Plzeň poskytne Sdružení občanů Exodus prostory v Tovární ulici namísto nevyhovujícího objektu Na Cihlářce

Plzeň poskytne Sdružení občanů Exodus prostory v Tovární ulici namísto nevyhovujícího objektu Na Cihlářce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Vlastimil SladkýVlastimil Sladký

technolog obrábění – Kdynium a.s.

Více

Marek ŽeníšekMarek Ženíšek

Poslanec PČR, místopředseda TOP 09, vysokoškolský pedagog, politolog

Více

Plzeň poskytne Sdružení občanů Exodus prostory v Tovární ulici namísto nevyhovujícího objektu Na Cihlářce

Plzeň, 29.06.2016, aktualizováno 16:10 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Přízemní prostory ve svém objektu v Tovární ulici číslo 3 zrekonstruuje město Plzeň a následně je poskytne do dlouhodobého nájmu Sdružení občanů Exodus. To využije zázemí o rozloze zhruba 140 metrů čtverečních pro své klienty sociálně terapeutických dílen. Přípravy rekonstrukce nyní začínají a potrvají šest až osm měsíců. Do té doby mohou klienti sdružení využít volné městské prostory v objektu Krašovská 30. Na tomto řešení se dohodl radní pro oblast správy městských nemovitostí David Šlouf (ODS) s vedením Sdružení občanů Exodus, jeho klienty a jejich zákonnými zástupci.

„Město musí mít společenskou odpovědnost. Snažíme se tímto krokem vyjít vstříc požadavkům Sdružení občanů Exodus, které poskytuje sociální služby osobám se zdravotním postižením z Plzeňska. Objekt v Tovární ulici bude z hlediska přístupu i velikosti ideální, k dispozici ho dostanou plně zrekonstruovaný, nájem bude dlouhodobý,“ řekl David Šlouf.

Sdružení občanů Exodus původně využívalo prostory v Hlavanově ulici 12. Protože zastupitelstvo města loni v září rozhodlo o prodeji nerentabilního domu, začala jednání se sdružením o náhradním zázemí. „Nabídli jsme tři až čtyři nebytové prostory, z nich si sdružení vybralo objekt Na Cihlářce 19. Žádost o tento prostor projednaly orgány města, v dubnu 2016 jsme tam po dohodě s vedením sdružení opravili střechy, regulace odkouření a zajistil se nový kotel,“ přiblížil David Šlouf.

Do objektu Na Cihlářce se měli klienti přemístit k 1. červenci 2016, vzhledem k tomu, že nový majitel domu v Hlavanově ulici začal v květnu s rekonstrukcí, chtěli stěhování uspíšit. „Při vyjednávání o přesunu se objevily další požadavky na rekonstrukci. I přes ujednání v nájemní smlouvě, kde je napsáno, že nájemce zajistí úpravy prostoru předmětu nájmu komplexně vlastním nákladem, město bylo připraveno provést další požadované úpravy a sdružení pomoci,“ vysvětlil David Šlouf.

Současně se však začali ozývat zaměstnanci sdružení, klienti a jejich zákonní zástupci, že lokalita Na Cihlářce je hůře dostupná, zejména ve vztahu k MHD. Odstartovala proto další jednání. „Velmi vstřícně zareagoval náš magistrátní odbor sociálních služeb, který nabídl prostory v Tovární ulici 3, jež měl v plánu využít k jinému účelu. Prostory jsme okamžitě prověřili a zjistili, že z hlediska přístupu a velikosti jsou naprosto ideální. Sdružení občanů Exodus je dostane do nájmu ihned, jakmile bude provedena rekonstrukce,“ doplnil David Šlouf, který se při úterním setkání klientům Exodu omluvil za komplikace, jimiž si prošli. Až do dokončení rekonstrukce budou mít k dispozici volné prostory v Krašovské 30, poprvé se tam sejdou v pondělí 4. července.

Na rekonstrukci prostor v Tovární ulici se město pokusí získat evropskou dotaci. Náklady včetně stavebního povolení a přípravy projektu odhaduje radnice na maximálně tři miliony korun, cenu by se mohlo podařit snížit díky soutěži. Zrekonstruované zázemí dostane sdružení do nájmu za cenu 250 korun za metr čtvereční za rok, tedy za stejných podmínek, jaké mají ostatní neziskové organizace na nebytové prostory v Plzni. I vzhledem k této výhodné ceně má město většinu svých nebytových prostor obsazených.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.