Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku

Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef HolečekJosef Holeček

Zastupitel PK, starosta Horšovského Týna

Více

Michaela MoravcováMichaela Moravcová

učitelka základní umělecké školy

Více

Jana BarochováJana Barochová

Učitelka

Více

Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku

Plzeň, 06.06.2016, aktualizováno 13:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň plánuje vybudovat pro správu veřejného statku nové centralizované technické zázemí v areálu ulic Jateční – Doubravecká. Zastupitelé již schválili koncepci využití areálů, které pro svoji činnost využívá příspěvková organizace Správa veřejného statku města Plzně. Stavba centrálního areálu souvisí s přípravou výstavby státní komunikace, která má vést přes areál „Radčická“. Ten dnes slouží městu pro parkování odtažených vozidel a jako sklad soli pro zimní údržbu. Prostředky na vybudování nového zázemí chce radnice získat částečně i prodejem jiných areálů dosud užívaných správou veřejného statku, informoval o tom Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Naším cílem je koncentrovat činnosti správy veřejného statku do menšího počtu míst. Nyní jsou jejich areály rozmístěny po celém území města, po realizaci změn dojde ke sloučení a obsluze převážně z jednoho místa,“ přiblížil záměry města náměstek primátora Petr Náhlík. Kromě centralizace činností projekt přinese také ekonomické úspory v souvislosti s provozními náklady, které se odhadují na 1,2 milionu korun ročně.

Schválená koncepce se týká areálů Koterovská – U Seřadiště, který se po vyklizení částečně prodá a dílem se tam vybuduje plánovaná kanalizace a retenční nádrž. Vyklizen a prodán bude areál Boettingerova. Jeho část se případně využije pro směnu za část pozemku, který bude dotčen stavbou tramvajové trati na Borská pole. Z areálu Ke Karlovu se vyjme východní část o rozloze 11 940 čtverečních metrů, kde se bude rozhodovat o jejím budoucím využití, zřejmě na prodloužení ulice U Panasoniku. Zbylou část areálu o rozloze 65 000 čtverečních metrů hodlá město prodat. S areálem Radčická se až do vyřešení záležitosti stavby průtahu silnice I/27 nebude nic zásadního nepodnikat. Areál Hala Luční zůstane v majetku města. Po stavebních úpravách se bude hala využívat pro uskladnění městského materiálu.

„Příjmy z prodeje areálů, kromě areálu Ke Karlovu – Folmavská, využijeme pro financování výstavby technického zázemí Správy veřejného statku města Plzně v areálu Jateční – Doubravecká,“ dodal náměstek Petr Náhlík.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.