Hejtmanství navýšilo příspěvek pro své krajské nemocnice v rámci SOHZ, zaměstnanci si polepší na platech

Hejtmanství navýšilo příspěvek pro své krajské nemocnice v rámci SOHZ, zaměstnanci si polepší na platech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš FronkTomáš Fronk

programátor a vývojář IT

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Tereza KarbanováTereza Karbanová

Kavárnice

Více

Hejtmanství navýšilo příspěvek pro své krajské nemocnice v rámci SOHZ, zaměstnanci si polepší na platech

Plzeň, 15.06.2016, aktualizováno 09:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Více než 23 milionů korun investuje Plzeňský kraj do svých pěti nemocnic na pětiprocentní zvýšení mezd, které zdravotníkům slíbila od ledna vláda. Personál čtyř akutních nemocnic kraje a jedné nemocnice následné péče dostane zvýšení platu vyplaceno i zpětně. Ředitelé nemocnic si rozhodnou, jakou formou tak učiní. Informovala o tom krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD). O zvýšení Služby obecného hospodářského zájmu (SOHZ) o 28,3 milionu korun v pondělí rozhodli na svém jednání zastupitelé kraje.

Formou SOHZ hejtmanství kompenzuje svým krajským nemocnicím, nedostatečné úhrady za provedené výkony ze systému zdravotního pojištění a kryje tak každoročně ztrátovost nemocnic. Tyto platby dostává pět nemocnic, kraj ji neplatí jen nemocnici následné péče v Horažďovicích, která má dobré hospodářské výsledky. Radní Milena Stárková uvedla, že původně byla pro letošek schválena na SOHZ částka 215 milionů korun. Loni to bylo 227 milionů, v roce 2014 bezmála 242 milionu a v roce 2013 až 276 milionů korun.

Na zvýšení mezd veškerému zdravotnickému personálu krajských nemocnic půjde 23,2 milionu korun. V některých nemocnicích se zvýšení platu nebude týkat technických pracovníků. Další 5,1 milionu korun dal kraj například rokycanské nemocnici na zřízení LDN lůžek či na dofinancování nového CT přístroje v nemocnici v Domažlicích.

„Co se týká průměrného platu, tak lékaři v našich nemocnicích berou včetně všech příplatků a doplatků 68 tisíc hrubého měsíčně a zdravotní sestry 28 tisíc hrubého. U lékařů tvoří až třetinu příjmu peníze za přesčasy. Zatímco průměrné platy lékařů v krajských nemocnicích Plzeňského kraje jsou nad průměrem ČR, u zdravotních sester je to zhruba celostátní průměr,“ uvedla radní Stárková. Plzeňský kraj ve svých čtyřech akutních a dvou neakutních nemocnicích zaměstnává kolem 1750 zaměstnanců, z toho je asi 260 lékařů a 1120 nelékařského zdravotnického personálu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.