Radní Plzně odsouhlasili mimořádnou dotaci ve výši 2,6 milionu korun pro poskytovatele sociálních služeb

Radní Plzně odsouhlasili mimořádnou dotaci ve výši 2,6 milionu korun pro poskytovatele sociálních služeb | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr JunekPetr Junek

Více

Josef VozdeckýJosef Vozdecký

poslanec parlamentu ČR

Více

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

Radní Plzně odsouhlasili mimořádnou dotaci ve výši 2,6 milionu korun pro poskytovatele sociálních služeb

Plzeň, 01.06.2016, aktualizováno 11:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Mimořádné dotace z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně odsouhlasili radní města. Pokud návrh schválí zastupitelé, šesti subjektům se navýší již schválená dotace, další tři subjekty dostanou novou podporu. Celkem město na mimořádných dotacích rozdělí 2,65 milionu korun. Peníze půjdou na dofinancování takzvaných „péčových služeb“ provozu domovů pro seniory, domovů se zvláštním režimem, chráněného bydlení, ale například i na vybavení sociální ubytovny v Palackého 16. Finance jsou z přebytku hospodaření města za rok 2015.

„Organizace, kterým dotaci navyšujeme, se dostaly do finančních problémů z důvodu zkrácení státní dotace pro rok 2016. Část dotace, kterou už město Plzeň poskytlo byla určena na financování zdravotnického personálu. Tím došlo k propadu dotace vymezené na provoz sociální služby oproti roku 2015. Náklady na poskytování zdravotní péče nelze financovat z dotace ministerstva práce a sociálních věcí, poskytované prostřednictvím Plzeňského kraje. Finanční prostředky od zdravotních pojišťoven nepokryjí skutečné náklady, může tak dojít k ohrožení provozu konkrétních služeb. Mimořádná dotace z města na tuto situaci reaguje a eliminuje možná rizika,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková (ČSSD).

S navýšením dotace tak souhlasila Rada města Plzně u organizace Diecézní charita Plzeň. Konkrétně má být podpora vyšší pro Domov pokojného stáří sv. Alžběty, který má kapacitu 27 lůžek. Již schválená dotace města ve výši 1,36 milionu korun by se tak měla navýšit o 250 tisíc korun na 1,61 milionu korun. Stejně tak by se měla podpora zvýšit pro Domov pro seniory sv. Jiří z 3,25 milionu korun na 3,45 milionu korun, pro Domov sv. Aloise z 1,9 milionu korun na 2,05 milionu korun a Domov sv. Zity z 300 tisíc korun na 400 tisíc korun.

Dále se podpora zvýší i pro Domov pro seniory – Senior residence Terasy z 1 milionu korun na 1,5 milionu korun, pro Domov poklidného stáří Vejprnice z 2,15 milionu korun na 2,55 milionu korun provozované obecně prospěšnou společností Baculus, pro Týdenní stacionář Domovinka z 1,2 milionu korun na 1,6 milionu korun i pro Osobní asistenci pro občany města Plzně provozovanou zapsaným spolkem HEWER z 300 tisíc korun na 400 tisíc korun.

Mimořádné dotace by měly jít také na projekt města a Diecézní charity „Vybavení sociální ubytovny“ v Palackého ulici, a to konkrétně 250 tisíc korun. Pokud budou souhlasit zastupitelé města, podpoří se částkou 200 tisíc korun také Centrum Hájek, kde začne fungovat jeho nová služba „Sociálně aktivizační služby pro rodiny.“

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.06.2016 13:13, Reagovat

A koukám, že to dostali skoro samé svaté instituce. Frátelníci dostali miliardy z neoprávněných restitucí a ještě dostanou státní peníze. Dal bych jim befelem, že 1/2 peněz z restitucí musí dát do sociálních služeb pro naše potřebné občany, co mnohdy celý život dokud mohli dřeli. A ne, že to budou hrabat pod sebe, aby byli ještě vypasenější, než jsou - viz frátelník Duka.

Vosí Hnízdo 01.06.2016 13:08, Reagovat

No, to \"ucmrndli\" setsakramentsky \"kopec\" peněz!! Ono musí zbejt desítky milionů třeba na takové \"důležitosti\", jako jsou např. americké pomníky či usalašení připrchlíků či různé integrace nikdy nepřizpůsobitelných. Tak na sociální služby pro naše lidi, co celý život dřeli dokud mohli se dá jen to co náhodou zbyde. Asi tak!

Jan 09.06.2016 11:04, Reagovat

Pro Vosáka by se mělo přispět na pozlacenou klec, aby mohl být tento blb vystavován na odiv ostatních občanů.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.