Zastupitelé diskutovali o novému logu Plzně, starostové městských obvodů se do jeho používání příliš nehrnou

Zastupitelé diskutovali o novému logu Plzně, starostové městských obvodů se do jeho používání příliš nehrnou | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr MoravecPetr Moravec

manažer

Více

Jana ProcházkováJana Procházková

Více

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Zastupitelé diskutovali o novému logu Plzně, starostové městských obvodů se do jeho používání příliš nehrnou

Plzeň, 24.06.2016, aktualizováno 22.07.2016 15:19 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

S novým logem města Plzně se ve čtvrtek poprvé oficiálně seznámili také zastupitelé města na svém jednání. Vznik loga i jeho široké využití prezentoval zástupce společnosti Dynamo design, která novou značku pro město vytvořila. Zastupitelé tak měli možnost vyjádřit se, zda se jim logo líbí, či nikoliv a uvést své připomínky. Následná diskuse ukázala, že logo se příliš nelíbí opozičním zastupitelům z hnutí ANO a z TOP 09 a že nebude úplně jednoduché přesvědčit městské obvody k tomu, aby logo používaly.

Zastupitel Petr Suchý (TOP 09) tvůrcům loga vytýkal, že použili zelenou a žlutou barvu, která je sice v městském znaku, ale rozhodně to nejsou barvy Plzně. „Nerozumím výběru těch barev. Nevím také, proč tam musí být ta dvě slova. Je to nucené, musí se pokaždé hledat nějaké další slovo. Jestli jsme chtěli logo, které tady bude více let, tak diskuse o tom byla slabá,“ uvedl Suchý. Autor loga mu odpověděl, že zelená i žlutá barva je v Plzni vidět doslova na každému kroku, žluté jsou například i tramvaje a proto tyto barvy použili. „Už v zadání bylo jak máme značku uchopit. Plzeň se nechtěla profilovat jen přes jednu věc. Není to jen pivo. Těch aktivit je tady velké množství. Město nabízí spoustu příležitostí, proto vždy ta dvě slova,“ vysvětlil autor, který má na svém kontě například i logo pro Air Bank.

Cena za logo i logomanuál se zdá neúměrná pro zastupitele Bohuslava Radu (ANO). „Co se týká té šipky, tak nemohu akceptovat ten její směr. V Evropě už jsme. Ve Škodě byla šipka, která směřovala doprava. Tedy do světa. Každý píše tu šipku zleva doprava. Nikdy opačně. Jinak variabilita loga je dobrá,“ konstatoval Rada. „Záleží na lidech, jak se jim to bude líbit. Mělo by to proběhnout veřejnou diskusí,“ prohlásil Vlastimil Gola (ANO). Zastupitel David Procházka (ANO) se zase zajímal o to, na jak dlouho se počítá s životností nového loga a kolik bude stát „přebrendování“ městských společností nebo automobilů. Zároveň dodal jako místostarosta centrálního městského obvodu, že zástupci městských obvodů nejsou příliš nadšeni z loga, které by měly používat o obvody.

Náměstek primátora Martina Baxa (ODS) nejprve zdůraznil, že k výbornému výsledku v podobě nového loga dospělo město transparentní cestou. „Ponechme na občanech, jak to logo přijmou. Uvidíme za rok, jestli to budou lidi nosit na tričkách, nebo jak se budou prodávat upomínkové předměty s tím logem. V minulosti jsme měli tři loga. Podle mého názoru má toto nové logo potenciál fungovat i desetiletí díky tomu jak je moderní a variabilní. Rebrending bude postupný. Elektronické věci a tisk hlavičkových papírů bude jednoduchý a levný. Autopark není tak velký, tak to také nebude nic náročného. Může jít o jednotky milionů korun,“ uvedl náměstek Baxa.

Starosta MO Plzeň 4 Michal Chalupný (ČSSD) uvedl, že Doubravka by si chtěla zachovat své logo. „My si to naše logo vybrali společně s občany, kteří ví, že reprezentuje jejich obvod. Nelíbí se mi také, že to logo by mělo být stejné i pro městské organizace. Ty si udělaly v minulosti své vlastní logo a teď ho mají zahodit? Na tričku mi to ale asi neurazí.“ prohlásil Chlupný. „Pokud se používání loga zavede jen na půlce obvodů, nebude to správné. Mělo by to být všude. I když se to všem nemůže líbit. Čas ukáže,“ řekl Petr Suchý. Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) k tomu dodal, že je cílem jednotná komunikace i prezentace a logo by měli přijmout všichni. „Nařizovat to ale nikomu nemůžeme,“ zdůraznil primátor.

Debatu pak zakončil zastupitel Ludvík Rösch (OPAT). „Z loga jsem byl značně rozpačitý. Ale když se podívám na loga jiných měst, tak se mi začíná líbit čím dál více. Myslím si, že obvody budou mít ještě dlouho svá loga, než zjistí, že to jedno je správné a hezké.“

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kasperius 28.06.2016 07:52, Reagovat

Tak tohle se vážení nepovedlo. Bohužel. Město sice spoustu věci zvláda skvěle, ale zde velká bída. Seznam návrhů byl tristní a pokud pan ex-primátor hledá logo na deset let, tak by se tomu také mělo o to více času věnovat. Soutěž měla být mnohem větší rázu a návrhy nám měli ukázat, abychom se k tomu také mohli vyjádřit, my občané Plzně. Pevně doufám, že deset let tady tuhle hrůzu neuvidím.

Odpověď 28.06.2016 10:39, Reagovat

Duševní úroveň pana ex-primátora odpovídá ubohé úrovni městského loga, hrůzostrašných kašen na náměstí i ostudného nového divadla. Deset let tuhle hrůzu Plzeň mít nemusí, pokud vyhraje volby zcela nový politicky nekorektní subjekt a vypíše soutěž na nové logo ve spolupráci s Plzeňany.

Odpověď 2 28.06.2016 10:48, Reagovat

K tomu umělecky zoufalý pomník generála Pattona v podobě rezavé traverzy. Depo by si měli podržet, protože až komunální volby vyhraje zcela někdo nový, tak tyhle baxovy pomníky budou umístěné tam jako odstrašující případ lůzy, která se dostala k moci a řádila v Plzni řadu let jako černá ruka.

Odpověď 3 28.06.2016 20:34, Reagovat

Pan ex-primátor je u korýtka POUZE A JENOM díky komplotu s bandou současného primátora.

Kasperius 28.06.2016 22:03, Reagovat

Baxa je slušný člověk, ale tohle si nemůže obhájit.Já se spoustu kritik nesouhlasim, leč zde si myslím měli dát šanci veřejnosti, aby si vybrala.

pro kasperia 29.06.2016 14:28, Reagovat

Baxa je hlavně PO-SLUŠNÝ, proto byl ke korýtku posazen. Jak říká jeho loutkovodič když mu v noci ve tři řeknu - ať vyskočí z okna, tak to udělá.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.