Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice

Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,98%
Spokojený49,50%
Zklamaný23,76%
Zdrcený12,87%
Šokovaný11,88%

Celkový počet hlasů: 101

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav DuffekVáclav Duffek

Starosta Koutu na Šumavě

Více

Miroslav BurdaMiroslav Burda

Strojvedoucí

Více

Tomáš VendišTomáš Vendiš

specialista ve zdravotnictví, IT specialista, aktivní člen

Více

Město Plzeň získalo ocenění Přívětivý úřad 2016 v rámci Plzeňského kraje, stříbro braly Rokycany a bronz Domažlice

Plzeň, 14.06.2016, aktualizováno 11:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ocenění Přívětivý úřad 2016 získalo město Plzeň za první místo v rámci Plzeňského kraje. Soutěž vyhlásilo ministerstvo vnitra a cílem bylo najít nejpřívětivější úřady obcí s rozšířenou působností v zemi. Plzeň získala kladné hodnocení za mobilní aplikaci „Plzeň – občan“, která obyvatelům nabízí rezervační systém k návštěvě úřadu, praktické návody na řešení životních situací, aktuální dopravní informace včetně mapy parkovacích zón nebo adresář důležitých míst včetně kontaktů. Komise ocenila i aplikaci Plzni.to, jež slouží k hlášení závad na městském majetku. Za rok 2015 podali Plzeňané jejím prostřednictvím tisíc oznámení.

„Ocenění vnímám jako poděkování za kontinuální práci všech, kteří se na chodu úřadu podíleli a podílejí. Město se snaží být vstřícné a usnadňovat lidem vyřizování jejich záležitostí i komunikaci s úřadem. Tento proces nekončí, máme připraveny další projekty na zefektivnění fungování magistrátu nejen směrem k občanům, ale i uvnitř organizace,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Město Plzeň aktuálně žádá město o dotaci z Operačního programu Zaměstanost vyhlášeného ministerstvem práce a sociálních věcí, konkrétně na projekt Kvalita pro budoucnost. „Jeho výsledkem by měl být ještě další posun veřejné správy směrem k občanovi. Chtěli bychom třeba navázat užší spolupráci s vybranými skupinami klientů námi poskytovaných služeb, kteří poskytnou úřadu zpětnou vazbu v tom, co je třeba zlepšit a zefektivnit,“ vysvětlil Petr Triner ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně.

Ministerstvo vnitra prostřednictvím dotazníku oslovilo 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Dotazník byl sestaven na základě čtyř desítek kritérií rozdělených do tří oblastí – otevřenost, transparentnost a komunikace. Elektronické formuláře se vrátily od 190 úřadů, posloužily ke zpracování soutěžního žebříčku i odhalení zajímavých praxí. Studie například prokázala, že v oblasti využívání již dostupných on-line služeb značná část úřadů stále zaostává. Pouze okolo 55 procent obcí používá elektronický objednávkový systém pro agendy občanských průkazů a cestovních dokladů. Dalším hodnotícím kritériem byla dostupnost, dotazník prokázal, že 78 procent obcí s rozšířenou působností prodlužuje minimálně jednou týdně úřední hodiny. Závěry konstatují, že se úřady postupně modernizují a zvyšuje se jejich přívětivost vůči občanům.

V rámci Plzeňského kraje se za město Plzeň zařadily Rokycany na druhém a Domažlice na třetím místě. Vítězem za celou Českou republiku se stal Liberec, na druhém místě skončila městská část Prahy 18, na třetím Žďár nad Sázavou.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.