Plzeňský primátor se potil společně s náměstkem a radním na sportovních trenažérech, zahájili projekt Cesta do Ria

Plzeňský primátor se potil společně s náměstkem a radním na sportovních trenažérech, zahájili projekt Cesta do Ria | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan HrdýMilan Hrdý

Učitel VŠ

Více

Martin LangMartin Lang

Geolog

Více

Karel ŠmejkalKarel Šmejkal

člen komise životního prostředí MěZ Rokycany

Více

Plzeňský primátor se potil společně s náměstkem a radním na sportovních trenažérech, zahájili projekt Cesta do Ria

Plzeň, 28.06.2016, aktualizováno 22:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V nezvyklé roli sportovce se v úterý předvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD), který společně s radním pro sport Michalem Dvořákem (OPAT) a ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem (ČSSD) odstartovali na náměstí Republiky projekt Cesta do Ria. Do sportovního projektu se může zapojit každý obyvatel nebo návštěvník Plzně. Do konce července mohou lidé ujít, uběhnout či na některém z pěti trenažérů ve stanu na náměstí Republiky zdolat libovolný počet metrů či kilometrů a ukrojit tak z 9800 kilometrů, jež dělí Plzeň od brazilského Rio de Janeiro.

Muži z radnice se potí na trenažérech | Autor: Plzen.euMuži z radnice se potí na trenažérech | Autor: Plzen.eu

Za město pomohli první metry z cesty do Ria ukrojit primátor Martin Zrzavecký, který si vyzkoušel běh okolo katedrály sv. Bartoloměje a ve vedru se pořádně zapotil na cyklotrenažéru i na veslařském trenažéru. Radní pro sport, bývalý extraligový hokejista a současný boxer Michal Dvořák je samozřejmě sportovcem tělem i duší a na cyklistickém trenažéru ve stanu na náměstí ujel 42 kilometrů. A rovněž i ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas na trenažérech předvedl, že ani jemu rozhodně není posilovna cizí.

„Chceme tímto podpořit naše sportovce, kteří nás budou reprezentovat na olympiádě v Rio de Janeiru, a současně upozornit na připravovaný Olympijský park Plzeň. V něm se bude po dobu konání olympiády od 5. do 21. srpna přes den sportovat, večer fandit při sledování přenosů,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

Při zahájení Cesty do Ria samozřejmě nemohli chybět ani významní sportovci z regionu. Štafetu si zaběhli nadějní plavci Tereza Polcarová, Dominik Polcar a Nikol Žůrková, atletka Jana Reissová, triatlonista Přemysl Švarc i olympionici z roku 1972 házenkář Vladimír Jarý a hokejista Vladimír Bednář.

Kromě dvou cyklotrenažérů budou mít lidé ke zdolání Cesty doi Ria k dispozici dva eliptické a jeden veslařský trenažér, počítat se jim ale budou také uběhnuté kilometry kolem katedrály, délka okruhu je 300 metrů. Dle libosti také mohou vyběhnout nebo vyjet na kole mimo město, pokud tedy odstartují na náměstí a tam i skončí. Využijí k tomu GPS měření, které dostanou k dispozici. Zapojit do projektu se mohou i handicapovaní na vozíčku.

Na trenažérech mohou lidé urazit tolik kilometrů, kolik každý účastník zvládne, stroje jsou k dispozici denně od 10 do 19 hodin. Jména účastníků Cesty do Ria a počet kilometrů bude město zveřejňovat na www.sport.plzen.eu. Při pokoření více než desetikilometrové vzdálenosti získá účastník namíchaný sportovní nápoj zdarma. „Abychom se do Ria dostali, je nutné denně zvládnout přes 300 kilometrů,“ připomněl triatlonista Přemysl Švarc, šéf štafety.

Výkony lidí zaznamenávají obrazovky a počítače, na trase dlouhé téměř 10 tisíc kilometrů graficky ukrajují zbývající úsek. Ozvučení zajistí aktivní přístup ke kolemjdoucím. Zapojovat se mohou jednotlivci, ale i týmy přátel. Jedenkrát týdně, vždy ve středu v čase od 17.30 do 18.30, je připraven i doprovodný program, jako jsou lekce tance, různá vystoupení a workshopy. První z nich se uskuteční ve středu 29. června, půjde o lekci samby pro veřejnost, vstupné je zdarma. Ve stánku, kde se štafeta koná, lidé také získají informace k Olympijskému parku Plzeň.

Olympijský park Plzeň se otevře ve dnech 5. až 21. srpna v areálu za OC Plzeň Plaza. V prostoru kolem amfiteátru vznikne olympijská fan zóna s velkoplošnou obrazovkou, na které budou lidé sledovat přímé přenosy z brazilského Ria, společně fandit českým sportovcům a sdílet tak atmosféru největší letošní světové sportovní události. Připraven je bohatý doprovodný program, včetně autogramiád sportovců, soutěží, koncertů. Možnost zasportovat si pod vedením odborných lektorů v 11 sektorech rozdělených podle sportovních odvětví bude v prostoru parku za řekou Mží.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.