Jiří Pospíšil: Návrh Evropské komise by v podmínkách ČR znamenal zákaz asi 40 tisíc legálně držených zbraní

Jiří Pospíšil: Návrh Evropské komise by v podmínkách ČR znamenal zákaz asi 40 tisíc legálně držených zbraní | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alexandra NágrováAlexandra Nágrová

Zastupitelka PK, starostka obce Hvozd

Více

Martin PotůčekMartin Potůček

Programátor

Více

Zdeněk MádrZdeněk Mádr

Místostarosta MO Plzeň 4

Více

Jiří Pospíšil: Návrh Evropské komise by v podmínkách ČR znamenal zákaz asi 40 tisíc legálně držených zbraní

Plzeň, 14.07.2016, aktualizováno 10:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vlivný výbor Evropského parlamentu pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele v řadě bodů odmítl původní návrh Evropské komise na směrnici, která zpřísňuje podmínky držení střelných zbraní. Proti návrhu, s jehož kompromisní podobou souhlasily už před měsícem členské země unie, se v České republice a některých dalších státech EU zdvihl silný odpor. Proti návrhu v Bruselu aktivně vystupoval také plzeňský europoslanec Jiří Pospíšil (BEZPP). Pod vlivem loňských teroristických útoků v Paříži se Komise rozhodla zpřísnit podmínky pro legální nabývání a držení zbraní. Tlak na přísnější regulaci se ještě zvýšil po březnových teroristických útocích v Bruselu.

„Návrh Komise byl bohužel unáhlený, nebyl opřen o dopadovou studii a místo potírání nelegálního trhu se zbraněmi si vzal na mušku legální držitele zbraní. Jako takový se proto zcela přirozeně setkal s odporem veřejnosti v mnoha členských státech, zejména těch se silnou tradicí myslivosti a sportovní střelby,“ uvádí k tomu europoslanec Jiří Pospíšil s tím, že návrh směrnice vyvolal bouřlivou diskusi i v Evropském parlamentu.

Podle názoru Jiřího Pospíšila se Komise měla zaměřit na změny, které skutečně zvýší bezpečnost v EU, jako jsou společná pravidla pro značení zbraní, jejich uchovávání, znehodnocování a výměnu informací. „Místo boje proti terorismu však Komise zašla zbytečně daleko a nepřípustným způsobem zasáhla do práv legálních držitelů zbraní, kteří si je opatřili za účelem ochrany života, zdraví a majetku nebo je užívají ke svým zálibám jako je myslivost či sportovní střelba,“ uvedl Jiří Pospíšil. „Osobně jsem předložil několik pozměňovacích návrhů, které se pokouší vrátit návrh k tomu, co potřebujeme opravdu řešit, tedy značení zbraní či výměnu informací,“ vyjádřil svůj názor plzeňský europoslanec.

„Znění návrhu, které se chystal schválit výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, by v podmínkách ČR znamenal zákaz asi 40 tisíc legálně držených zbraní a právní nejistotu pro legální držitele asi 400 tisíc zbraní. Vzhledem k tomu, že zachování práv všech majitelů legálně držených zbraní je pro mě nepřekročitelnou hranicí, hlasoval jsem proti návrhu směrnice jako celku,“ vysvětlil své stanovisko poslanec Jiří Pospíšil.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kaufman 14.07.2016 22:24, Reagovat

Tenhle prevít kvůli prezidentské kandidatuře klidně zaprodá i svou duši. Pamatuji si ho ze základky a byl to snad největší zmetek, kterého jsem v životě poznal. Práskač, lhář a mamánek.

Vosí Hnízdo 14.07.2016 20:25, Reagovat

Hergot, on nám pan Pospíšil snad začal rebelovat. To je \"troufalost\" se postavit jedinému svatému slovu z Bruselu. Možná to ale dělá aby se neřeklo a aby se zase trochu zviditelnil. Podstatné je co tady pohnojil ve formě nového Občanského zákoníku a zametení kauzy Plzeňských práv a to mu lotrovi zapomenout nesmíme. A možná by se něco mohlo napsat i o jeho rodičích. Za socialismu to prý byli notoričtí udavači, alespoň toho byla plná plzeňská ODS svého času. MOžná i proto byl oblíbenec kmotra Jurečka, jehož tatík - vysoký důstojník ČSLA si na minulý režim jistě také nestěžoval a v tom duchu vychovával i synka. Po převratu pak byli s tatíčkem u lizu a ukradli co se dalo. NOjo, no, vrána k vráně...však to znáte!

Muf 14.07.2016 19:12, Reagovat

Foto jak z tabla Rychlých šípů. Mirek Dušín by sto péro záviděl, snad jen to bezpp je, jak u psa pouliční směs. Voříšcí mně snad prominou.

xxx 14.07.2016 19:02, Reagovat

co je to za černobílou fotku alias Mirek Dušín? navíc sto let starej a hubenej..Pět let sem nic nenapsal a najednou jde zase do voleb tak začíná Jirka, taky prezidentskej kandidát oslňovat ha,ha..zase se nechte nachytat, ještě pžijde s Medou

Josef 18.07.2016 16:20, Reagovat

Všechny výše uvedené reakce a názory pramení ze závisti a vlastní neschopnosti prostých čecháčků.
Nezadavte se žlučí! Asi tak.

KAB 20.07.2016 06:43, Reagovat

Prostý čecháček je stokrát víc než tahle špína. Vím od lidí z FPR, že jeho prvním krokem ve funkci děkana bylo zavedení statisícových odměn pro sebe a své spolupachatele a to každý měsíc. Zatímco i tomu nejposlednějšímu čecháčkovi bych ruku podal, tomuhle tedy rozhodně ne - a udivuje mě, že jsou lidé schopni si zvolit takovou špínu.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.