Plzeň chystá ve spolupráci s PMDP bonusy pro držitele Plzeňské karty z řad školáků

Plzeň chystá ve spolupráci s PMDP bonusy pro držitele Plzeňské karty z řad školáků | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lenka ŠtrosováLenka Štrosová

Lékařka

Více

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Václav PetrusVáclav Petrus

Starosta Švihova

Více

Plzeň chystá ve spolupráci s PMDP bonusy pro držitele Plzeňské karty z řad školáků

Plzeň, 18.07.2016, aktualizováno 11:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zvýhodnit držitele Plzeňské karty z řad školáků plánuje město Plzeň. Nově nyní poskytne slevu dětem do 15 let, které se přihlásí do některého z kroužků nabízených městským volnočasovým Domem digitálních dovedností a jeho Centrem robotiky. Podmínkou uznání slevy ve výši 15 procent z ceny kroužku je předložení Plzeňské karty daného dítěte. Další možnosti využití karty radnice připravuje, například od září spustí pilotní projekt v prvních třídách 33. základní školy.

„Rozšiřování nabídky služeb Plzeňské karty bude postupné, v současné době se bavíme o několika projektech. Jeden z prvních bonusů, tedy sleva na kroužky, se týká dětí a mladých lidí. Karta by ale mohla nabídnout víc možností i seniorům a dalším skupinám občanů,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Sleva nabízená Domem digitálních dovedností a jeho Centrem robotiky se týká více než dvou desítek kurzů, jimiž ročně projde několik stovek dětí. „Největší zájem zaznamenáváme o kroužky a kurzy robotiky, programování a grafiky. Nabídku na slevu jsme spustili před pár dny. Zatímco dříve rodiče přihlašovali dítě zpravidla na jeden kroužek, nyní zaznamenáváme zájem o více kroužků najednou pro jedno dítě,“ přiblížila Iveta Hrotková, vedoucí Úseku volného času a vzdělávání Správy informačních technologií města Plzně, které volnočasová vzdělávací centra provozuje.

Město chystá i další využití Plzeňské karty. Od září spustí pilotní projekt na 33. základní škole, kde děti v prvních třídách dostanou Plzeňskou kartu ve formě přívěšku zdarma. Ve škole ji budou využívat v rámci stravovacího systému. „Pokud se pilotní projekt osvědčí, rádi bychom od následujícího školního roku vybavili Plzeňskou kartou každého prvňáčka,“ říká Michal Kraus, předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.

„V současné době už je stravovací systém na všech školách sjednocen a umí pracovat s Plzeňskou kartou,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně. Kromě stravování plánuje město rozšířit využití Plzeňské karty ve školách například o tiskové služby a další oblasti. Na školách v Plzni až dosud ve většině případů děti využívaly pro zajišťování obědů plastovou kartu vydanou přímo za tímto účelem. Forma přívěšku Plzeňské karty byla zvolena proto, aby ji mohli dát žáci na klíče a eliminoval se tak počet ztrát.

Prostor pro využívání Plzeňské karty a rozšiřování jejích služeb by se podle primátora mohl najít i v v souvislosti s projekty, které by chtěla západočeská metropole realizovat v rámci konceptu Chytré město. Uplatnění by tak mohla karta mít například v oblasti systému parkování.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.