Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku

Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený4,55%
Spokojený48,48%
Zklamaný20,45%
Zdrcený12,12%
Šokovaný14,39%

Celkový počet hlasů: 132

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman ZarzyckýRoman Zarzycký

Uvolněný předseda Kontrolního výboru ZMP

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Martin BaxaMartin Baxa

1. náměstek primátora (pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evrop

Více

Město Plzeň chce vybudovat nové centralizované technické zázemí pro správu veřejného statku

Plzeň, 06.06.2016, aktualizováno 13:26 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň plánuje vybudovat pro správu veřejného statku nové centralizované technické zázemí v areálu ulic Jateční – Doubravecká. Zastupitelé již schválili koncepci využití areálů, které pro svoji činnost využívá příspěvková organizace Správa veřejného statku města Plzně. Stavba centrálního areálu souvisí s přípravou výstavby státní komunikace, která má vést přes areál „Radčická“. Ten dnes slouží městu pro parkování odtažených vozidel a jako sklad soli pro zimní údržbu. Prostředky na vybudování nového zázemí chce radnice získat částečně i prodejem jiných areálů dosud užívaných správou veřejného statku, informoval o tom Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Naším cílem je koncentrovat činnosti správy veřejného statku do menšího počtu míst. Nyní jsou jejich areály rozmístěny po celém území města, po realizaci změn dojde ke sloučení a obsluze převážně z jednoho místa,“ přiblížil záměry města náměstek primátora Petr Náhlík. Kromě centralizace činností projekt přinese také ekonomické úspory v souvislosti s provozními náklady, které se odhadují na 1,2 milionu korun ročně.

Schválená koncepce se týká areálů Koterovská – U Seřadiště, který se po vyklizení částečně prodá a dílem se tam vybuduje plánovaná kanalizace a retenční nádrž. Vyklizen a prodán bude areál Boettingerova. Jeho část se případně využije pro směnu za část pozemku, který bude dotčen stavbou tramvajové trati na Borská pole. Z areálu Ke Karlovu se vyjme východní část o rozloze 11 940 čtverečních metrů, kde se bude rozhodovat o jejím budoucím využití, zřejmě na prodloužení ulice U Panasoniku. Zbylou část areálu o rozloze 65 000 čtverečních metrů hodlá město prodat. S areálem Radčická se až do vyřešení záležitosti stavby průtahu silnice I/27 nebude nic zásadního nepodnikat. Areál Hala Luční zůstane v majetku města. Po stavebních úpravách se bude hala využívat pro uskladnění městského materiálu.

„Příjmy z prodeje areálů, kromě areálu Ke Karlovu – Folmavská, využijeme pro financování výstavby technického zázemí Správy veřejného statku města Plzně v areálu Jateční – Doubravecká,“ dodal náměstek Petr Náhlík.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.