TOP 09 představila své kandidáty pro krajské volby, nechybí mezi nimi europoslanec Jiří Pospíšil

TOP 09 představila své kandidáty pro krajské volby, nechybí mezi nimi europoslanec Jiří Pospíšil | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Rudolf ŠlehoferRudolf Šlehofer

jednatel společnosti Seaspol

Více

Petr MyslivecPetr Myslivec

Starosta města Bor

Více

TOP 09 představila své kandidáty pro krajské volby, nechybí mezi nimi europoslanec Jiří Pospíšil

Plzeň, 20.06.2016, aktualizováno 11:56 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

První desítku kandidátů i velmi důležitého politika figurujícího na posledním 50. místě kandidátky pro podzimní krajské volby představila v pondělí TOP 09 z Plzeňského kraje. Volebním lídrem bude primář Klatovské nemocnice a vysokoškolský pedagog Richard Pikner, na druhém místě kandiduje plzeňská zastupitelka a zástupkyně ředitele ZŠ Ilona Jehličková. Na dalších předních místech kandidátky se dále objeví starosta Přeštic Karel Naxera či první místopředseda TOP 09 a poslanec za Plzeňský kraj Marek Ženíšek. Na 50. místě pak bude kandidovat s heslem „Stojím za kandidáty TOP 09“ poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil (BEZPP).

TOP 09 představila své kandidáty pro krajské volby | Autor: Richard BenešTOP 09 představila své kandidáty pro krajské volby | Autor: Richard Beneš

„Občanům Plzeňského kraje nabízíme tým odborníků složený z vrcholných i komunálních politiků, starostů a zastupitelů. Máme významné zastoupení lékařů, učitelů a podnikatelů – živnostníků,\\\\\\\" říká krajský volební manažer a předseda TOP 09 Petr Suchý, který kandiduje na třetím místě.

„Plzeňský kraj potřebuje především řídit, realizovat vize a být efektivní, to vše s rozumem. Náš kraj budeme řídit aktivně, s důrazem na efektivitu a zpětné vyhodnocení hlavně v oblasti školství a zdravotnictví. Investovat je nyní třeba především do lidí a ne do strojů a do budov. Budeme usilovat o fúzi zdravotnických zařízení a jejich větší ekonomickou efektivitu a koordinaci společných služeb ve školství. Ušetřené peníze ponecháme na odměny zaměstnancům,“ uvedl kandidát na hejtmana Plzeňského kraje Richard Pikner. Zároveň dodal: „Našemu kraji nabízím poctivou práci, rozum, zodpovědnost, slušnost a nasazení.“

„Za více než 25 let práce ve školství vím, kam by měla výchova a vzdělávání směřovat. Stejný čas jsem věnovala také práci pro hnutí Na vlastních nohou Stonožka, které pomáhá dětem všude tam, kde, to potřebují. Jednou z posledních stonožkových aktivit je spolupráce hnutí s Dětskou klinikou FN Plzeň při léčbě Crohnovou chorobou. Vedle školství se intenzivně zajímám o sociální služby, ke kterým mě zpočátku nasměrovalo dobrovolničení v Hospicu sv. Lazara. Jsem si vědoma potřebnosti mnoha sociálních služeb, zejména těch, které se týkají našich starších spoluobčanů. Nabízím zkušenost, vstřícnost a lidskost,“ říká dvojka kandidátky Ilona Jehličková.

To, o čem se mluvilo v politických kuloárech už delší dobu se nakonec stane skutečností. Tedy, že se na samém konci kandidátky TOP 09 objeví europoslanec i současný krajský zastupitel Jiří Pospíšil. ,,Rozhodl jsem se TOP 09 v krajských volbách podpořit, protože se domnívám, že je třeba, aby tato strana byla důstojně zastoupena v krajském zastupitelstvu. Nabízeli mně i lepší místo, ale nechci se ucházet o nějakou placenou funkci. Pokud bych díky preferenčním hlasům přeskákal kolegy na kandidátce, určitě bych mandát zastupitele vykonával,“ uvedl Jiří Pospíšil.

Podle vyjádření Jiřího Pospíšila bude potřeba, aby si TOP 09 vybudovala silnou pozici vůči ČSSD a hnutí ANO. „Lídry obou těchto politických subjektů do krajských voleb jsou lidé s nulovou politickou zkušeností, jejichž chování v krajské politice nelze předvídat. Bude potřeba je hlídat,“ říká k důvodům své kandidatury Jiří Pospíšil.

„Máme na naší kandidátce i některé osobnosti, které tam ovšem nefigurují v pozici „volavek“ jak tomu bývá u některých jiných politických stran a subjektů. Podmínkou bylo, že v případě volebního úspěchu budou vykonávat svůj mandát v zastupitelstvu,“ dodal krajský předseda Petr Suchý.

Krajská TOP 09 první desítku obsadila dalšími kandidáty, kterými jsou správce zámku Lázeň a bývalý dlouholetý starosta Chudenic David Klíma, místostarosta Městského obvodu Plzeň 3 Radoslav Škarda, místopředsedkyně klatovské TOP 09 Markéta Vondrová, vysokoškolský pedagoga a politolog Ladislav Cabada a starosta Dolní Bělé a praktický lékař Tomáš Křiklán. Na kandidátce se dále objeví poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Lobkowicz, známý klatovský oftalmolog Michal Janek či ředitel terapeutického centra Ledovec Martin Fojtíček.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:59, Reagovat

Kandidátka TOP 09 do krajských voleb se mi opravdu líbí. A hlavně leader Richard Pikner je super, má vizi a hlavně je zodpovědný. Zaměřit se na zdravotnictví je více než nutné a kdo by mu uměl lépe pomoci než lékař? Držím Vám palce.

San 27.06.2016 22:26, Reagovat

Co to může být za charakter, rovný člověk by měl stát za svým názorem. Ne tak politický turista. Ale převlékání kabátů je oblíbená česká disciplína, protože se najde stále dost těch, kteří moc nemyslí a tyto lidi podporují. Co s takovým člověkem? Co s nedůvěryhodným člověkem, kdo se o něj může opřít? Leda tak nějaký kaskadér. Nechci tím žádného kaskadéra urazit.

Radim 23.06.2016 23:47, Reagovat

Ten který zametl kauzu plzeňských práv pod koberec. Pospíšil. Podvodník století.

Aha 20.06.2016 19:43, Reagovat

ODA, ODS, TOP09....... co dál ?

Vším byl a bude rád ...

KAB 20.06.2016 16:58, Reagovat

Absurdní, po hrůzovládě TOP09 v nedávné době to je stejné, jako kdyby v Německu někdo po válce sestavoval kandidátku NSDAP.

Soňa Jeřábová 23.08.2016 14:33, Reagovat

Jste totálně mimo. TOP 09 je slušná strana a má rozumný a zodpovědný program.

Ondra 20.06.2016 15:57, Reagovat

Tomu milý XX nerozumíš.
TOP 09 jich má 50... Horečka začíná nad 38, nad 49 už to sálá :-D

XX 20.06.2016 15:17, Reagovat

Tak tomu nerozumím. Jiří Pospíšil na 50. místě? Vždyť na kandidátce bude jen 45 jmen (počet členů zastupitelstva PK je 45).

YY 22.06.2016 11:42, Reagovat

Kandidátka může mít 50 jmen (45 \"zastupitelů\" + 5 náhradníků)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.