Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení

Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš JílekTomáš Jílek

Místopředseda krajské organizace TOP09

Více

Jiří DraxalJiří Draxal

Jednatel společnosti

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení

Plzeň, 08.07.2016, aktualizováno 10:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pronájem několika městských bytů v Plzni v návaznosti na koncepci sociálního a dostupného bydlení na roky 2016 – 2020 schválili radní města. Byty se využijí pro lidi z dětských domovů při jejich startu do života, pro chráněné bydlení i pro integraci zdravotně handicapovaných do běžné komunity. Konkrétně se jedná o prostory na adrese Sedláčkova 25, Klatovská 26 a Revoluční 20.

„V případě Sedláčkovy ulice 25 pronajmeme byt o velikosti 120 metrů čtverečních obecně prospěšné společnosti yourchance, která jej plánuje využít pro projekt Začni správně. Ten je určen mladým lidem z dětských domovů při jejich startu do života. Smlouva bude postavena tak, že yourchance bude mít možnost uzavírat podnájemní smlouvy výhradně pro mladé lidi z dětských domovů,“ vysvětlil radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Radní schválili také nájem dvou bytů na Klatovské třídě 26, a to pro státní příspěvkovou organizaci Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch. Byty o rozloze každý 140 metrů čtverečních bude organizace využívat pro sociální službu chráněné bydlení. V každém bytě budou bydlet tři uživatelé. I v tomto případě bude mít organizace možnost uzavírat podnájemní smlouvy výhradně s uživateli uvedené sociální služby.

Další z bytů, v Revoluční ulici 20, město poskytne dvěma osobám se zdravotním postižením, jež v současné době bydlí v chráněném bydlení Ledovec v Koperníkově ulici. Uzavření nájemní smlouvy k tomuto bytu o ploše necelých 53 metrů čtverečních přispěje ke zkvalitnění jejich života a také k jejich integraci do běžné komunity.

Zmíněná koncepce sociálního a dostupného bydlení analyzuje situaci v oblasti bydlení v Plzni směrem k osobám, jež nemohou za tržních podmínek získat standardní nájemní bydlení. Dále navrhuje opatření, jak problematiku řešit. Koncepce navrhuje zvyšování kapacity bytů zvláštního určení, i bytů bezbariérových, posílení chráněného bydlení, počítá se vznikem systému prostupného bydlení, posílením kamerového systému a dalšími opatřeními, z nichž řadu již město realizuje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.