Petr Dajbych: Za žádný byt jsme nedostali víc, než od ministra Milana Chovance

Petr Dajbych: Za žádný byt jsme nedostali víc, než od ministra Milana Chovance | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel DostálPavel Dostál

Jaderný inženýr, člen Republikového výboru Svobodných

Více

David ZrostlíkDavid Zrostlík

Místostarosta MO Plzeň 4

Více

Dana HajšmanováDana Hajšmanová

ekonomka, učitelka, členka sboru pro občanské záležitosti

Více

Petr Dajbych: Za žádný byt jsme nedostali víc, než od ministra Milana Chovance

Plzeň, 18.07.2016, aktualizováno 15:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kauzu kolem nového bytu ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), kterou minulý týden spustil deník MF Dnes, komentuje pro server Regionpodlupou.cz známý plzeňský podnikatel Petr Dajbych. Společně s manželkou Lenkou vlastní prvorepublikový dům v plzeňské čtvrti Bezovka, ve kterém si ministr Chovanec pořídil nový byt.

„V roce 2012 jsme spíše z nostalgických důvodů koupili v Plzni na Borech dům, ve kterém jeden z nás vyrůstal. Brzy jsme zjistili, že na provoz této nemovitosti nemáme čas, protože se nezabýváme podnikáním v realitách. Proto jsme se rozhodli ponechat si v domě pouze jeden byt pro děti a ostatní rozprodat. Hledali jsme kupce prostřednictvím realitní kanceláře. Jeden z bytů si koupil prostřednictvím právní kanceláře i ministr Milan Chovanec. Přímo jsme s ním vůbec nejednali, i smlouvu o prodeji jsme u notáře podepisovali každý zvlášť podle časových možností, takže jsme se ani na okamžik nestřetli,“ uvedl Petr Dajbych.

Za nesmysl považuje podnikatel informaci MF Dnes, že byt prodaný za 3,1 milionu korun má ve skutečnosti až dvojnásobnou hodnotu. „Cenu neurčují zbožná přání, ale trh. Když jsme poslední byt, sice o něco menší, ale už zcela dokončený a vybavený, letos zaručili za hypotéku, odhadla banka jeho hodnotu na 3,5 milionu. Celkem jsme v domě prodali tři byty a dvě lékařské ordinace. Všechny tři byty byly prodány ve stadiu hrubé stavby, čili nedokončené a nevybavené. Za žádný jsme nedostali víc než od ministra Chovance, a to jeho byt je situován v přízemí. Stavební práce a úpravy v bytech probíhají dle mých informací do dneška. V přepočtu na metr čtvereční se nám za vyšší cenu podařilo prodat zmíněné dvě ordinace, ovšem proto, že ty jsme sami dokončili a kolaudovali jako ordinace. Nejsme developery, nechtěli jsme byty dokončovat, a tak jsme se rozhodli pro tohle řešení.,“ vysvětlil dále Petr Dajbych.

Podnikatel dále uvedl, že se jeho firma často účastní výběrových řízení na státní zakázky a proto chce mít prověrku od Národního bezpečnostního úřadu. „Jednu jsme získali už dříve, pak jsme požádali o její obnovení. Kvůli tomu Národní bezpečnostní úřad detailně prohlížel naše firemní i privátní účetnictví, včetně údajů o prodeji bytů v Plzni na Borech, tedy i o prodeji bytu panu Chovancovi. Novou prověrku jsme letos získali, neboli NBÚ nenašel žádné nesrovnalosti. Prodáváme automobily kvalitních značek od roku 1995. O státní zakázky jsme začali soutěžit již v roce 1999. Často jsme uspěli, protože nabízíme hodnotné vozy a výborný servis a dokážeme připravit i speciální vozy na míru,“ dodal Petr Dajbych.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 20.07.2016 10:15, Reagovat

Ono se nakonec ještě uvidí, kdo lže - zatím to vypadá, že za kratší konec provazu tahají Dajbych s Chovancem, protože byt byl dle webového archívu skutečně nabízen za 6 mega. Ten rozdíl 3 mega tedy musel být úplatkem pro Chovance za přiklepnutí státní zakázky. Asi už nebude tak křišťálově čistý jako Standa Gross :)

Muf 19.07.2016 21:02, Reagovat

Petr Dajbych: Za žádný byt jsme nedostali víc, než od ministra Milana Chovance......lze to chápat tak, že všichni zaplatili míň? Pokud ano, pak je toto veřejné přiznání, že prodávající napálil kupujícího. Budiž panu ministru uklidněním, že není první a ani poslední, kdo takhle dopadl.

Toby 18.07.2016 22:30, Reagovat

Cenu neurčují zbožná přání, ale trh. Když jsme poslední byt, sice o něco menší, ale už zcela dokončený a vybavený, letos zaručili za hypotéku, odhadla banka jeho hodnotu na 3,5 milionu..........., jak jednoduché usvědčit sám sebe. Už někdo viděl banku, která by dala plnou cenu? Samozřejmě, že si nechá pěkný \\\"cenový polštář\\\" na případný prodej.

Muf 18.07.2016 20:41, Reagovat

Jj. jako okvětí bílé lilie......a snad právě pro tuto poctivost sebralo zastoupení Toyoty v České republice, panu Dajbychovi, možnost prodávat tyto kvalitní vozy. ;-)

Ruda 18.07.2016 21:01, Reagovat

O to prisel protoze porusoval dealerskou smlouvu prevazne reexporty, ktere jsou zakazane.
Laicky receno, smelil a podvadel.

KAB 20.07.2016 06:47, Reagovat

Tak aspoň víme, kdo za Chovancem stojí a co za špínu tam nahoře je. Ale lidi je budou volit stejně a oni to ví a jsou proto v klidu, protože občané u voleb nepřemýšlí a volí impulzivně podle aktuálních keců a obrázků u silnic, ne dle svých zájmů, což by mělo být základem demokracie.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.