Rodinným sporem s exmanželkou si vysloužil krajský místopředseda ANO Roman Zarzycký podmíněný trest

Rodinným sporem s exmanželkou si vysloužil krajský místopředseda ANO Roman Zarzycký podmíněný trest | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Václav VondrovskýVáclav Vondrovský

Více

Jindřich KrislJindřich Krisl

Více

Aktualizováno: Rodinným sporem s exmanželkou si vysloužil krajský místopředseda ANO Roman Zarzycký podmíněný trest

Plzeň, 13.06.2016, aktualizováno 08.07.2016 11:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podmíněný trest odnětí svobody na čtyři měsíce se zkušební lhůtou na 14 měsíců uložil plzeňský městský soud Romanu Zarzyckému, který je předsedou hnutí ANO v Plzni a krajským místopředsedou ANO v Plzeňském kraji. Podle soudu se politik dopustil přečinu porušování tajemství listin a jiných dokumentů uschovaných v soukromí, když se dostal k elektronické konverzaci své exmanželky a jejího tehdejšího přítele, kde nechyběly informace o užívání drog a jejich intimní fotografie. Tuto korespondenci pak Zarzycký šířil dál a využil ji ve sporu s bývalou manželkou o jejich dvě děti, které následně získal do své péče. Zarzyckému hrozily až dva roky vězení, verdikt soudu zatím není pravomocný, politik se na místě odvolal.

„Pokud měl pan Zarzycký podezření, že jeho bývalá žena užívá drogy, nemusel do té komunikace, kterou zveřejnil, zahrnovat i její intimní fotky. Z toho vyplývá, že chtěl svou bývalou ženu už jen poškodit,“ uvedla soudkyně Bohdana Kučerová. Zdůraznila, že politik neměl právo komunikaci zveřejnit, neboť byla soukromá.

Zmíněnou konverzaci měl objevit podle výpovědi obžalovaného jeho syn ve svém mobilu. Telefon jednou použil tehdejší partner Zarzyckého exmanželky, když si ho vypůjčil od jejího syna. Takto získané fotografie i konverzaci měl pak Zarzycký podle obžaloby ukazoval několika lidem, včetně bývalé tchyně. Celou záležitost konzultoval se sociální pracovnicí. I když se případ stal až v roce 2014, už v roce 2011 byly obě děti svěřeny do péče Zarzyckému, jejich matka se s nimi mohla stýkat jen v zařízení Fondu ohrožených dětí. Obžalovaný od začátku obvinění popíral a tvrdil, že se pouze snažil chránit své dvě děti. K verdiktu se odmítl vyjádřit.

Žalobce Libor Řeřicha popsal u soudu i způsob, jakým se měl Zarzycký dostat k citlivým materiálům své bývalé manželky. Stalo se tak díky mobilnímu telefonu, na kterém byl na Facebooku přihlášen přítel politikovy exmanželky. Telefon však patřil Zarzyckému, který jej půjčil synovi, když jel na výlet s matkou a jejím přítelem. Telefon jednou použil právě tehdejší partner Kateřiny K., když si ho vypůjčil od jejího syna a ze sociální sítě neodhlásil. Na messengeru pak byly nejen fotografie obnažené Kateřiny K., ale i choulostivá konverzace o shánění drog.

Vedení hnutí ANO se ke kauze svého vysoce postaveného člena a zároveň také městského zastupitele a šéfa kontrolního výboru na plzeňském magistrátu už dříve vyjádřilo v tom smyslu, že čekat se bude až na pravomocný rozsudek. „Ten řekne, zda se pan místopředseda dopustil něčeho nezákonného. Podle toho se pak zařídíme,“ uvedl k případu předseda plzeňské krajské organizace ANO a poslanec Jan Volný. Sám Zarzycký v minulosti také uvedl, že v případě uznání viny a pravomocného odsouzení je připraven složit své politické funkce. Aktuálně by měl nyní figurovat i čelném místě kandidátky ANO pro krajské volby.

Krajská organizace politického hnutí ANO se ke kauze Romana Zarzyckého vyjádřila v pondělí večer prostřednictvím tiskového prohlášení kde uvedla, že bere na vědomí rozhodnutí plzeňského soudu. „Již před vynesením rozsudku jsme ve vedení krajské organizace o celé záležitosti interně jednali a na různé varianty máme předjednaný další postup. Vzhledem ke skutečnosti, že krajský předseda hnutí Jan Volný čerpá řádnou dovolenou v zahraničí, bude se touto záležitostí zabývat předsednictvo krajské organizace ihned po jeho návratu do ČR. Se stanoviskem předsednictva seznámíme veřejnost po skončení zasedání,“ uvedl v prohlášení krajský manažer ANO Michal Marek.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB 14.06.2016 16:55, Reagovat

Moc nechápu to odvolání - de jure nebyl potrestán za dost závažný trestný čin - osobně bych takové bezdůvodné odvolání automaticky a ze zákona považoval za důvod trest zpřísnit a požadovat úhradu nákladů odvolacího soudu.

Že trestný čin spáchal je zjevné a o tom ani není třeba rozhodovat, s tímto trestem/netrestem měl všemi deseti souhlasit a děkovat Bohu za neuvěřitelnou shovívavost soudu.

Jenže kolem ANO se pohybují stejní šmejdi jako kolem ODS a TOP09 a podobně, ti si nějakou vinu nedokáží přiznat, natož aby vůbec znali smysl slova svědomí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.