Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel

Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HahnerJiří Hahner

Starosta Strašic

Více

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Pavel ČížekPavel Čížek

Starosta Spáleného Poříčí, předseda STAN, zastupitel PK

Více

Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel

Plzeň, 12.07.2016, aktualizováno 11:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji opět klesla ke konci června o jednu desetinu procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo rekordních 3,7 procenta obyvatel regionu. K 30. 6. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 031 uchazečů o zaměstnání, což je o 353 méně, než na konci května. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 975 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v úterý server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během června 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2048 uchazečů o zaměstnání, což je o 40 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2401 uchazečů, tedy o 516 méně než v květnu. Do nového zaměstnání naopak v červnu nastoupilo 1440 osob, což je o 506 méně než v květnu. Bez umístění jsme vyřadili 961 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu červnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8365 žen, což představuje přesně 55,7 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2937 osob se zdravotním postižením, tedy 19,5 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v červnu celkem 4088 uchazečů o zaměstnání, tedy 27,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,2 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla míra nezaměstnanosti o jednu desetinu. Rovněž o jednu desetinu na 3,3 procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,9 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti rovná čtyři procenta a od minulého měsíce klesla o jednu desetinu. Na Klatovsku je 3,5 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost také o jednu desetinu procenta. Stejně se snížila míra nezaměstnanosti klesla také v Plzni, kde její hodnota činí 3,6 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala nezaměstnanost v červnu na stejných hodnotách jako v předchozím měsíci, tedy 3,5 procenta. Plzeňský kraj rovněž i červnu kraloval celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti, zatímco se Praha se tentokrát propadla z druhého na čtvrté místo s mírou nezaměstnanosti 3,8 procenta. Nepatrně lépe si vedl Královéhradecký kraj a také Pardubický kraj na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,3 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,2 procenta.

K poslednímu červnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 602 volných pracovních míst, což je o 797 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 1080 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3221 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

„Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti působící v energetice, která se chystá z důvodu dlouhodobého a pokračujícího poklesu zakázek v důsledku celosvětového útlumu energetického trhu v následujících měsících propustit přes tři desítky zaměstnanců a to napříč všemi profesemi,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.