Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení

Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,11%
Spokojený48,91%
Zklamaný19,71%
Zdrcený11,68%
Šokovaný14,60%

Celkový počet hlasů: 137

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav ČervenýVáclav Červený

Více

Jan KadlecJan Kadlec

vedoucí Pozemkového fondu – OP Domažlice

Více

Vítězslav BrodyVítězslav Brody

Podnikatel

Více

Radní Plzně schválili pronájem bytů ve třech městských domech na sociální bydlení

Plzeň, 08.07.2016, aktualizováno 10:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pronájem několika městských bytů v Plzni v návaznosti na koncepci sociálního a dostupného bydlení na roky 2016 – 2020 schválili radní města. Byty se využijí pro lidi z dětských domovů při jejich startu do života, pro chráněné bydlení i pro integraci zdravotně handicapovaných do běžné komunity. Konkrétně se jedná o prostory na adrese Sedláčkova 25, Klatovská 26 a Revoluční 20.

„V případě Sedláčkovy ulice 25 pronajmeme byt o velikosti 120 metrů čtverečních obecně prospěšné společnosti yourchance, která jej plánuje využít pro projekt Začni správně. Ten je určen mladým lidem z dětských domovů při jejich startu do života. Smlouva bude postavena tak, že yourchance bude mít možnost uzavírat podnájemní smlouvy výhradně pro mladé lidi z dětských domovů,“ vysvětlil radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS).

Radní schválili také nájem dvou bytů na Klatovské třídě 26, a to pro státní příspěvkovou organizaci Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch. Byty o rozloze každý 140 metrů čtverečních bude organizace využívat pro sociální službu chráněné bydlení. V každém bytě budou bydlet tři uživatelé. I v tomto případě bude mít organizace možnost uzavírat podnájemní smlouvy výhradně s uživateli uvedené sociální služby.

Další z bytů, v Revoluční ulici 20, město poskytne dvěma osobám se zdravotním postižením, jež v současné době bydlí v chráněném bydlení Ledovec v Koperníkově ulici. Uzavření nájemní smlouvy k tomuto bytu o ploše necelých 53 metrů čtverečních přispěje ke zkvalitnění jejich života a také k jejich integraci do běžné komunity.

Zmíněná koncepce sociálního a dostupného bydlení analyzuje situaci v oblasti bydlení v Plzni směrem k osobám, jež nemohou za tržních podmínek získat standardní nájemní bydlení. Dále navrhuje opatření, jak problematiku řešit. Koncepce navrhuje zvyšování kapacity bytů zvláštního určení, i bytů bezbariérových, posílení chráněného bydlení, počítá se vznikem systému prostupného bydlení, posílením kamerového systému a dalšími opatřeními, z nichž řadu již město realizuje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.