Radní Plzně schválili dotační programy v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy, připraveno je 3,63 milionu korun

Radní Plzně schválili dotační programy v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy, připraveno je 3,63 milionu korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hana MerhoutováHana Merhoutová

důchodkyně, zastupitelka OZ Líně

Více

Vladimír ŠmolíkVladimír Šmolík

Více

Michal DrabíkMichal Drabík

Invalidní důchodce

Více

Radní Plzně schválili dotační programy v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy, připraveno je 3,63 milionu korun

Plzeň, 11.07.2016, aktualizováno 15:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy pro rok 2017 schválili radní města Plzně. Podpořit chtějí primární prevenci rizikového chování, tělovýchovné činnosti, aktivity k technickému vzdělávání a volnočasové aktivity dětí a mládeže. Celková částka, kterou je město připraveno uvolnit z rozpočtu magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy, je 3,63 milionu korun.

„Cílem prvního dotačního programu na podporu primární prevence rizikového chování je podpora předcházení takového chování ve školách, které zajišťují povinnou školní docházku na území města Plzně. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků činí 500 tisíc korun, maximální výše dotace v jednotlivém případě je 50 tisíc korun,“ přiblížila Eva Herinková (ČSSD), náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí. Prostředky lze využít na zajištění besed a projektů pro žáky k problematice rizikového chování, zajištění seminářů pro pedagogy nebo pro specifické programy primární prevence neziskových organizací.

Tělovýchovné aktivity v roce 2017 podporuje druhý dotační program, kde se rozdělí 500 tisíc korun přihlášeným subjektům, výše jednotlivé dotace bude i v tomto případě maximálně 50 tisíc korun. Cílem programu je aktivně zapojit základní školy do podpory tělovýchovných a pohybových aktivit žáků, vzbudit v nich zájem o pravidelnou sportovní činnost, motivovat je k volnočasovému sportu a aktivnímu přístupu k životu. Školy mohou finanční prostředky použít na pořádání tělovýchovných a sportovních akcí, olympiád, nebo na činnost sportovních kroužků.

Na vybavení školních dílen a učeben, na materiál, případně na dopravu a vstupné při technicky zaměřených exkurzích přispěje další dotační program zaměřený na podporu aktivit k technickému vzdělávání. Podporu mohou získat akce základních škol připravené ve spolupráci se středními školami na území města Plzně. Cílem je navázat na tradici průmyslové výroby v západočeské metropoli a zvýšit zájem žáků o technické obory, motivovat je ke studiu řemeslných oborů. „Předpokládaný celkový objem finančních prostředků činí 1,2 milionu korun, maximální výše dotace v jednotlivém případě je 100 tisíc korun,“ vysvětlila Eva Herinková.

Na celoroční projekty i jednorázové akce mohou subjekty žádat o dotaci ze čtvrtého programu na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže. Jeho cílem je poskytnout pomoc s realizací volnočasových vzdělávacích a výchovných projektů jako základní prevence rizikového chování. Připraveno je 1,43 milionu korun, maximální výše dotace v jednotlivém případě je 200 tisíc.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.