř miliardu korun. V Plzeňském regionu to byl například zámek v Boru, historický hřbitov v Nýrsku, kostel v Chudenicích nebo zahrady na zámku Zbiroh. Více než 13 milionů korun získala v roce 2012 Obec Nečtiny na projekt Rekonstrukce bývalého zájezdního hostince čp. 79 na regionální muzeum. Měšťanský dům čp. 79 v Nečtinech z první poloviny 17. století, který je nemovitou kulturní památkou zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, byl opraven a dnes v něm obec provozuje regionální muzeum a informační centrum.

V oblasti rozvoje služeb cestovního ruchu, marketingu a produktů cestovního ruchu bylo díky ROP Jihozápad v uplynulých letech podpořeno 40 projektů za více než 133 milionů korun. Dotace napomohly propagaci a podpoře objektů cestovního ruchu nebo pořádání kulturních akcí. V rámci této oblasti se podařilo vytvořit balíček produktů cestovního ruchu Hrady, zámky a tvrze Plzeňského kraje, jak je neznáte.

Jedním ze zajímavých projektů v Plzeňském kraji, realizovaném v roce 2012 s téměř čtyřmilionovou podporou, byl projekt s názvem Stezky zdraví v Plzeňském kraji. Byl založen na zavedení zcela nové a inovativní veřejné služby cestovního ruchu, jejímž základem bylo vytvoření metodiky pohybových aktivit a terapeutických cvičení v přírodě.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.