Jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje proběhlo bleskově, téměř všichni pospíchali na fotbalový zápas Česko-Španělsko

Jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje proběhlo bleskově, téměř všichni pospíchali na fotbalový zápas Česko-Španělsko | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HahnerJiří Hahner

Starosta Strašic

Více

Milan VřešťálMilan Vřešťál

Pedagog v lesní mateřské škole

Více

Josef KutilJosef Kutil

Starosta Hrádku u Sušice

Více

Jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje proběhlo bleskově, téměř všichni pospíchali na fotbalový zápas Česko-Španělsko

Plzeň, 13.06.2016, aktualizováno 13:56 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O tom, že fotbalové mistrovství Evropy nyní výrazně ovlivňuje a řídí život ve všech zemích, jejichž týmy se účastní šampionátu svědčí i událost z pondělního jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje. Hejtman Václav Šlajs (ČSSD) totiž hned na úvod jednání uvedl, že pokud schůze zastupitelstva neskončí do začátku zápasu Česko – Španělsko jednání zastupitelstva po dobu zápasu přeruší. A radost tak udělal většině přítomných pánů.

A že se zastupitelé na fotbalové utkání hodně těšili, svědčil i následný průběh schůze zastupitelstva. Všichni se totiž snažili, aby jednání, které obvykle trvá až do večerních hodin, skončilo ještě před úvodním hvizdem zmíněného utkání. Obvykle po zprávě o činnosti rady kraje, kterou předkládá hejtman většinou jako druhý bod, následuje minimálně dvouhodinová diskuse a rétorická cvičení mnoha zastupitelů, kteří se dokáží ptát na úplně všechno. Tentokrát se do diskuse nepřihlásil ani jeden zastupitel.

A v podobně bleskovém duchu se neslo i další pokračování jednání zastupitelstva. Do první přestávky v 11.00 hodin dokázali zastupitelé projednat a schválit rekordních 24 bodů. Výjimkou nebylo ani to, že se do jednoho hlasování sloučilo hned pět bodů najednou. Krátce po třinácté hodině se už začal projednávat blok informačních zpráv, které jsou na samotném závěru zastupitelstva a všem bylo jasné, že končit se bude ještě dlouho před začátkem fotbalového utkání. Stalo se tak ve 13.27 hodin.

Ne všichni zastupitelé však pospíchali na fotbal. Například opoziční zastupitel Jiří Šneberger (ODS) konstatoval, že ho fotbal moc nebere a že se zrovna těšil na to, až se o některých bodech povede věcná diskuse.

A co všechno dokázali zastupitelé během svého bleskového jednání schválit? Bez připomínek prošel hladce závěrečný účet kraje a účetní uzávěrka za loňský rok, kdy přebytek hospodaření činil 337 milionů korun. Plzeňský kraj i nadále zůstal jediným nezadluženým krajem v ČR. Na účtech kraje bylo 13. červnu 1,097 miliardy korun vlastních finančních prostředků. Dále zastupitelé schválili například poskytnutí účelových finančních dotací na kamerové body pro rozšíření kamerového systému „Klidné příhraničí“ v celkové výši 2,1 milionu korun. Asi největší diskusi vyvolalo schválení záměru projektu pro vážení nákladních vozidel na silnicích v Plzeňském kraji, kde se však zastupitelé dohadovali jen o slovíčkaření.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Radim 14.06.2016 21:56, Reagovat

Šlajs jakmile viděl Sobotku, tak byl celou dobu v pozoru.

KAB 14.06.2016 16:57, Reagovat

Přitom kdyby se mě zeptali, výsledek bych jim řekl předem, ten byl v zásadě jadný :) A mohli za svoje extrémně vysoké a nemorální platy klidně pracovat.

parchanti 14.06.2016 12:50, Reagovat

.... a co poradí běžným zaměstnancům??

Volič 22.06.2016 11:23, Reagovat

Třeba aby si příště zvolili někoho, kdo bude pracovat.

Šlajs a podobní... 14.06.2016 07:26, Reagovat

chce se mi blejt, velebnosti. Hejtman místo své práce a i další zastupitelé raději vše rychle, aby se mohli jít bavit místo toho, aby se věnovali práci. Velmi dobrá vizitka, jak jim záleží na vedení kraje..

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.