Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel

Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel KupilíkKarel Kupilík

technický pracovník

Více

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

František PodlipskýFrantišek Podlipský

Zastupitel PK

Více

Plzeňský kraj měl i v červnu nejnižší míru nezaměstnanosti v rámci celé ČR, bez práce je jen 3,7 procenta obyvatel

Plzeň, 12.07.2016, aktualizováno 11:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji opět klesla ke konci června o jednu desetinu procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo rekordních 3,7 procenta obyvatel regionu. K 30. 6. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 031 uchazečů o zaměstnání, což je o 353 méně, než na konci května. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 13 975 dosažitelných uchazečů o práci, informoval v úterý server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během června 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2048 uchazečů o zaměstnání, což je o 40 osob více než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2401 uchazečů, tedy o 516 méně než v květnu. Do nového zaměstnání naopak v červnu nastoupilo 1440 osob, což je o 506 méně než v květnu. Bez umístění jsme vyřadili 961 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu červnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8365 žen, což představuje přesně 55,7 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2937 osob se zdravotním postižením, tedy 19,5 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v červnu celkem 4088 uchazečů o zaměstnání, tedy 27,2 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,2 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla míra nezaměstnanosti o jednu desetinu. Rovněž o jednu desetinu na 3,3 procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 4,9 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,2 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti rovná čtyři procenta a od minulého měsíce klesla o jednu desetinu. Na Klatovsku je 3,5 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost také o jednu desetinu procenta. Stejně se snížila míra nezaměstnanosti klesla také v Plzni, kde její hodnota činí 3,6 procenta.

Na severním Plzeňsku zůstala nezaměstnanost v červnu na stejných hodnotách jako v předchozím měsíci, tedy 3,5 procenta. Plzeňský kraj rovněž i červnu kraloval celorepublikovému žebříčku zaměstnanosti, zatímco se Praha se tentokrát propadla z druhého na čtvrté místo s mírou nezaměstnanosti 3,8 procenta. Nepatrně lépe si vedl Královéhradecký kraj a také Pardubický kraj na třetím místě. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,3 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,2 procenta.

K poslednímu červnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 11 602 volných pracovních míst, což je o 797 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 1080 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3221 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

„Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti působící v energetice, která se chystá z důvodu dlouhodobého a pokračujícího poklesu zakázek v důsledku celosvětového útlumu energetického trhu v následujících měsících propustit přes tři desítky zaměstnanců a to napříč všemi profesemi,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.