Plzeňský měl v květnu nejnižší míru nezaměstnanosti z celé ČR, klesla na hodnotu 3,8 procenta

Plzeňský měl v květnu nejnižší míru nezaměstnanosti z celé ČR, klesla na hodnotu 3,8 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Hana MerhoutováHana Merhoutová

důchodkyně, zastupitelka OZ Líně

Více

Petr MottlPetr Mottl

Starosta Sušice

Více

Emil JančaEmil Janča

ekonom VaK

Více

Plzeňský měl v květnu nejnižší míru nezaměstnanosti z celé ČR, klesla na hodnotu 3,8 procenta

Plzeň, 08.06.2016, aktualizováno 10:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji opět klesla ke konci května o dvě desetiny procenta v porovnání s předchozím měsícem. Bez práce bylo 3,8 procenta obyvatel regionu. K 31. 5. 2016 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 15 384 uchazečů o zaměstnání, což je o 909 méně, než na konci dubna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 14 325 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve středu server Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„Během května 2016 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 2008 uchazečů o zaměstnání, což je o 71 osob méně než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2917 uchazečů, tedy o 599 méně než v dubnu. Do nového zaměstnání v květnu nastoupilo 1946 osob, což je o 629 méně než v dubnu Bez umístění jsme vyřadili 971 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

K poslednímu květnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 8502 žen, což představuje přesně 55,3 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2973 osob se zdravotním postižením, tedy 19,3 procenta ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v květnu celkem 4164 uchazečů o zaměstnání, tedy 27,1 procenta všech osob vedených v evidenci.

„Nejnižší míru nezaměstnanosti ve výši 3,3 procenta opět vykázal okres Rokycany, kde klesla míra nezaměstnanosti o jednu desetinu. O dvě desetiny na 3,4 procenta klesla nezaměstnanost v okresu Plzeň jih. Nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 5,1 procenta vykazuje tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o dvě desetiny procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr 5,4 procenta. V Domažlicích je míra nezaměstnanosti 4,1 procenta a od minulého měsíce klesla o čtyři desetiny procenta. Na Klatovsku je 3,6 procenta lidí bez práce a zde klesla nezaměstnanost o 0,3 procenta. Míra nezaměstnanosti klesla v květnu o dvě desetiny také v Plzni, kde její hodnota činí 3,7 procenta.

Na severním Plzeňsku klesla nezaměstnanost o dvě desetiny na 3,5 procenta. Plzeňský kraj v květnu vedl celorepublikový žebříček zaměstnanosti a předčil i jindy vítěznou Prahu. Ta je na druhém místě s mírou nezaměstnanosti 3,9 procenta společně s Královéhradeckým krajem. Naopak nejvyšší nezaměstnanost, 8,5 procenta vykázal v rámci republiky tradičně Ústecký kraj. Průměrná nezaměstnanost v rámci ČR je již zmíněných 5,4 procenta.

K poslednímu květnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 10 805 volných pracovních míst, což je o 1181 více než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 1,4 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 968 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 3100 a na jedno místo tak připadalo 0,2 uchazeče.

„Záměr hromadného propouštění jsme obdrželi od společnosti Tesco Stores ČR a.s., která z důvodu racionalizace pracovních procesů a změny organizačních struktur zaměstnanců, plánuje v období od 1. 7. 2016 do 31. 10. 2016 propustit v ČR celkem 1 364 svých pracovníků, z toho se v Plzeňském kraji jedná o 99 osob. Zaměstnavatel rovněž uvádí, že se dotčeným zaměstnancům pokusí nabídnout jinou vhodnou pozici,“ dodal Tomáš Moravec.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jan 09.06.2016 11:00, Reagovat

Směji se až se chytám za břicho, co komunistický pisálek Vosák dokáže zplodit. Nejvíce, že lidi byli majiteli státního majetku. Teprve nyní mi dochází, proč velká část národa veřejně kradla vše možné. Od šroubku v továrně přes stavební materiál k potravinám v JZD atd. A to naprosto veřejně. Bylo známé heslo: Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu! Když jsem byl z továrny na bramborové brigádě ve slavném kolchozu, považovali mne ostatní za blba, že si zpět nevezu alespoň tašku brambor. Jen Vosáku takto piš i dále, alespoň se člověk zasměje .

KAB 10.06.2016 06:35, Reagovat

Ovšem je otázka, jestli je lepší, když si někdo ukradl šroubek (a to se samozřejmě dělo, zvlášť třeba u cihel) anebo když dnes vyvolení kradou miliardy a dokonce i stovky miliard a nikoho ani nenapadne to dnes už ani řešit (a když to zkusí, politici příslušnou část policie zruší a mají zase klid).

Ty škody na majetku, ale hlavně na nemajetkové podobě jsou na národu dnes mnohem strašnější. Lidé už zcela rezignovali, protože ví, že tam nahoře je jiná planeta, tam kdo neukradne týdně aspoň miliardu je za debila a ti dole na to musejí vydělat.

XX 10.06.2016 09:14, Reagovat

S vašimi názory většinou souhlasím. Teď zřejmě reagujete na současnou situaci s reorganizací policie. Proč hysterické výlevy estébáka Babiše? (že spolupracovníkem byl, je jisté, soud na Slovensku jen fraška). Je potřeba se nad jeho reakcí zamyslet. Bohužel, lidi snadno naletí na populistické výkřiky \"spasitele\".

KAB 10.06.2016 14:42, Reagovat

No Babiš jistě není člověk, kterému bych ve volbách dal mandát mě zastupovat :) Byť to jestli spolupracoval s STB mě 27 let od změny režimu už ani nezajímá, to mělo smysl prvních pár let a stejně se to udělalo tak, že se řada spisů dala do trezoru jako fond Z (kde asi jsou teď a koho se týkají?), část získala mafie (měl je Mrázek?) a ty nejzajímavější se spálily.

Ale pokud v policii poslední roky něco funguje, tak je to ÚOOZ (a běžná hlídková činnost a kriminálka, ale ty jsou na malé ryby a nikoho tak moc nezajímají) - je velmi podivné, že se ze dne na den tento fungující útvar, kterého se bojí dle odposlechů i supermafián Rittig (!), znefunkční. To musí mít jasný a velmi vážný důvod.

Otázka je proč - jako první mě napadá, že asi řeší Bakalu a vytunelované OKD, což se osobně dotýká Sobotky, který mu (jen z kamarádství asi těžko) daroval byty horníků za několik miliard a bůhví co ještě nevíme. Že mají na likvidaci ÚOOZ vedle Sobotky velký zájem i ODS a ČSSD je asi zjevné, myslím že ani Babiš nepláče, byť teď naoko hrají s Pelikánem divadlo.

Ale to jsme od nezaměstnanosti, o které je článek, hodně daleko :)

XX 11.06.2016 17:55, Reagovat

K článku se to opravdu nehodí, ale přece jen. Myslím, že se mýlíte. Viz
http://echo24.cz/a/w9TuW/co-se-deje-nyni-v-policii-me-desi#GMQ5TAhrywB3kqD1.01

martin 11.06.2016 21:27, Reagovat

bacha, echo není tak nezávislé, jak vypadá...

XX 12.06.2016 08:46, Reagovat

Rozhovor s bývalým policejním prezidentem Tomáškem byl na ČT 24, poslouchali jsme ho. Člověk, který je u policie 40 let, určitě ví, která bije.

Vosí Hnízdo 09.06.2016 15:20, Reagovat

Je hezké, že sis všímal tašky brambor, kterou si brigádník odnesl domů z brigády. Mnozí předsedové lidem dokonce jako bonus vnucovali i celé pytle. Horší však je, že jsi jaksi přehlédl maxizlodějny po Sametovém puči. Tam se věru kradlo více, než taška brambor nebo kolečko cihel. I přes tu \"ohromnou\" drobnou zlodějnu za socialismu všeho bylo dost, budovalo se a stavělo, na vše bylo, lidi se měli dobře. NO a dnes? Lidi otročí, mezilidské vztahy jsou nejhorší v dějinách (horší než za 2. světové války) na nic není i když pravda máme tady plné regály zelených banánů se zárodky jedovatých pavouků a bordel na každém rohu. To za komunistů nebylo. Tak se směj, jestli máš čemu. Já bych spíš plakal nad tím, jak dopadla naše prosperující země

Jan 09.06.2016 10:58, Reagovat

Směji se až se chytám za břicho, co komunistický pisálek Vosák dokáže zplodit. Nejvíce, že lidi byli majiteli státního majetku. Teprve nyní mi dochází, proč velká část národa veřejně kradla vše možné. Od šroubku v továrně přes stavební materiál k potravinám v JZD atd. A to naprosto veřejně. Bylo známé heslo: Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu! Když jsem byl z továrny na bramborové brigádě ve slavném kolchozu, považovali mne ostatní za blba, že si zpět nevezu alespoň tašku brambor. Jen Vosáku takto piš i dále, alespoň se člověk zasměje .

Vosí Hnízdo 09.06.2016 18:20, Reagovat

Na český venkov jsem jezdil rád a vzpomínám si, že tam člověku pohostiní a přátelští lidé vnucovali opravdu mnoho. Od zmíněných brambor, které se přiznám jsem byl líný tahat, přes králíky, které taky zrovna nemusím, tu zeleninu a ovoce a pravda čím jsem nikdy nepohrdl byly zabijačkové dobroty a maso. Z přátelství to lidé příchozímu nabízeli, prostě tehdy to na vsi byl takový zvyk, takže nikdo nemusel nic krást. Lidé co žili na vesnicích a pracovali v JZD dostávali plno naturálií - od prasátka přes obilí, brambory, ale třeba i stavební materiál, potřeboval-li družstevník, takže opět nebylo nutno nějak krást, protože lidi to dostali a pomalu to ani nespotřebovali. Tak se tehdy žilo blahobytně. Dnes přijeď na vesnici. Žijí tam buď chudáci místní, co většinou nemají práci nebo zbohatlická náplava za neprůhlednými ploty svých rezidencí. Lidi po každém cizím koukají jak po zloději, odtažitost, nepřátelství a něco z přátelství darovat na zub? Kde ty loňské sněhy jsou!

Vosí Hnízdo 09.06.2016 07:06, Reagovat

Chvástání se nízkou nezaměstnaností je opravdu ubohé. Za platy, které zlodějští vykořisťovatelští majitelé firem svým zaměstnancům ucmrndnou by na západ od nás nedělal ani ten nejposlednější gastarbeiter ba ani v současné době ten nejposlednější přilezlík. I ten, když je nespokojen třeba s jídlem tak na protest zapálí ubytovnu a ještě má tolik drzosti vinu pomalu hodit na své hostitele, aby to vyznělo jako rasistický útok na přilezlé \\\"chudáčky\\\". Jen Češi sehnou hlavu a otročí na mizeru, který si z jejich peněz buduje honosné bezbřehé statky, vyhazuje peníze za nesmysly, protože nezná jejich hodnotu, hýří a finančně spekuluje. Lid by si neměl nechat všechno líbit a jít do protestu. Bohužel zatím není lídr, který by protesty organizoval. Odbory, to je jedna verbež, která vždy zaměstnance zradí, naposledy před pár dny, kdy nebyly schopni ani vyjednat plnou nemocenskou. Nebo jiný mizera z odborů před časem juchal u půllitru piva s Kalouskem, před tím rozpustil shromáždění na Václaváku, jehož síla, kdyby byla správně vedena by ten den jistě sesadila tehdejší zločinnou vládu. V této společnosti je třeba podporovat radikální sílu, která zatočí s vykořisťovateli a tyrany národa, která zatočí s podporou přilezlíků a vyžírajícími národnostními menšinami příživníků a parazitů společnosti. Pak bude pro majoritní obyvatelstvo tolik prostředků, že občan klidně bude moci jít do zaslouženého důchodu v 50 létech a ještě zbyde na důstojný nepodmíněný státní příjem každého občana. Kdyby se nerozkradlo a nezašantročilo vše z národního majetku, věřte tomu, že bychom mohli chodit do důchodu dokonce ve 40 létech. Před rokem 1989 jsme každý byl spolumajitel národního majetku. Podvodnou privatizací vše lidem ukradli. Na hlavu včetně nemluvňat ten majetek dělá cca 8 milionů Kč, takže to je částka, kterou vládní hochštapleři, podnikatelé a spekulanti dluží lidu, plus samozřejmě úroky z prodlení. Ten majetek je třeba aby si lid vzal, protože mu patří!! A přijde den, kdy se s těmi, co sedí na majetcích zatočí. Tomu věřte. Nemusí to být zítra, ale o to to pro dotyčné bude bolestivější!!

Jan 10.06.2016 10:11, Reagovat

Za komače se kradlo jako sviňa, po roce 1989 zbylo jen to opotřebované a bezcenné, bez zakázek. Navíc v kritizované privatizaci uspěli nejlépe právě největší komači, protože měli přístup k podnikovým penězům. Vidíme kauzy Babiš, Bakala, parta z Mostecké uhelné, Zemek,Pitra a další, samí komači a estébáci.

Vosí Hnízdo 10.06.2016 18:16, Reagovat

No, tak když to tady napíše mudrdlant a Ferda Mravenec - práce všeho druhu Jan tak to \\\"musí být pravda\\\". Ten je chytrý, jak rádio Jerevan. S StB ale částečně musím souhlasit. Ale nebylo to tak jednoduché a vůbec nezáleželo na naší vnitřní politice. Vše bylo řízeno z USA přes zrádce a agenta CIA Gorbatschowa. Na to se nabalovali samozřejmě i naši zrádci z řad bezpečnostních složek a politiky. Zrádci a prospěcháři, kvůli nimž to občas skřípalo a ti zrádci, kteří mají na svědomí stíny a určitá negativa socialismu. Bohužel režim se s takovými tehdy nedokázal vypořádat zavčasu a podle toho to dopadlo. Jinak ty události a vazby rozhodně nejdou shrnout do 2 vět nějakého chudáka, který věří, že pád socialismu vznikl ze samovolné nespokojenosti lidí s tímto režimem. Jen ve stručnosti poukáži na to, že celý proces konce 80. let minulého století ve Východní Evropě sahá daleko do tajných dohod po 2. světové válce. Tam vznikly nějaké dohody mezi mocnostmi na rozdělení světa na jistou dobu. Jenže nikdo nečekal tak ohromný rozmach socialismu. Následovala studená válka, no a americký poskok Gorby zradil vše, co zradit šlo. A jak to dopadlo vidíme všichni. To jen ve stručnosti jsem naznačil, jak to bylo.

Jan 15.06.2016 09:08, Reagovat

Češi se nikdy neměli tak dobře, jako nyní. To uvádí oficiální statistiky naše i EU. Řekl to dokonce i pan prezident. Akorát vlastností mnoha Čechů je pořád si na něco stěžovat, naříkat a závidět.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.