Cena předplatného jízdného v plzeňské MHD mírně podraží o výši inflace, asistenční psi budou jezdit zdarma

Cena předplatného jízdného v plzeňské MHD mírně podraží o výši inflace, asistenční psi budou jezdit zdarma | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Jiří HahnerJiří Hahner

Starosta Strašic

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Cena předplatného jízdného v plzeňské MHD mírně podraží o výši inflace, asistenční psi budou jezdit zdarma

Plzeň, 30.06.2016, aktualizováno 04.07.2016 08:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Úpravy cen jízdného v plzeňské MHD, platné od ledna 2017, schválila ve čtvrtek rada města. Ceny předplatného jízdného se mírně zvednou o výši inflace, tedy o 0,3 procenta. To znamená, že například cena měsíčního předplatného jízdného vzroste o dvě koruny na 448 korun. Rozšíří se nabídka předplacených jízdenek o předplatné jízdné pro přepravu psa, bezplatná bude přeprava nejen vodících, ale i asistenčních psů pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, informoval náměstek primátora pro dopravu Petr Náhlík (KDU-ČSL).

„Valorizace cen přepravy ve veřejné dopravě je přirozenou a logickou reakcí na zvyšování cen vstupů ovlivňující náklady objednatelů veřejné dopravy. Město Plzeň, aby zamezilo „skokovému“ zdražení, které se dříve realizovalo zhruba jednou za čtyři roky, schválilo již loni princip postupné valorizace cen předplatného jízdného. Ten se projevuje mimo jiné tím, že ceny předplatného jízdného téměř kopírují vývoj inflace. Plynule a téměř nepatrně se zvyšuje cena, která je pro cestujícího přátelštější,“ uvedl náměstek Petr Náhlík. Ceny jednotlivého jízdného se budou v Plzni měnit pouze v případě, kdy kumulovaná inflace za několik let dosáhne 10 procent, respektují se tím ekonomické náklady spojené s tiskem bločků jízdenek.

Pro majitele psů, kteří aktivně využívají MHD a pro přepravu psa dnes kupují krátkodobé jízdenky, je stanoven pro přepravu psa nový typ předplatné jízdenky. Doprovod psa bude mít možnost pořídit si předplatné jízdné pro psa za 480 korun. To platí pro občany, kteří mají roční předplatné jízdné. Za 240 korun si mohou předplatné jízdné pro psa pořídit lidé, kteří mají nárok na bezplatnou přepravu. Období platnosti předplatného pro psa je dáno dobou platnosti předplatné jízdenky doprovodu psa, tedy maximálně 365 dní.

Město Plzeň také vychází vstříc zdravotně postiženým občanům a rozšiřuje bezplatnou přepravu pro jednoho psa u osob s průkazem ZTP či ZTP/P. U osoby s průkazem ZTP/P se dosud jednalo o „vodícího psa“ doprovázejícího nevidomé osoby. „Od 1. ledna 2017 budou jako doprovod osoby s průkazem ZTP/P bezplatně přepravování jak vodící, tak asistenční a jiní psi,“ dodal Náhlík.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 04.07.2016 12:51, Reagovat

Kdyby byla pravda, že je to \"přirozenou a logickou reakcí na zvyšování cen vstupů ovlivňující náklady objednatelů veřejné dopravy\", pak by při trvale se snižujících cenách elektřiny posledních 5 let a za poslední více než rok i cenách PHM muselo dojít ke skokovému snížení ceny v MHD.

Takže Náhlík JE LHÁŘ a kdo lže, ten krade a může i zabít. Takže dovedeno do důsledku tohle jste si zvolili: hláře, zloděje a možná i vraha :) Kdyby řekl na rovinu \"chceme si nakrást dokud jsme u koryt než se proberete a vyženete nás\", bylo by to od něj férovější. Ale chtít férovost od lidovce, já jsem naivní :)

San 05.07.2016 16:37, Reagovat

Dej se vyšetřit magore, ty tvoje kecy už jsou trapný (nezastávám se Náhlíka, vůbec ho neznám a je mi ukradenej).

Radim 05.07.2016 23:51, Reagovat

Jen pro zajímavost. Proč si celé vedení PMDP pravidelně zvedá své platy každý rok o cca procent? Jinak pan KAB má pravdu, PHM klesli meziročně o 15 procent a elektřina o 10 procent. Navýšení cen o inflaci je solidní hnus a ještě větší hnus je to, že to podporuje někdo, kdo je zde prý kvůli životnímu prostředí. Navýšení o 0,3 procenta znamená vybrání o cca 2 mil. více. Přitom podnik meziročně musel několik milionů ušetřit. Začínám si hodně nahlas myslet, že PMDP je jeden velký tunel dotovaný městem. Zřejmě si vedení PMDP a někteří zastupitelé včetně s Náhlíkem přichází na pěkné peníze, pač tyhle kroky nelze nijak jinka vysvětlit. Logický postup města za aktuální situace by měl být snížení jízdného, ale to by si zřejmě někdo musel šáhnout na svuj zisk.

KAB 05.07.2016 16:49, Reagovat

Byl by lepší nějaký argument, třeba že cena elektřiny stoupá, byť statistiky jsou opačné - ale to by trouba vašeho formátu dohromady nedal, to je mi jasné, na to jste příliš velký mentální ubožák :(

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.