Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat

Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,51%
Spokojený48,87%
Zklamaný20,30%
Zdrcený12,03%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 133

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Jan ŠašekJan Šašek

předseda Kontrolního výboru ZPK, zastupitel PK, místopředseda RS ODS Plzeňského kraje

Více

Jan LátkaJan Látka

manažer

Více

Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat

Plzeň, 14.07.2016, aktualizováno 09:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Západočeská metropole otevře svůj Olympijský park Plzeň slavnostním programem 5. srpna. Při zahájení se představí sportovní kluby, brazilská show a nebude chybět ohňostroj, který odstartuje přímý přenos zahajovacího ceremoniálu z brazilského Rio de Janeiro. Park vznikne v přední části areálu za OC Plzeň Plaza nazvané Fan zóna. Tam mohou návštěvníci na velkoplošné obrazovce po celou dobu konání olympiády sledovat olympijské dění a fandit českým sportovcům. Naopak sekce za řekou Mží nabídne rodinný program a možnost zasportovat si v 11 sektorech rozdělených do 60 sportovních odvětví. Nebude chybět wakeboardová dráha s překážkou, jízda na koních, streetbalová aréna, akrobatické trampolíny s možností výskoku až osm metrů a další.

„Olympijský park Plzeň je naším dosud největším sportovním projektem. I vzhledem k tomu, že do něj bude vstup zdarma, předpokládáme návštěvnost za 17 dnů konání olympiády kolem 80 tisíc lidí. Oslovit se snažíme nejen Plzeňany, ale i další obyvatele regionu a ostatních krajů,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle Michala Dvořáka (OPAT), radního pro oblast sportu, bude Fan zóna otevřena od 16.00 do druhé hodiny ranní. V prostoru za řekou se bude sportovat od 16.00 do 22 hodin. „Mám velkou radost z obrovské nabídky sportovišť, kterou se nám podařilo zajistit. S olympijskými sporty, ale i neolympijskými seznámí návštěvníky 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se především na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido,“ přiblížil Michal Dvořák.

Lahůdkou bude vodní sektor na řece Mži, který poskytne zázemí pro wakeboarding, vodní neolympijský sport, jenž vznikl jako kombinace vodního lyžování a technik surfingu. „Tato lokalita nabídne i nácvik vodního slalomu v kajaku i kánoi, možnost vyzkoušení rodeo kajaku spolu s exhibicí závodníků, která je v plánu 6. a 7. srpna, dále paddelboardy a pro rodiny s dětmi velké rafty pro projížďku na vodě v klidnější části,“ přiblížil manažer olympijského parku Petr Hanzlík.

V nabídce je dále také pumptrack, určený pro trénink jízdy na kole v terénu, slackline highline neboli provazochodectví v korunách stromů i cvičné nízké line, boxerský ring a další. Organizátoři mysleli i na handicapované, pro něž připravili sportoviště v zadní části za řekou, čeká je střelba z laserové pistole spolu s handbikem a paralukostřelbou.

Připraven je i projekt Vstávej s Olympijským parkem Plzeň, kdy si může široká veřejnost zdarma pod vedením odborných lektorů každý den zacvičit ve dvou 50 minutových blocích, a to ve všední dny od 7.00 a od 8.00 hodin, o víkendu od 8.00 a od 9.00 hodin.

„Na celou dobu je připraven bohatý doprovodný program plný muziky, divadla, filmu, žonglování nebo tance, ale také autogramiád známých sportovců a tematických soutěží,“ uvedla Jana Komišová z magistrátního odboru prezentace a marketingu. V olympijském parku bude zajištěno celodenní občerstvení. Například u Fan zóny vznikne relaxační zóna s plážovým barem s brazilskou muzikou i odpočinkovým místem s lehátky.

Ve všední dny v období od 8. do 19. srpna budou fungovat také příměstské tábory a sportovní kempy. Připraveny jsou ve vybraných plzeňských školách a sportovištích. Rodiče zaplatí za pětidenní pobyt pro jedno dítě částku ve výši 1800 korun včetně stravy. Do táborů a kempů je stále možnost podání přihlášek na www.sport.plzen.eu.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

gUcYtN 14.07.2016 10:42, Reagovat

Je pravda, ze za tohle setkani vyhodi mesto 12 milionu?

Asi je zapotrebi vytahnout z kasicky obcanu opet penize na volby Patriotu !!!

dvorki 14.07.2016 22:26, Reagovat

Pořád lepší, než do nesmyslných oprav komunikací.

Yh9dTA 14.07.2016 19:17, Reagovat

Potrati ani neumí rozeslat volební leták bez chyb - a s odkazem na nefunkční web - volit je může pouze úplný .....

Otupělý 14.07.2016 15:20, Reagovat

Pane Vostrý,že Vás ty kecy baví pořád psát.

Jan 14.07.2016 23:54, Reagovat

Patrioti jako 2 linie socanu jsou jen banda parchantu.
Tunelari, podrazaci a prospechari z ODS jako Michalek, Rosh a Marena, kteri se i na kraji sprahnou se socdem - Z tech nikdy nic dobreho nevzeslo.
A pan vyse ma pravdu. Na web 2 roky nesahli, to jen az potlaci stbaka Chaloupka do senatu, tak daji upgrade pro blbe volice.
Doufam,ze stejne jako minule neprelezou 8% a budou se pomalu a jiste poklonkovat do p....e.

Otupělý 15.07.2016 11:49, Reagovat

Doufej dál...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.