Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice

Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Karel DachKarel Dach

Majitel sociální kavárny

Více

Jiří DraxalJiří Draxal

Jednatel společnosti

Více

Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice

Plzeň, 14.06.2016, aktualizováno 11:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ocenění Přívětivý úřad 2016 získalo město Plzeň za první místo v rámci Plzeňského kraje. Soutěž vyhlásilo ministerstvo vnitra a cílem bylo najít nejpřívětivější úřady obcí s rozšířenou působností v zemi. Plzeň získala kladné hodnocení za mobilní aplikaci „Plzeň – občan“, která obyvatelům nabízí rezervační systém k návštěvě úřadu, praktické návody na řešení životních situací, aktuální dopravní informace včetně mapy parkovacích zón nebo adresář důležitých míst včetně kontaktů. Komise ocenila i aplikaci Plzni.to, jež slouží k hlášení závad na městském majetku. Za rok 2015 podali Plzeňané jejím prostřednictvím tisíc oznámení.

„Ocenění vnímám jako poděkování za kontinuální práci všech, kteří se na chodu úřadu podíleli a podílejí. Město se snaží být vstřícné a usnadňovat lidem vyřizování jejich záležitostí i komunikaci s úřadem. Tento proces nekončí, máme připraveny další projekty na zefektivnění fungování magistrátu nejen směrem k občanům, ale i uvnitř organizace,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Město Plzeň aktuálně žádá město o dotaci z Operačního programu Zaměstanost vyhlášeného ministerstvem práce a sociálních věcí, konkrétně na projekt Kvalita pro budoucnost. „Jeho výsledkem by měl být ještě další posun veřejné správy směrem k občanovi. Chtěli bychom třeba navázat užší spolupráci s vybranými skupinami klientů námi poskytovaných služeb, kteří poskytnou úřadu zpětnou vazbu v tom, co je třeba zlepšit a zefektivnit,“ vysvětlil Petr Triner ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.

Ministerstvo vnitra prostřednictvím dotazníku oslovilo 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Dotazník byl sestaven na základě čtyř desítek kritérií rozdělených do tří oblastí – otevřenost, transparentnost a komunikace. Elektronické formuláře se vrátily od 190 úřadů, posloužily ke zpracování soutěžního žebříčku i odhalení zajímavých praxí. Studie například prokázala, že v oblasti využívání již dostupných on-line služeb značná část úřadů stále zaostává. Pouze okolo 55 procent obcí používá elektronický objednávkový systém pro agendy občanských průkazů a cestovních dokladů. Dalším hodnotícím kritériem byla dostupnost, dotazník prokázal, že 78 procent obcí s rozšířenou působností prodlužuje minimálně jednou týdně úřední hodiny. Závěry konstatují, že se úřady postupně modernizují a zvyšuje se jejich přívětivost vůči občanům.

V rámci Plzeňského kraje se za město Plzeň zařadily Rokycany na druhém a Domažlice na třetím místě. Vítězem za celou Českou republiku se stal Liberec, na druhém místě skončila městská část Prahy 18, na třetím Žďár nad Sázavou.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.