Hejtmanství ušetřilo nákupem energií na komoditní burze 34 milionů korun

Hejtmanství ušetřilo nákupem energií na komoditní burze 34 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ivo KadlecIvo Kadlec

praktický zubní lékař

Více

Renata ZoubkováRenata Zoubková

Více

Jana VadlejchováJana Vadlejchová

studentka, obchodní zástupkyně

Více

Hejtmanství ušetřilo nákupem energií na komoditní burze 34 milionů korun

Plzeň, 20.06.2016, aktualizováno 15:43 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Letošním nákupem na Českomoravské komoditní burze Kladno snížil Plzeňský kraj náklady na elektřinu a plyn o 30 procent. Zatímco podle současných cen by za dodávky energií zaplatil 111 milionů korun, podle cen vysoutěžených na burze to bude jen 77 milionů korun.

Prostřednictvím své příspěvkové organizace Centrální nákup nakupuje Plzeňský kraj energie na burze už od roku 2011. „Je to nejefektivnější forma realizace veřejné zakázky. Cena energií je tu dlouhodobě nižší, než bychom dosáhli například elektronickou aukcí. Navíc nás to zbavuje administrativy spojené s přípravou veřejné soutěže a s uzavíráním smluvních vztahů s dodavateli,“ uvedl ředitel Centrálního nákupu Jiří Heran. Úspora 34 milionů korun je podle něj jasným potvrzením efektivity.

Na následující dva roky Plzeňský kraj nakoupil přes 98 tisíc megawatthodin (MWh) zemního plynu, dále 46 tisíc MWh elektřiny pro své objekty i stovku krajských organizací a společností. Levnější energie tak budou mít všechny krajem zřizované školy a školská zařízení, pět krajských nemocnic, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, zařízení sociální péče, muzea, divadlo i galerie.

„Zachytili jsme ještě trend poklesu cen z počátku roku. Cena silové elektřiny se nám snížila ve vysokém napětí meziročně o 16 procent a ve vysokém napětí o 18 procent. Příjemným překvapením byl pokles cen zemního plynu, který zlevnil ve své komoditní složce u maloodběru o 38 procent a u velkoodběru o 39 procent. Považujeme to za úspěch a mimořádný bonus pro krajský rozpočet,“ doplnil Jiří Heran.

Na elektřině tak kraj a jeho organizace v příštích dvou letech ušetří sedm milionů korun, za zemní plyn zaplatí méně o 27 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

ne-XX 21.06.2016 17:20, Reagovat

Kecy lžibakaláře zajímavé nejsou - přečtěte si raději toto: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/jancura-za-reorganizaci-policie-stoji-mafie-kdyz-budou-lide/r~f2742424370411e6a4100025900fea04/

XX 21.06.2016 19:41, Reagovat

Vím, co vím. Ve vyjádření pana Jančury jsou některé nepravdy a nepřesnosti. Nechme se překvapit,jak vše dopadne. Není dobré si např. idealizovat Šlachtu. Po zásahu na úřadu vlády byla tiskovka, Šlachta a Ištván nás ohromili bombastickými řečmi o obrovském množství zlata,.. A jak to nakonec dopadlo? Kabelky Jany Nagyové je trochu malý úlovek.

Jan 23.06.2016 08:46, Reagovat

Naprosto souhlasím. A to ještě kabelky nejsou vyřešené. Šlachta s Ištvánem nedostatkem důkazů poškodili životy a pracovní zařazení dalším lidem, jako jsou důstojníci z vojenské rozvědky a také nakonec i Nečasovi. Oba mi připadají na obrazovce jako dva šašci. Neslyšel jsem o ničem, co by dokázali dovést do konce. Šlachta se tváří jako ublížený, ale co říká svým postupům, které ublížily jiným? Nikdo ho z funkce nevyhodil, odešel sám, tak nevím , pro se o něm pořád vede nějaká řeč. Chovance moc rád nemám z mnoha důvodů. Ale jak razantně postupoval a bránil se estébáckým útokům Babiše, jsem mu tleskal. Babiš má zkrátka obavy, že se dokáží také jeho zlodějny, které jsou už nyní známy. Stačí mi už jen to, že je kamarád s vexlákem Rittigem.

XX 23.06.2016 10:51, Reagovat

Babiš ovládá kdeco a chce ovládat ještě víc. Chceme přece, aby se u nás dodržoval zákon a ne, aby si skupinka lidí dělala, co chtěla. Vzpomeňme,jak to bylo s Věrou Jourovou. Je nebezpečí, že Šlachta a spol. chtějí vylézt s \"Kubiceho zprávou č.2.\" Jak to tenkrát dopadlo, víme.
http://svobodneforum.cz/zminka-o-zlatu-a-milionech-byla-chyba-rika-slachta-tri-roky-po-padu-vlady/

KAB 22.06.2016 09:43, Reagovat

Osobně si myslím, že Šlachotovo útvar výsledky měl a právě proto, že teď to začalo ohrožovat samotného zloděje Sobotku (prasárna s byty pro Bakalu za 10 miliard, kolik z toho dostal Sobotka nám asi neřekne), musel být zlikvidován, ideálně s celým pro ně tak nebezpečným útvarem (to je špinavá práce pro Chovance a ten ji zvládl).

Pokud jde o zásah na Úřadu vlády, tam přece bylo vše OK a zločinci byli dopadeni - to že někteří soudci v tom jedou s nimi (z blbosti nebo za prachy, to nevím) je věc, kterou Šlachta ani Ištván ovlivnit nemohli.

Viz to, že Nejvyšší soud v rozporu z Ústavou zavedl znovu imunitu pro poslance/zločince, která byla dávno zrušena; vina Nečasové a šmejdů z vojenské rozvědky je taky snad zřejmá každému, tady zase odvádí špinavou práci soudkyně (proč a za co, to můžeme opět jen spekulovat, to nám neřekne).

ČSSD s ODS a TOP09 se prostě rozhodly zlikvidovat protimafiánskou policii, protože je to ohrožovalo, logicky, když tyhle strany jsou součástí mafie.

XX 22.06.2016 12:10, Reagovat

Uvidíme. Šlachta se uřekl, že mezi ním a Babišem probíhala \"schůzková činnost\". Lidé z oboru ví, co to znamená.

Jaroslav I. 21.06.2016 10:58, Reagovat

Sorry, nepatri to sem, ale taky byxh chtel nejakej clanecek o bonzackovi odchovancovi. Nebo je to pro redakci nejak zakazany tema?

XX 21.06.2016 13:50, Reagovat

Jaroslave, na vás se hodí \"po ovoci jejich poznáte je\". Stačí si přečíst vaše dvě řádky a hned si každý udělá představu, co jste zač. Chovanec se nebojí Babiše ani Šlachty a má můj obdiv. A když už mocí mermo chcete, tak třeba
http://zpravy.idnes.cz/chovanec-jancura-autobusy-reklama-d5c-/domaci.aspx?c=A160619_153656_domaci_zt

Jaroslav I. 21.06.2016 14:18, Reagovat

Ano, mate naprostou pravdu. A nejen to!
Jsem perverzni uchylny hovado co nechce obdivovat alkoholika a bonzaka.
Pudu do pekla, to ke jasny, dabel me poznal po mem ovoci. O beda. Hahaha.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.