Zastupitelé Plzně rozhodli podpořit částkou 520 tisíc korun z fondu životního prostředí pět projektů

Zastupitelé Plzně rozhodli podpořit částkou 520 tisíc korun z fondu životního prostředí pět projektů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marie KoderováMarie Koderová

starostka obce Dražeň

Více

Lumír AschenbrennerLumír Aschenbrenner

Senátor, starosta Plzně - Slovan

Více

Martin HyťhaMartin Hyťha

Ekologický aktivista

Více

Zastupitelé Plzně rozhodli podpořit částkou 520 tisíc korun z fondu životního prostředí pět projektů

Plzeň, 30.06.2016, aktualizováno 04.07.2016 08:37 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zastupitelé Plzně rozhodli, že pět projektů ze svého fondu životního prostředí podpoří město Plzeň celkovou částkou přesahující 520 tisíc korun. Podpora poslouží na opravu dětského herního prvku loď v lokalitě Hradiště, dále pak na sadové úpravy u Domu služeb ve Lhotě, na projekt výsadby bukové aleje v Liticích. Finance na dva své projekty získají i dvě mateřské školy, a sice 24. a 38. mateřská škola. Informoval o tom náměstek primátora pro oblast životního prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Nejvyšší částku, 250 tisíc korun, získá na úhradu projektu dětského herního prvku loď v Hradišti pro Městský obvod Plzeň 2 – Slovany. Součástí projektu je odstranění stávajícího nevyhovujícího herního prvku včetně kotvících bloků a základů, prohloubení dopadové plochy a instalace nové herní sestavy.

Částku 37 tisíc korun získá na svůj projekt sadových úprav u Domu služeb Městský obvod Plzeň 10 – Lhota. „V roce 2015 začala další etapa projektu týkající se zlepšení prostředí okolo objektu. Zdemolovala se nevyužívaná budova, místo které vznikl nový prostor. Projekt zahrnuje vysazení stromů, keřů, květin a dále zakoupení dětského herního prvku domečku do zahrady u Domu služeb,“ uvedl náměstek primátora Petr Náhlík.

Podporu získal i projekt nazvaný Buková alej – Plzeň – Litice Městského obvodu Plzeň 6 – Litice. Zahrnuje výsadbu zeleně v prostoru Budilova náměstí, která doplní stávající vzrostlé 50 až 70 let staré stromy. „Některé z nich bude nutné odstranit z důvodu jejich usychání. Další část projektu se týká výsadby stromů v ulici Veveří, kde bude doplněna stávající alej,“ vysvětlil Petr Náhlík. Alej v ulici Veveří rozšíří buky, Budilovo náměstí se osází lípami a sakurou.

Zastupitelstvo podpořilo i dva projekty mateřských škol, 24. mateřská škola využije částku 104 tisíc korun z fondu životního prostředí na záměr nazvaný Oáza informací o přírodě, aneb učíme se v přírodě, 38. mateřská škola získala 50 tisíc korun na projekt nazvaný Oáza uprostřed sídliště – část II. Lesní vesnička.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.