Primátor Plzně se setkal s ministry kultury zemí Visegrádské skupiny V4

Primátor Plzně se setkal s ministry kultury zemí Visegrádské skupiny V4 | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Radoslav ŠkardaRadoslav Škarda

První místostarosta MO Plzeň 3

Více

Jan MrázJan Mráz

Analytik / specifikátor

Více

Zdeňka HornofováZdeňka Hornofová

Asistentka poslance EP

Více

Primátor Plzně se setkal s ministry kultury zemí Visegrádské skupiny V4

Plzeň, 10.06.2016, aktualizováno 15:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

S ministry kultury Visegrádské skupiny V4, kteří jsou v Plzni od čtvrtka na dvoudenním zasedání se v pátek setkal primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Společně diskutovali na téma hodnocení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a také například i o nové identitě Plzně.

Primátor Plzně Martin Zrzavecký při setkání s ministry kultury Visegrádské skupiny V4 | Autor: Plzen.euPrimátor Plzně Martin Zrzavecký při setkání s ministry kultury Visegrádské skupiny V4 | Autor: Plzen.eu

„Příběh Plzně, která byla loni Evropským hlavním městem kultury, neskončil. Musíme se snažit udržet projekty a získat maximum z toho, co jsme do projektu vložili. Plzeň letos mění svou identitu, náš nový směr by mělo udávat i nové logo. Bylo poměrně složité hledat, co je v Plzni nejdůležitější,“ řekl při setkání primátor Martin Zrzavecký. Novou značkou města by měla být šipka s nápisem Plzeň, ke které vždy patří nějaký přívlastek. „Například inteligentní Plzeň, chceme být i chytrým městem,“ doplnil primátor. Plzeňany představil ministrům jako hrdé, konzervativní a tvořivé občany.

Podle českého ministra kultury Daniela Hermana je Plzeň bohatým městem kultury, které se pyšní unikátními stavbami, ať již jde o obě synagogy, katedrálu nebo například dvě divadla. „Pro mě osobně bylo zajímavou premiérou otevírat zde právě Nové divadlo. V Praze se naposledy otevíralo v roce 1907 to vinohradské,“ řekl Daniel Herman. Podle něj se v případě Evropských hlavních měst kultury opakuje model, kdy nejprve ze strany veřejnosti není projekt příliš pozitivně přijímán, naopak je kritizován, následně se ale dostaví nadšení.

„Gratuluji k tomu, co jste tu vykonali. Co jsme v Plzni viděli, ukazuje, že je nutné dělat věci směle, statečně,“ reagoval polský ministr kultury Piotr Gliński z Polska, jehož město Vratislav je letošním držitelem titulu Evropské hlavní město kultury spolu se španělským San Sebastianem. Své zkušenosti přidal i státní tajemník slovenského ministerstva kultury Ivan Sečík, podle něhož měl zisk titulu pozitivní důsledky nejen pro Košice, které byly Evropským hlavním městem kultury v roce 2013, ale i pro celé Slovensko.

Každoroční zasedání ministrů V4 se tentokrát konalo v Plzni, západočeská metropole byla jako místo pro setkání vysokých představitelů Visegrádské skupiny odpovědných za kulturu vybrána právě i vzhledem k tomu, že loni nesla titul Evropské hlavní město kultury.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.