Ministr vnitra vyslal společně s premiérem dobrý signál držitelům zbrojních průkazů v ČR, o zbraně by neměli přijít

Ministr vnitra vyslal společně s premiérem dobrý signál držitelům zbrojních průkazů v ČR, o zbraně by neměli přijít | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav VrbaStanislav Vrba

ředitel ZŠ Kolinec, hasič

Více

David ProcházkaDavid Procházka

Místostarosta MO Plzeň 3

Více

Jan ŠašekJan Šašek

Botanik a zpěvák

Více

Ministr vnitra vyslal společně s premiérem dobrý signál držitelům zbrojních průkazů v ČR, o zbraně by neměli přijít

Plzeň, 19.07.2016, aktualizováno 17:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštívil společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, kde diskutovali s policisty o tom, jak se vyvíjí otázka bezpečnosti v regionu. Oba politici také vyslali dobrý signál směrem k držitelům zbrojních průkazů a majitelům zbraní, když prohlásili že udělají všechno proto, aby v Evropském parlamentu neprošel návrh zpřísňující podmínky držení střelných zbraní. Reagovali tak na aktuální události ve francouzském Nice a nově také v Bavorsku, kde útočil Afghánec ve vlaku sekerou na cestující.

Ministr vnitra Milan Chovanec a premiér Bohuslav Sobotka předstoupili před novináře během tiskové konference na krajském ředitelství policie | Autor: Richard BenešMinistr vnitra Milan Chovanec a premiér Bohuslav Sobotka předstoupili před novináře během tiskové konference na krajském ředitelství policie | Autor: Richard Beneš

Jen v Plzeňském kraji je v současné době 30 000 držitelů zbrojních průkazů, kteří vlastní kolem 90 tisíc kusů střelných zbraní. „Směrnice zpřísňující podmínky držení střelných zbraní nesmí projít. Já doufám, že i potom, co se stalo ve Francii a nyní i v Německu je to velké memento pro celou Evropu. Evropa teď pochopí, že odzbrojovat své občany není správná cesta. Když se podíváme na ty návrhy, které byly nyní ve výboru v Evropském parlamentu, tak se diametrálně odlišují od toho, co bylo v původním návrhu,“ konstatoval ministr Milan Chovanec.

„I kdyby to v nějakém formátu prošlo, tak hledáme legislativně záložní variantu tak, aby to co nejméně postihlo poctivé občany ČR, kteří si plní zákonnou povinnost. Jsou tam nějaké možnosti, které nechci nyní zveřejňovat. Mohu říci, že i na základě pokynu pana premiéra, který na to velmi bedlivě dohlíží, jsme připraveni udělat maximum proto, aby si čeští občané mohli zbraně ponechat v rámci platné české legislativy. Český zákon v této věci je jeden z nejlepších v Evropě,“ uvedl ministr vnitra.

Bezpečnost je podle slov premiéra Bohuslava Sobotky jednou z klíčových priorit současné vlády. „Nebyli jsme zaskočeni, tím co se v létech 2015 a 2016 odehrává ve světě. Během uplynulých dvou let se nám podařilo policii stabilizovat personálně, finančně, zvýšil se počet tabulkových míst a daří se přibírat nové policisty. Tři roky po sobě klesá v plzeňském regionu množství trestných činů, klesá obecná kriminalita,“ informoval premiér.

Vláda podle slov předsedy vlády se podařilo prosadit výrazná omezení, která se týkají výkupu železného šrotu ve sběrnách. „Už není možné lidem platit v hotovosti, výrazně se zpřísnily informace, které musí být v souvislosti s touto věcí poskytovány. Má to výrazný efekt pro trestnou činnost, dramaticky ubylo krádeží železných kovů, kanálů a dalších věcí. Je klíčové, abychom pro rok 2017 a 2018 zajistili pro bezpečnost občanů ČR dostatečné množství finančních prostředků. To se týká i rozpočtu policie, ministerstva vnitra. Budeme usilovat o to, aby policie měla dostatek finančních prostředků a byla schopna chránit občany před trestnou činností a zajišťovala jejich bezpečnost,“ prohlásil Bohuslav Sobotka.

„Pro nás do budoucna je prioritou doplnění tabulkových stavů. V současné době máme možnost přijmout téměř 89 policistů,“ doplnil krajský policejní ředitel Pavel Krákora.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.