Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat

Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ProkůpekVáclav Prokůpek

Sportovní reportér a manager‏

Více

Marcela KrejsováMarcela Krejsová

Zastupitelka PK

Více

Věra BurdováVěra Burdová

Učitelka

Více

Plzeň chystá za Plazou velkolepý olympijský park, bude se fandit i sportovat

Plzeň, 14.07.2016, aktualizováno 09:54 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Západočeská metropole otevře svůj Olympijský park Plzeň slavnostním programem 5. srpna. Při zahájení se představí sportovní kluby, brazilská show a nebude chybět ohňostroj, který odstartuje přímý přenos zahajovacího ceremoniálu z brazilského Rio de Janeiro. Park vznikne v přední části areálu za OC Plzeň Plaza nazvané Fan zóna. Tam mohou návštěvníci na velkoplošné obrazovce po celou dobu konání olympiády sledovat olympijské dění a fandit českým sportovcům. Naopak sekce za řekou Mží nabídne rodinný program a možnost zasportovat si v 11 sektorech rozdělených do 60 sportovních odvětví. Nebude chybět wakeboardová dráha s překážkou, jízda na koních, streetbalová aréna, akrobatické trampolíny s možností výskoku až osm metrů a další.

„Olympijský park Plzeň je naším dosud největším sportovním projektem. I vzhledem k tomu, že do něj bude vstup zdarma, předpokládáme návštěvnost za 17 dnů konání olympiády kolem 80 tisíc lidí. Oslovit se snažíme nejen Plzeňany, ale i další obyvatele regionu a ostatních krajů,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle Michala Dvořáka (OPAT), radního pro oblast sportu, bude Fan zóna otevřena od 16.00 do druhé hodiny ranní. V prostoru za řekou se bude sportovat od 16.00 do 22 hodin. „Mám velkou radost z obrovské nabídky sportovišť, kterou se nám podařilo zajistit. S olympijskými sporty, ale i neolympijskými seznámí návštěvníky 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se především na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido,“ přiblížil Michal Dvořák.

Lahůdkou bude vodní sektor na řece Mži, který poskytne zázemí pro wakeboarding, vodní neolympijský sport, jenž vznikl jako kombinace vodního lyžování a technik surfingu. „Tato lokalita nabídne i nácvik vodního slalomu v kajaku i kánoi, možnost vyzkoušení rodeo kajaku spolu s exhibicí závodníků, která je v plánu 6. a 7. srpna, dále paddelboardy a pro rodiny s dětmi velké rafty pro projížďku na vodě v klidnější části,“ přiblížil manažer olympijského parku Petr Hanzlík.

V nabídce je dále také pumptrack, určený pro trénink jízdy na kole v terénu, slackline highline neboli provazochodectví v korunách stromů i cvičné nízké line, boxerský ring a další. Organizátoři mysleli i na handicapované, pro něž připravili sportoviště v zadní části za řekou, čeká je střelba z laserové pistole spolu s handbikem a paralukostřelbou.

Připraven je i projekt Vstávej s Olympijským parkem Plzeň, kdy si může široká veřejnost zdarma pod vedením odborných lektorů každý den zacvičit ve dvou 50 minutových blocích, a to ve všední dny od 7.00 a od 8.00 hodin, o víkendu od 8.00 a od 9.00 hodin.

„Na celou dobu je připraven bohatý doprovodný program plný muziky, divadla, filmu, žonglování nebo tance, ale také autogramiád známých sportovců a tematických soutěží,“ uvedla Jana Komišová z magistrátního odboru prezentace a marketingu. V olympijském parku bude zajištěno celodenní občerstvení. Například u Fan zóny vznikne relaxační zóna s plážovým barem s brazilskou muzikou i odpočinkovým místem s lehátky.

Ve všední dny v období od 8. do 19. srpna budou fungovat také příměstské tábory a sportovní kempy. Připraveny jsou ve vybraných plzeňských školách a sportovištích. Rodiče zaplatí za pětidenní pobyt pro jedno dítě částku ve výši 1800 korun včetně stravy. Do táborů a kempů je stále možnost podání přihlášek na www.sport.plzen.eu.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

gUcYtN 14.07.2016 10:42, Reagovat

Je pravda, ze za tohle setkani vyhodi mesto 12 milionu?

Asi je zapotrebi vytahnout z kasicky obcanu opet penize na volby Patriotu !!!

dvorki 14.07.2016 22:26, Reagovat

Pořád lepší, než do nesmyslných oprav komunikací.

Yh9dTA 14.07.2016 19:17, Reagovat

Potrati ani neumí rozeslat volební leták bez chyb - a s odkazem na nefunkční web - volit je může pouze úplný .....

Otupělý 14.07.2016 15:20, Reagovat

Pane Vostrý,že Vás ty kecy baví pořád psát.

Jan 14.07.2016 23:54, Reagovat

Patrioti jako 2 linie socanu jsou jen banda parchantu.
Tunelari, podrazaci a prospechari z ODS jako Michalek, Rosh a Marena, kteri se i na kraji sprahnou se socdem - Z tech nikdy nic dobreho nevzeslo.
A pan vyse ma pravdu. Na web 2 roky nesahli, to jen az potlaci stbaka Chaloupka do senatu, tak daji upgrade pro blbe volice.
Doufam,ze stejne jako minule neprelezou 8% a budou se pomalu a jiste poklonkovat do p....e.

Otupělý 15.07.2016 11:49, Reagovat

Doufej dál...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.